FYI – Minu aasta

…see on siis otsustatud.

aprill – Justiniga Bostonisse konveretsile kaasa

mai – Tiinale Pennsylvaniasse külla

juuni, juuli – naudin siin rannamõnusid ja New Yorgi suve (külalised oodatud!)

august – kuu alguses sõprade pulm, seejärel läheme Põhja-Dakotasse indiaani reservaati, ilmselt 2ks nädalaks ehk kogu Justini puhkuse ajaks.

september – naudin siin rannamõnusid (taas külalised oodatud!)

oktoober – Justiniga New Orleansi konveretsile kaasa

november – Justinil Euroopa konverentsid (Amsterdam ja Viin), aga kui ma just vahepeal rahapada ei leia, siis jääb minul temaga kaasa minemata. Kui leian rahapaja (vihjed oodatud!), siis läheme Martaga kaasa ja sealt tulen Eestisse.

detsember – Sugulaste pulm Floridas, mida Justini ema tahab ühendada Disneyworldi külastamisega…

Vaat sellised plaanid. Väga tõenäoline niisiis, et ma ei tulegi sel aastal Eestisse. Aga kuna me kavatseme kolida tagasi nagunii 2007 kevadtalvel, siis elame üle. Tegelikult ma ka natuke kardan, et mis siis, kui mu Eestis käik ja tagasi siia tulek lõppeks debrekaga, nagu juhtus möödunud aastal.

Ja kui me peame (kallite piletihindade ning ka Justini lühikese puhkuse tõttu) valima, kas külastada sel suvel indiaanlaseid või Eestit, siis valime indiaanlased…

PS. Küsimus neile, kes on Ameerikas reisimisega kursis. Andke nõu, milline variant Põhja-Dakotasse minekuks on teie meelest kõige parem ja milline mitte…

– Amtraki-rongiga New Yorgist Chicagosse (17 tundi), seal puhata ja vaadata ringi üks päev ja öö, siis sealt edasi rongiga fargosse (13 tundi). Kahe nädala pärast samamoodi tagasi, ööbides ja puhates Chicagos. Kas Chicago on külastamiseks väärt koht? Kas rongisõit Ameerikas on hea elamus? Kas ikka mingit huvitavat maastikku ka läbi akna näeb – no ikka vist? Ma olen näiteks Hiinas ja Indias väga erilisi rongisõite teinud ja rong on tegelikult mu lemmik-reisivahend. Aga NB – kaasas on ka 2,5 aastane lapsuke.

– Lennukiga Põhja-Dakotasse Bismarcki ja tagasi. Kõige igavam muidugi, aga kõige lollikindlam variant.

– Lennukiga Coloradosse, Denverisse (odavad piletid) ja sealt rendiautoga üles Põhja-Dakotasse (silmaga kaarti vaadates peaks olema mägiseid teid, seega vist üsna kena maastik; mapquest.com lubab sõiduajaks 12 tundi) On keegi seda maastikku sõitnud?

– Lennukiga Indianapolisesse ja sealt autoga Põhja-Dakotasse.

…Rännupisik on jälle mind vallutanud. Pärast teen ülevaate ka meie Washington, DC reisist.

5 mõtet “FYI – Minu aasta

 1. Heler

  Mis on FYI?

  Mina hääletaks rongisõidu poolt, aga ma tegelikult muidugi ei tea…

 2. andry

  Väga kaval plaan. Väga väga kaval.

  Kas tohib teha olulise lisanduse? 😀

  IMINENE mõtleb, a JUMAL juhib.

  Mingu kõik Su hääd plaanid täide-hoidku Su kaiteingel Sind, ah hea küll, tsiteerin originaali, vana keldi õnnistust:

  MAY THE WIND RISE UP
  TO MEET YOU
  MAY THE WIND BE ALWAYS
  AT YOUR BACK
  MAY THE SUN SHINE WARM
  UPON YOUR FACE
  MAY THE RAIN FALL SOFT
  UPON YOUR FIELD

  AND UNTIL WE MEET AGAIN
  MAY GOD HOLD YOU IN THE PALM OF HIS HAND

  :D:D:D:D:D:D:D:D

 3. Maria

  Mulle meeldib lastega tegelikult rongiga reisida. Seal on neil palju rohkem vabadust kui bussis näiteks. Lennuki koha pealt ma muidugi ei tea. Pole lihtsalt kunagi lennanud.

 4. Külvi

  Ikka läbi Chicago, seal on alati midagi teha kas või see kuulus Navy Pier või Sears Tower või kui ilm lubab siis on niisamagi vahva mööda Michigani järve äärt jalutada ja ilma ja inimesi nautida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.