Nädala teema: ameeriklased

Ega ma teadnudki, mida alanud nädala teemaks võtta. Mõtlesin, et hommik on õhtust targem.

Ja ongi. Punase Hanrahani palve kirjutada ameeriklastest ja religioonist andis inspiratsiooni:

sellel nädalal üritan vabadel hetkedel kirjutada siia lugusid ja üldistusi ameeriklastest!

Kui on veel küsimusi, millele tahaksite vastuseid saada, siis pange need siia kirja.

184 mõtet “Nädala teema: ameeriklased

 1. L2tist

  Kui ma kunagi ameerika maad (peamiselt Chicago ümbrust) aastal 99 väisasin, siis mul jäi ameeriklaste kirikust käimisest mulje, kus see on pigem sotsialiseerumise kui püha koht. Et kirikutes on olemas nii köögid ja puhkeruumid, kus siis pärast koos süüakse/juuakse/läbustatakse. Kas see minu mulje on petlik või võib seda näha ka muudes kirikutes?

 2. Heler

  Mina ootan, et kirjutaksid gay abieludest ja Meerikast, kuidas seal diskussioon läheb.
  Shopingust muidugi võiksid kirjutada.
  Midagi Meerikamaa realiti-sarjadest – kui sa neid vaatama oled juhtunud?

 3. kaur

  Teemad, mida ma su blogist heameelega loeks:
  Ameeriklased ja lapsed
  Ameeriklased ja autod
  Ameeriklased ja reisimine
  Ameeriklased ja sport
  Ameerika kool
  Ameeriklase puhkus
  Ameeriklased ja blogimine 🙂

  viimane teema on tegelt eraldi. kas uued netikeskkonnad on USA ühiskonda kuidagi muutmas? neegrit-juuti-mehhiklast-valget teineteisele lähemale toomas? mingeid piire rikkumas, teisi loomas?

 4. Anna

  Lisaksin mõned veel:

  Ameeriklased ja ülekaalulisus
  Ameeriklased ja abielueelne seks (ehk siis sellest hoidumine ja seksuaalhariduse keelustamine, eriti vist pigem lõunaosariikide teema küll)
  Ameeriklased ja talv – miks Hollywoodi filmides käivad inimesed alati lahtiste hõlmadega ja ilma sallita, kui väljas on ometi pulberlumi)

 5. Moonika

  Mina mõtlesin ka koolist huvituda…Midagi oli veel…hmm…Kui meelde tuleb, siis ütlen 🙂

 6. Eppppp Postituse autor

  Huvitavad teemad. Kõike ma muidugi ei tea, aga siinse blogi kommentaatorite ja Giustino abiga võime neid harutama hakata…

 7. Moonika

  Ahjaa, ma ka mõtlesin, et võiks teha pisikese kõrvalepõike ja lasta Giustinol hinnata Meerikamaa koolisüsteemi, sest ta on selles ju õppinud, jah? 🙂

 8. andry

  jah, see, mis Monts seal pakub, mindki see huvitaks.

  Siis veel, mida nad omavahel RÄÄGIVAD telekast. Mitte niivõrd, et mida vaatavad või mida arvavad.
  Palju telekas on jututeema, mida nad omavahelises jutus põlastavad, aga ikka vaatavad. Mida kiidavad ja vaatavad. Palju on inimeste jutu sees telekast võetud kilde. Äkki Meeriklastel on teleka suhtes immuniteet välja kujunenud?

  Kas ja kui palju on puriste, kes telkut ei vahigi, siis omaette huvitav teema oleks Sesame Street, see on see ammune lastesaade, ja uurimused on tõestanud, et need, kes Sesame Streeti vaadanud, on koolis edukamad kui need pole.

  On sääl mõni vinge lastesaade, võrreldav Mõmmiga meie jaoks?

  Aga vaata ise, pole mina huvilisem kui mõni teine ja kui tahavad lood tulla hoopis teistel teemadel, nad kõik on voomli velkam

 9. Katrin T

  Siin tekib jälle küsimus, et kes on ameeriklane. Njuujork on ju nagu omaette maailm.

