PALVE MICHAEL MOORE`ILT

Kuna siin blogis käib päris palju lugejaid, kes resideeruvad USA-s, siis panen selle filmitegija Michael Moore`i üleskutse igaks juhuks ka siia üles.

Subject: Send Me Your Health Care Horror Stories… An Appeal from Michael Moore
From: maillist@michaelmoore.com
Friends,

How would you like to be in my next movie? I know you’ve probably heard I’m making a documentary about the health care industry (but the HMOs don’t know this, so don’t tell them — they think I’m making a romantic comedy).

If you’ve followed my work over the years, you know that I keep a pretty low profile while I’m making my movies. I don’t give interviews, I don’t go on TV and I don’t defrost my refrigerator. I do keep my website updated on a daily basis (there’s been something like 4,000,000 visitors just this week alone) and the rest of the time I’m… well, I can’t tell you what I’m doing, but you can pretty much guess. It gets harder and harder sneaking into corporate headquarters, but I’ve found that just dying my hair black and wearing a skort really helps.

Back to my invitation to be in my movie. Have you ever found yourself getting ready to file for bankruptcy because you can’t pay your kid’s hospital bill, and then you say to yourself, “Boy, I sure would like to be in Michael Moore’s health care movie!”?

Or, after being turned down for the third time by your HMO for an operation they should be paying for, do you ever think to yourself, “Now THIS travesty should be in that ‘Sicko’ movie!”?

Or maybe you’ve just been told that your father is going to have to just, well, die because he can’t afford the drugs he needs to get better — and it’s then that you say, “Damn, what did I do with Michael Moore’s home number?!”

OK, here’s your chance. As you can imagine, we’ve got the goods on these crooks. All we need now is to put a few of you in the movie and let the world see what the greatest country ever in the history of the universe does to its own people, simply because they have the misfortune of getting sick. Because getting sick, unless you are rich, is a crime — a crime for which you must pay, sometimes with your own life.

About four hundred years from now, historians will look back at us like we were some sort of barbarians, but for now we’re just the laughing stock of the Western world.

So, if you’d like me to know what you’ve been through with your insurance company, or what it’s been like to have no insurance at all, or how the hospitals and doctors wouldn’t treat you (or if they did, how they sent you into poverty trying to pay their crazy bills) …if you have been abused in any way by this sick, greedy, grubby system and it has caused you or your loved ones great sorrow and pain, let me know.

Send me a short, factual account of what has happened to you — and what IS happening to you right now if you have been unable to get the health care you need. Send it to michael@michaelmoore.com. I will read every single one of them (even if I can’t respond to or help everyone, I will be able to bring to light a few of your stories).

Thank you in advance for sharing them with me and trusting me to try and do something about a very corrupt system that simply has to go.

Oh, and if you happen to work for an HMO or a pharmaceutical company or a profit-making hospital and you have simply seen too much abuse of your fellow human beings and can’t take it any longer — and you would like the truth to be told — please write me at michael@michaelmoore.com. I will protect your privacy and I will tell the world what you are unable to tell. I am looking for a few heroes with a conscience. I know you are out there.

Thank you, all of you, for your help and your continued support through the years. I promise you that with “Sicko” we will do our best to give you not only a great movie, but a chance to bring down this evil empire, once and for all.

In the meantime, stay well. I hear fruits and vegetables help.

Yours,
Michael Moore
michael@michaelmoore.com
www.michaelmoore.com

					

147 mõtet “PALVE MICHAEL MOORE`ILT

 1. andry

  pakun, et kui maimik ja Esto TV küpsemaks saavad, võivad nemadki niikaugele jõuda, et analoogilise projekti ette võtavad. Muidugi mitte kopi paste põhimõttel.

  Eestis oleks hea teema praegune seis koolides, mitte kõigis, aga enamikes siiski. Keskealised kerajad mutid villastes kostüümides, kes kõnnivad ringi, huuled otsusekindlalt kokku surutud, lõug ees nagu laevatääv. Sest lastele on vaja oma tahtmine peale suruda.

 2. Moonika

  Mul üks sõber siin just täna rääkis, et talle helistati haiglast, kus ta on juba detsembrist järjekorras olnud ja öeldi, et talle enne maid pole aega leitud, aga et kuna riiklik poliitika näeb ette, et inimene võib maksimum järjekorras oodata vaid 13 nädalat, siis lubati uurida, kuhu teda vahele saaks torgata. Huvitav suhtumine. See sobiks ka Eestisse ja ilmselt Ameerikasse ka…

 3. andry

  Moonika, mis sa seal Londonis veel teed peale resideerimise.

  Kui ei taha, ei pea vastama. Mul on lihtsalt palju jube häid sõbrantse Moonikaid, seepärast julgen küsida.

  Aga Moore kuulub nende taatide hulka, kes on sõna otseses mõttes maailmaparandajad.

 4. Moonika

  Ma elan ja töötan siin. Ja mul pole midagi selle vastu, et vastata 🙂 A agendina ma siiski ei tööta. Veel vähemasti mitte 😉

 5. kase jaan

  Ma vahetan pisut teemat kuna postitus mille kohta see käib on juba unustusehõlma vajunud ja keegi seda vaevalt, et vaatab.
  Ma nimelt avastasin siin ühe Raina, kelle perek nimi algab üpris-päris-kindlalt L-ga ja lõpeb d-ga. Ja ta on positsioneerumas mujale, eksole 🙂 ?
  Ma saan aru, et te olete sõbrannad?

  Sellega seoses oleks huvitav, kui viitsiksid paari lausega kirjeldada mõnda teil ette tulnud “kultuuride kokkupõrget”. Olete ju mõlemad välismaalasega abielus?
  Pealegi on viimaselajal ju sajad eesti naised välismaale abiellunud…- järsku oleks kasulik teave 🙂

  Ah jaa. Jõulujutt käis ju sellesama teema alla…

 6. Eppppp Postituse autor

  Ma ei kujuta ette, kumb tervishoiusüsteem rohkem longggab, kas Eesti või Ameerika! Igatahes USAs on jamasid väga palju. Muide, me saime mu haiglas viibitud kolme tunni eest ka arve ja Giustino peab nüüd ajama seda meie terviskindlustuse firmaga (kellele maksab ta isiklikult ja maksab ta töökoht iga kuu suuri summasid – võiks ju arvata, et kulude katmine käib automaatselt. Aga ei.)

  Kase Jaanile – aga ma kirjutan ju kogu aeg kultuuride kokkupõrkest 😉
  Muidugi, ei maksa arvata, et kahel eestlasel ei tekiks ühte pessa kolides (sub)kultuuride kokkupõrget.

 7. Raina

  Tänan, Epp, sa jõudsid info avaldamisega minust ette! Vabandan, kui su foorumit risustame!

  Veel… ma olen küll välismaalasega abielus aga ujun vastuvoolu….nimelt olen ma meelitanud oma mehe Eestimaale elama, kuigi mul ei oleks midagi ise Inglismaal või Hispaanias elamise vastu (iseäranis Hispaanias).

 8. Mari (B)

  Meie kindlustusega on nii, et neil on 24h keegi telefonivalves ja kui midagi juhtub, siis tuleb kohe neile helistada ja nad võtavad siis ise haiglaga ühendust ja küsivad arve otse endale. Seal on veel mingeid erandeid, et kui ööseks sisse ei jää, siis peab ikka ise maksma ja neile selle kohta tõendi saatma, et nad selle siis tagasi saaksid kanda sulle.
  Tavaliselt on see kõik lepingus kirjas. Uuri järele.

 9. Tiia

  Mul on hea juhtum omast kaest – enne synnitamist siin uurisin, et kuidas siis lapsukesega saab ja oeldi igalt poolt, et on automaatselt esimesed 30 paeva kaetud. Aga keegi kindlustusest ei oelnud, et kuna ma ise vanemate kindlustusel olin “dependent”, siis paraku ei ole. Nii et kui koju joudsime ja arved tulema hakkasid, selgus kurb tosiasi, et olime nii haiglale kui ka arstile poisikese “hospital stay” eest umbes $5000 volgu. “Hospital Stay” kujutas muidugi seda ette, et laps mul 4 paeva syles oli – kes oleks voinud arvata, et mul nii kallis syli on! Olgu, jahh, vereproovi tehti ka ja muidugi on tore, et vaadati korralikult yle, aga siiski oli paris korralik shokk. Ja muidugi ei ole see ka midagi vorreldes vahihaigete paarisajatuhandeliste arvetega, nii et Moore’ile mul vist kirjutada motet siiski pole…

 10. Heler

  Ja kas pididki maksma 5000 usd?!!!!!! On seal ka mingit kauplemisruumi, a la muidu läheme teie firma juurest tulevikus ära?

 11. Tiia

  Pidi maksma jahh, panime muidugi igasugused appelatsioonid (on vist nii see sona…) ehk kaebused sisse, aga sellest ei tulnud midagi, sai ainult pikemaks venitada seda protsessi ja narve rikkuda. Neid see lahkumisahvardus eriti ei koigutaks, kuna ega nad ilma meieta hatta ei jaa ja nad teavad, et paremat varianti on siin raske leida. Suuremate juhtumite puhul inimesed kaivad kohtus, jne, aga siis on jalle vaja juristidele maksta ja lopuks laheks vist selle koige kaes taiesti lolliks. Onneks oli vahemalt lastearst normaalne ja vottis ainult pool oma summast.