 10. aabram

  Jah, räägi ikka teemal ameeriklased ja haridus. Et kas on ikka nii, et meie oleme kõvad faktiteadmistes, nemad aga loovas arutelus?

 11. Leeloo

  Jah, kes on see ameeriklane, kelle elu ja maailmavaadet sa siin plaanid üldistama hakata? Ameerika, kus elanikke 300 korda rohkem kui Eestis, pole kaugeltki homogeenne ühiskond. Ma sinu asemel julgeks ehk analüüsida tüüpilist itaalia päritolu njuujorklast, aga tüüpilist ameeriklast? On sul ikka piisavalt empiirilist materjali? Ja kas selliseid üldistusi üldse on võimalik teha?

  Võta ameeriklased ja puhkus, mis siin teemana välja pakuti. Kas saab võrrelda mu ameeriklannast sõbrannat, kes igal võimalusel Euroopasse põrutab, mu teise ameeriklannast sõbranna vanematega, kellele nende tütre soov Rootsit külastada tundus nii mõttetu raharaiskamise ja turvariskina, et nad üritasid nädalaid tütart plaanist loobuma veenda – milleks Rootsi, osta parem uus telekas. Kumma suuna esindajad on tüüpilisemad ameeriklased?

  Või ameeriklased ja seks. Kas saab võrrelda mu läänerannikul elavat biseksuaalset avatud abielus sõbratari mu New Mexicos elavate katoliiklastest tuttavatega, kelle meelest abielueelne seks on patt ja kel hoolimata oma napist 27 eluaastast on kolm last, sest rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta nad põhimõtteliselt? Nii sel konservatiivsel paaril kui tol vabameelsel tüdrukul on mõlemal suur tutvusringkond, kes elab enam-vähem samade normide järgi – kes neist nüüd on tüüpiline ameeriklane ja kes mitte?

  Ameeriklased ja lapsed? Selle New Mexico paari meespoole õel on kaheksa last. Samas tunnen ma paare, kus on üks-kaks last ja sellest vanemate meelest piisab. Ja samuti tunnen ma tüdrukut, kes lastele mõtlemise asemel plaanib endale 30ndaks sünnipäevaks steriliseerimise kinkida. On siin võimalik mingeid üldistusi teha?

  Ameeriklased ja autod? Ma tunnen meest, kes sõidab Californias oma truckiga iga päev 200 kilomeetrit tööle ja tagasi, ja samas tean ma tüdrukut, kes sõidab ainult jalgratta ja ühistranspordiga ning vihkab kõiki autoomanikke, sest autod pole keskkonnasõbralikud.

  Ameeriklased ja sport, ameeriklased ja ülekaalulisus? Mainitud truckiomanik kaalub umbes 200 kilo ja ei vaata sporti isegi mitte telekast, aga samas tunnen ma tüdrukut Michiganist, kes jookseb iga päev vähemalt viis miili, ja noormeest New Yorgist, kelle kogu vaba aeg kulub jõusaalis ja kel pole vist kogu tutvusringkonnas ühtki nähtavalt ülekaalulist inimest.

  All in all – teha üldistusi stiilis “tüüpiline ameeriklane” on minu meelest sama, mis teha üldistusi teemal “tüüpiline eurooplane”. Keskmisel eestlasel pole ju sama elustiil ja vaated, mis keskmisel kreeklasel või sakslasel või poolakal või…

 12. triin

  Tead Leelo, üldistusi ongi kergem teha, kui vähem tead. Ma arvan, et kes kogu elu on ühes kohas elanud, ei suudaks oma keskkonda kindlasti nii kergelt iseloomustad. See on paradoksaalne, aga enne põhjalikke teadmisi asjast tuleb nö kõhutunne. Ja hiljem tõded, et see kõhutunne ei olegi nii vale olnud. Pealegi tundub mulle, et Epp on sellel alal (kõhutunde alal) väga tugev. Ka ei kirjuta Epp ameeriklaste mentaliteedist akadeemilst uurimust, vaid toredaid seiku ja esmamuljeid oma blogifännidele, siin on tal minu poolt nt küll täielik vabadus. Ega me ei hakka ju arvama, et see peab siin kogu tõde olema. Aga midagi siiski on, mis iseloomustab nö tüüpilist eurooplast või ameeriklast ;-).

 13. Ernst

  Ka mind häiris tõsiselt Epu küsimus: “Millistele küsimustele tahate vastust saada?” Tark inimene küsiks:”Milliste küsimuste kohta tahaksite minu arvamust kuulda?” Epp saab paremal juhul mingit aimu alama keskklassi mentalideedist NYC lähistel. Ei rohkemat.

 14. kaur

  poleg vaja mingit üldistust, leeloo enda stiilis “tunnen niisugused inimesi ja naasuguseid” on juba isegi piisavalt huvitav lugemine 🙂 ainult natuke detailsemalt paluks.

 15. aabram

  Üldistusi siiski saab teha. Iga helbeke võib ju küll unikaalne olla aga kõik see kokku on ikkagi lumi. Mis on erinev vihmast või rahest. Igal millegi poolest ühendatud üksusel (riik, rahvus, huvialad vm) on oma identiteet ja äratuntavad ühisjooned. Riigist-riiki reisides on selgelt tunda seda “midagi”, mis on õhus just seal riigis ja mida pole sinu kodumaal või naaberriikides. See “midagi” ongi see, mis koonseb tuhandetest pisikestest ühisjoontes selles ühiskonnas elavate inimeste seas.

  Sellest me kuulda tahaksimegi.

 16. kriitik

  to Ernst.
  Küsimus oli: “Millistele küsimustele tahate vastust saada?”
  Ma arvan, et inimesed võivad tahta vastust saada.
  Iseasi, kas Eppppp oskab vastust anda.

 17. Mirri

  Ma arvan, et me kõik mõistame Leeloo ja Ernsti seisukohta. Minu jaoks on Epu lood võluvad ja käivad ühise nimetaja alla, mis oleks:” Eestlase lõbusad juhtumised USAs” . Epp oli alguses väga -väga puhas rikkumatu eestlane. Olen selliseid äsja USAsse elama saabunud ennegi näinud ja nende arusaamist ümbritsevast kuulnud (kirjandusliku andeta esitatuna pole need küll eriti meeldivad). Viimasel ajal on aga Epp mõndagi oma esialgsest süütusest kaotanud ja ma kardan, et ta hakkab tasapisi ameeriklaseks värvuma. Ma ei oska arvata, kas blogi muutub sellest mulle põnevamaks või otse vastupidi. Aga blogi teemal: “Ameeriklased, nii nagu üks eestlane neid näeb”, on tore. Olgu pealegi, et neid ameeriklasi, kellega Epp kohtub ei saa olla palju.

 18. Eppppp Postituse autor

  Ma üritaks jah püsida pigem konkreetsel pinnal kui tohutult suuri üldistusi teha. Aga siiski.
  Lugesin Leeloo kirjeldust – ja julgeksin need sinu kohatud tüübid siiski üldistavalt jagada: siniseks, punaseks ja roheliseks Ameerikaks.
  Sinise ja punase Ameerika kohta üks mu lugu http://www.ekspress.ee/viewdoc/6E2AA3B9D3B30FF3C2256F5F00439A0E
  Ja roheline on roheline – see tüdruk, kes jalgrattaga sõidab. Rohelisi tüüpe on nii sinise kui punase Ameerika sees. Eks katsun kunagi ka sel teemal rohkem kirjutada.

  Mirrile: kindlasti ma muutun, amerikaniseerun, kosmopoliseerun. Endalgi on nii hirm kui huvi selle protsessi suhtes.
  Ma olen varem käinud Aasia riikides, kaks korda pikemalt viibinud Indias – kujutan ette, et see on mulle andnud teatud kaitsesüsti, miks ma päris ära amerikaniseeruda ei saa. Liiga palju erinevaid perspektiive olen näinud, et ühte vaid uskuma jääda.