 12. Eppppp Postituse autor

  Oot, aga mis siis ikkagi juhtub, kui ei maksa? Meil tundub vist olevat teiega sarnane keiss. Justin valis selle kalli kuumaksega kindlustuse, sest selle puhul pidanuks kindlustusfirma kõik ise maksma. Nüüd aga selguib, et kuna haiglas ei käinud mitte Justin, vaid dependent (ehk mina), siis tuleb ikkagi osa ise maksta. Meil on see summa küll alla tuhande dollari (paar tundi haiglas), aga see lööks ikka päris paraja põntsu.
  Ja me mõtlesime, et mis oleks, kui ei maksaks. Et mis nad meile siis teevad.

 13. Katrin T

  Epp, ma olen nii aru saanud, et kui ei maksa, siis võib see teie credit history korralikult ära rikkuda.

  Mul ei ole küll Mr. Moore’ile mingit materjali saata, aga niipalju, kui ma olen kuulnud lugusid siinsest tervishoiust ja ravikindlustusest, siis on Eesti Haigekassa sellega võrreldes ikka täielik unistus.

 14. Tiia

  Jah, krediidi rikub see ara kyll, sest et nagu Eestiski saadetakse see siis lopuks inkassosse ja kui sul juba midagi inkassos siin ara on kainud, siis on edaspidi sutsu raskem. Kindlasti on mingi payment plan voimalik nendega teha. Koige nyrim ongi see, et maksad ennast sodiks mingi kalli kuumaksega ja lopuks ikkagi maksad veel peale ka ja mitte vahe. Yldiselt on neid asju siiski voimalik venitada paris pikalt, lihtsalt helistada ja halada natuke, kui juhtub normaalne tadike, siis nad voivad seda arvet seal kinni hoida ka mingi aja. Mul onneks laks niimoodi nii haigla, kui arsti puhul. Neid probleeme on inimestel siin lihtsalt nii ohtralt, et yldiselt on koik arusaajad.

 15. Eppppp Postituse autor

  Mind tegelikult ärritab see küsimus just põhimõtteliselt. Maksad ja maksad kuumakset (see oli nii suur, et läks mul kohe ehmatusega meelest ära, kas see oli 450 usd kuus või 450 usd igast palgatshekist, st iga kahe nädala eest), mõtled, et oled naha ja karvadega kindlustatud, ei käi samas kuude kaupa arsti juures ja oled tubli klient… Siis korra lähed ja kohe selline 1000 dollariline põmakas.
  Kusjuures see agent ei seletanud Justinile, et kõik privileegid ei kehti dependenti ehk siis lapse ja abikaasa kohta. Seletas ainult seda, et you get, you get… (Nojah, kas you ainsuses või mitmuses?)

  Ja temamees siis kirjutas alla peenikeses kirjas lepingule.

  Ma saan ise ka aru, et mul pole siin mõtet halada, võrreldes nende lugudega, kus inimesed müüvad oma maju, et maksta haiglaarveid, olen ma ikka kenasti pääsenud.

  Loodan, et Michael Moore mõnitab ja soputab kogu seda süsteemitut ollust, mida nimetatakse USA tervishoiusüsteemiks.

 16. Tiia

  Ma olen yritanud valja moelda, et kuidas yks normaalne inimene peab selle systeemiga hakkama saama, sest et kellegi jaoks see peab ju siiski toimima. S.t. kust peab toesti valja uurima neid asju, mida agendid sulle ei seleta. Seda peenikest kirja ei ole ka lihtsalt voimalik lugeda, sest et koik tundub nii abstraktne olevat ja pealegi on see telefoniraamatuga enam vahem vordne ports lugemist, nii et jah… Eriti imelik on muidugi see, et Justini kindlustus taielikult teie omaga sarnane ei ole, sellist asja ma pole enne kuulnud. Tavaliselt kui on dependent’id siis on neil ikka 100% samamoodi vark kui sul endal.

  Film tuleb kindlasti vaga hea, loodetavasti sellest siis mingit kasu ka.

 17. kaur

  kui eestis mingit sellist arvet mitte maksta, siis ei lähe asi vist mitte inkassosse, vaid kohtutäiturile? sealt aga sinu töökohta või panka ja raha võetakse sult lupsti! ära. või kui raha pole, siis oodatakse, kuni tuleb – sina arvad, et saad homme palka, aga kontol on arest peal ja see palk see vudinal minema enne, kui sina seda näha jõuad.

 18. Pingback: free ringtones

 19. Pingback: car loan

 20. Pingback: acne treatment

 21. Pingback: buy shoes

 22. Pingback: buy shoes

 23. Pingback: buy shoes

 24. visa debit card

  Good morning, I am new to this site. I have just learned about this site. I am going to read on and it’s very interesting to know

 25. Pingback: bet365

 26. Anonüümne

  Thank you, I just wanted to give a greeting and tell you I like your website very much.

 27. Pingback: free bingo

 28. Pingback: all ps2 games

 29. Pingback: spyware detect

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.