 19. Tatsutahime

  Mina tahaksin väga lugeda nendest asjadest, mis Epule New Yorgis meeldivad. Ning võib-olla ka USAs üldiselt. Mis on need asjad, mille kohta Su hing hõiskama hakkab? Ja need, mille kohta sa arvad, et “küll on hästi korraldatud”. Mis on see, mida me sealt õppida võiksime? Mis on see, mille järgi sa igatsed, kui oled mujal?

 20. Tiina

  Kui veel huvitavatest teemadest rääkida, siis üks, mis mind siiani üllatab ja millega ma kuidagi harjuda ei suuda üle kuue aasta siin elades, on riiklikul tasandil tõstatatud abordialane diskussioon. Muidugi on sellele konkreetsed loogilised põhjendused, aga mulle lihtsalt ei mahu pähe, et selline debatt siin pidevalt õhus ripub. Muus osas olen suutnud avatuma suhtumisega olla.
  Üldistuste kohta kirjutasid Triin ja Aabram väga ilusti. Epp on tõesti võimeline kiiresti ja üllatavalt täpselt asju haarama.

 21. Leeloo

  Epp – maailmavaadete põhjal inimesi liigitada on oluliselt mõttekam kui lihtsalt kõik ameeriklased geograafilise asukoha põhjal ühte patta panna, nii et sinisteks ja punasteks lahterdamisest saan ma aru. Kuigi… ma kahtlustan, et neid minu varasema kommentaari tegelasi sinisteks ja punasteks jagades panid sa mõnel juhul ilmselt mööda. Mõned neist konkreetsetest tüüpidest on heaks näiteks sellest, kuidas maailm ei ole must-valge (või sini-punane). See California truckiomanik näiteks, ta on umbes 45 aastat vana, ta elab “sinises” osariigis, tal on hea haridus ja äärmiselt lai silmaring (tema faktiteadmised kõige erinevamatelt aladelt nagu lingvistika, meditsiin, sõjaajalugu või klassikaline muusika on täiesti hämmastavad), ta ei käi kirikus, ta vihkab Bushi, ta pooldab riiklikku tervisekindlustussüsteemi… ja ta on vabariiklane. Isegi registreeritud vabariiklane. Ja miks ometi? Sest ta usub asjadesse, mille eest vabariiklased teoreetiliselt seisavad või vähemalt kunagi seisid: piiratud valitsus, fiscal responsibility (oh jumal, kuidas seda tõlkida… põhimõtteliselt maksudollarite läbipaistev ja efektiivne kasutamine), jne.

 22. Eppppp Postituse autor

  …Aga ta on sinise osariigi vabariiklane. Siniste osariikide vabariiklased on enamasti vabameelsemad ja punastes on ka demokraadid konservatiivsemad…uhh, läheb jälle üldistamiseks.

  Eile just rääkisime Justiniga sinisest ja punasest USAst, seoses sellega, et pinnisin teda religiooni teemadel. Ta ütles näiteks sellist asja: Lõuna-Dakota (punase osariigi) demokraadid on abordiõiguse vastu, samas kui New Yorgis ja californias kipuvad ka respublikaanid olema abordiõiguse poolt.

 23. helli

  sa epp, oled ju new yorgis elanud ainult kuu aega, sinu vanast blogist lugesin, et elasid enne new jerseys. millel ei ole midagi new yorgiga yhist, muideks. peale j6e, mis neid lahutab:))
  mida sa siis new yorgi elust yldse arvata oskad?
  ja mis vaartus sellisel arvamusel peaks olema?
  ja oma tervelt kahe aasta p6hjal siin riigis oskad kohe s6na v6tta ameeriklastest k6ikides eluvaldkondades??

  (kogemata panin oma kommi vale loo alla:(( siia oli see m6eldud)

 24. Eppppp Postituse autor

  Kes siinkandis elab, see teab, et Hobokenil (meie eelmisel elukohal) ja Manhattanil on palju ühist, näiteks elanikkond: enamik hobokenlasi töötab Manhattanil, aga paljud manhattanlased käivad Hobokenis pidutsemas, kasutades võimalust suitsetada, mis New Yorgi restodes keelatud, aga Hobokenis lubatud.
  Visuaalselt üks väike näide, kus me elasime enne ja kus nüüd.
  http://martaest.blogspot.com/2006/03/manhattan-kahe-nurga-alt.html

  Sa, Helli, oled vist ise Ameerikast, arvestades su postituse kellaaega? Ma istun siin üleval hilisõhtul ja panen kirja oma lugusid, mis juhtunud siin jootraha makstes või maksmata jättes. See on siin minu blogi, kus ma jutustan lugusid maailmast, nii nagu mina neid näen. Ei pretendeeri sugugi mitte ülimale tõele. Sel nädalal räägin oma lugusid ameeriklastest. Järgmisel nädalal võibolla Indiast? Eestist? Tudengipõlvest Tartus? Nafta otsasaamisest? Vihmametsadest? Vihmaussidest? Millest iganes – kes viitsib, see loeb.

  Loen ise huviga ka teiste Ameerika-eestlaste blogisid. Ja kellel blogi pole, aga tahaks kaasmaalastega natuke oma kogemusi jagada, need on oodatud siia minu juttu täiendama, parandama, ümber lükkama.

 25. Eppppp Postituse autor

  Tahtsin ühte asja veel öelda. Asjaolude kokkusattumusel on see blogi saanud head promo ja seetõttu on siia kokku tulnud lugema ja kommenteerima palju huvitavaid inimesi. Nii et päris nii ma suhtuda ei saa, et kirjutan vihmaussidest, kes tahab, see loeb. Loomulikult on mul siin oma vastutus tekkinud ega tahaks lugejaid alt vedada.
  Aga ärge siiski unustage, et see on lihtsalt ühe lihtsa inimese päevaraamat!

 26. aabram

  See on libe tee, Epp, kui sa hakkad kirjutamata ainult tellimuslugusi ja loobud kirjutamast vihmaussidest, kuigi sulle neist tegelikult kirjutada meeldiks. Sa ei ole rahva teener ja vabatahtlikult end selleks seada pakub algul ilmselt küll mingit rahuldust aga mõtle ikka hoolega järele, kui palju sa “avalikkuse survel” kirjutad või ei kirjuta. Blogi teeb huvitavaks just see, et sa ei tea kunagi, mis teemal ja mis nurga alt kirjutist järgmiseks oodata. Kui see ära kaob, siis on pool võlu läinud ja on tegemist järgmise järjekordse veebiväljaandega (mis sellest, et sel on ainult üks autor).

 27. kaur

  aabramiga 10000000% nõus. kirjuta, mida pähe tuleb ja siis/nii palju/nii vähe, kui meeldib.

 28. airi

  Mind just huvitabki, et Epp räägiks oma Ameerika kogemustest. Kes suudaks eales ameeriklasi üldistada? Arvatavasti isegi mitte ameeriklased. Ameerika on ju nagu mosaiik, mille mustri väljakujunemiseks tuleb tohutult erinevaid identiteete lisada nagu Leelo mainis – aga isegi siis ei pruugi see lõplik olla. Ameerika lääneosas väikse rahvaarvuga Nevadas elades tahan ma küll teada, kuidas on asjad nn Meerika idarannikul!

 29. kerkel/netihulgus

  Ernst!

  /Epp saab paremal juhul mingit aimu alama keskklassi mentalideedist NYC lähistel. Ei rohkemat./
  See meenutas mulle üht seika Eestist väljarännanud ärimehest, kes tegeleb kinnistute müümisega Kanaari saartel. Meie Pealtnägijad ütlesid, et see, kes küsib seal kui palju raha kulub elektrile või kütusele, pole nende kinnistute ostajad. Nende mõte käib teist rada pidi.
  Ja on ju ka veel getod (või kuidas neid Ameerikas nimetatakse). Neil on oma mentaliteet ja omad hierarhiad.

  Ega Epp ju mõelnudki hakata rahvavalgustajaks. Ta lihtsalt kasutab oma vahedat sulge ja temale avanenud võimalust selleks, et oma pilguga nähtust rääkida ja oma arusaamist mööda ära seletada. 🙂

 30. Anne

  Leelole. hellile
  Sinu loogika järgi ei saaks midagi kirjutada, ka eestlaste kohta.
  Eestlane ja puhkus. Tean eestlasi, kes käivad igal aastal reisidel ja soojal maal puhkamas. Veel rohkem tean eestlasi, kes ei ole Eestist jalaotsagagi välja saanud. Millest siin siis kirjutada. Mida üldistada
  Eestlane ja seks ja lapsed. Tean 23-aastast naist, kel mees ja neli last. Ei tea, kas usu pärast või teadmatusest või tahtamatusest ei kasuta rasestusvastaseid vahendeid. Tean ka peret kus 12 last ja kõik olnud oodatud ja planeeritud. Tean ka peret, kus mees käib rahuldust saamas lõbumajas. Tean peret, kus nkõik normaalne, 2last… mida siin üldistada
  Samamoodi ei saa üldistada eestlast kui autoomanikku ja eestlast kui sportlast jne. , sest kõik inimesed ja pered on ka Eestis erinevad.
  Nii et ei ole see Ameerikas midagi selles mõttes teist moodi kui mujal, igal pool on kontrastid ja erinevused. Ei ole tüüpilist(100 %) ameeriklast ega eestlast.
  AGA see ei tähenda, et inimene ei või midagi tähele panna ja sellest oma plogis kirjutada. Mina igal juhul loen huviga, vaatamata sellele, et võib-olla ei olegi kõige tüüpilisem ega ekstreemsem inimene,olukord
  Ja kui arvad, et suudad huvitavamalt pajatada, siis palun väga. Ootan .

 31. viagra

  Owing to its superb effects against erectile dysfunction as well as its efficient treatment of Multiple Sclerosis, Priapism and Crohn`s Disease, you should go for viagra only once you are afflicted with male impotency.

 32. cialis

  The latest ED pill cialis gives you the liberty of enjoying your sexual life, you can order Cialis now using your internet, so buy Cialis now, eat, drink and be merry!

 33. Pingback: fast easy payday loan

 34. Pingback: online payday cash advance

 35. Pingback: cash advance fort worth

 36. Pingback: bright eyes ringtones

 37. Pingback: faxless payday loan for savings account

 38. Pingback: fast approval payday loan

 39. Pingback: young gunz ringtone

 40. Pingback: the flaming lip ringtones

 41. Pingback: online payday loan instant approval

 42. Pingback: cingular ringtones

 43. Pingback: cash advance houston

 44. Pingback: cash advance san antonio

 45. Pingback: cash advance universal

 46. Pingback: dave hollister ringtones

 47. Pingback: cash advance tulsa

 48. Pingback: cash advance sacramento

 49. Pingback: low cost payday loan

 50. Pingback: cash advance now

 51. Pingback: magnum cash advance

 52. Pingback: cash advance san jose california

 53. Pingback: ace cash advance

 54. Pingback: cash advance pennsylvania

 55. Pingback: cash advance washington dc

 56. Pingback: reba mcentire ringtones

 57. Pingback: cash advance detroit

 58. Pingback: cash advance philadelphia

 59. Pingback: no checking account payday loan

 60. Pingback: fran?aise des jeux

 61. Pingback: tina turner ringtone

 62. Pingback: guaranteed payday loan

 63. Pingback: quick easy payday loan

 64. Pingback: cash advance payday loan software

 65. Pingback: emergency payday loan

 66. Pingback: born lyric ringtones

 67. Pingback: sprint ringtones

 68. Pingback: verizon ringtones

 69. Pingback: free verizon ringtones

 70. Pingback: download free ringtone

 71. Pingback: verizon ringtones

 72. Pingback: madonna ringtone

 73. Pingback: madonna ringtones

 74. Pingback: dave hollister ringtones

 75. Pingback: download ringtones

 76. Pingback: free nokia ringtone

 77. Pingback: butterfly ringtone

 78. Pingback: black eyed pea ringtone

 79. Pingback: eminem ringtones

 80. Pingback: selena ringtones

 81. Pingback: ameriloan cash advance

 82. Pingback: sunset station casino

 83. Pingback: free on line slots

 84. Pingback: pink floyd ringtones

 85. Pingback: download free cingular ringtones

 86. Pingback: 3d add link poker room

 87. Pingback: mandalay bay hotel and casino

 88. Pingback: nokia ringtones

 89. Pingback: internet casino gambling online

 90. Pingback: slots machine sales

 91. Pingback: jennifer lopez ringtones

 92. Pingback: 2007 world series of poker

 93. Pingback: virtual poker

 94. Pingback: vegas frontier casino

 95. Pingback: world series of poker video game

 96. Pingback: play video poker

 97. Pingback: casino in mississippi

 98. Pingback: learn how to play poker

 99. Pingback: black eyed pea ringtones

 100. Pingback: payday loan on line

 101. Pingback: blogspot.com fax loan no payday site

 102. Pingback: payday loan debt

 103. Pingback: payday loan company

 104. Pingback: texas holdem table

 105. Pingback: cheap loan payday

 106. Pingback: cellular free kyocera ringtones us

 107. Pingback: free hindi info remember ringtones

 108. Pingback: Bank Loan No Payday Statement

 109. Pingback: quick payday loan

 110. Pingback: online casino online casino gambling

 111. Pingback: info nokia personal remember ringtones info nokia personal remember ringtones sms

 112. Pingback: advance cash on line advance cash line loan

 113. Pingback: free ringtones creator software free ware ringtones software free ringtones software

 114. Pingback: airline reward credit card

 115. Pingback: bad card credit credit history

 116. Pingback: free nokia ringtones and logo

 117. Pingback: free cash advance with credit card cash advance credit card cash advance from credit card

 118. Pingback: bad card credit credit secured

 119. Pingback: klingeltöne selbermachen frei klingeltöne klingeltöne

 120. Pingback: sonnerie de téléphone

 121. Pingback: la règle jeu poker

 122. Pingback: le supermarché casino en ligne

 123. Pingback: best airline miles credit card

 124. Pingback: free ringtones for kyocera phone

 125. Pingback: cash advance until pay day

 126. Pingback: poker game ohne anmeldung

 127. Pingback: free ringtones air alert

 128. Pingback: free polyphonic cingular ringtones

 129. Pingback: slots car part

 130. Pingback: national city bank secured credit card bank card city credit national

 131. Pingback: 1 hour loan payday payday loan in 1 hour

 132. Pingback: play omaha poker free

 133. Pingback: video poker jack or better

 134. Pingback: trucchi casino online

 135. Pingback: polyphonic ringtones for cingular phone ringtones for cingular phone

 136. Pingback: meilleur casino francais

 137. Pingback: casino bonus sans depot

 138. Pingback: telecharger poker 3d

 139. Pingback: jouer au poker sans telechargement

 140. Pingback: 1 card consolidation credit debt net 1 card consolidation credit debt

 141. Pingback: instant loan online payday

 142. Pingback: online american roulette casino game online roulette

 143. Pingback: giochi di poker per pc

 144. Pingback: juego de poker on line

 145. Pingback: bonus bei poker

 146. Pingback: bonus gratuits casino

 147. Pingback: poker kostenlos

 148. Pingback: scaricare casino gratis

 149. Pingback: casino bono gratis

 150. Pingback: regole gioco poker

 151. Pingback: gioco craps

 152. Pingback: ringtones gratis bajar gratis ringtones

 153. Pingback: le jeu de poker

 154. Pingback: nokia ringtones free nokia 1100 ringtones

 155. Pingback: aprender jugar poker

 156. Pingback: juegos poker gratis

 157. Pingback: no checking account payday loan no checking account required payday loan

 158. Pingback: poker regeln texas

 159. Pingback: como jugar poker texas

 160. Pingback: black and tan jack

 161. Pingback: poker regeln heads up

 162. Pingback: casino jackpot online jackpot city online casino

 163. Pingback: account advance cash fax no saving advance cash fax machine no required no fax cash advance

 164. Pingback: apprendre poker gratuites

 165. Pingback: telecharger partie poker

 166. Pingback: games blackjack

 167. Pingback: macchinette video poker

 168. Pingback: poker gratis bonus

 169. Pingback: come giocare poker

 170. Pingback: poker superstars invitational game

 171. Pingback: black and tan jack

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.