Mida teeks teie (abi)Ratta asemel?

On siis Tallinna linnapeaks üks noor mees, kes pälvinud hüüdnime abiratas.

Kes ei tea veel temaga seotud värsket lugulaulu, kopin selle ka siia:

Tallinn muutis linnapead tutvustava veebikülje aadressi
12:40, 11. aprill 2006

TALLINN, 11. aprill, BNS – Tallinna linnakantselei muutis Eesti blogipidajate linkimise aktsiooni tõttu linna ametlikul veebiküljel linnapead Jüri Ratast tutvustava lehekülje aadressi.

Mitmed Eesti blogipidajad on linkinud oma blogides sõna “abiratas” Tallinna linnavalitsuse veebiaadressile, mistõttu annab selle sõna sisestamine Google’i otsingumootorisse esimeseks tulemuseks Tallinna linna ametliku veebikülje.

Google’i otsingusüsteemi omapära on see, et ta tõstab otsingutulemuste loetelus ettepoole need leheküljed, millele on seoses otsitava sõnaga rohkem viiteid.

Veel esmaspäeval asus Jüri Ratast tutvustav lehekülg aadressil http://www.tallinn.ee/est/g764/, kuhu viitasid ka blogipidajad. Teisipäeval see aadress enam ei toiminud ning Ratast tutvustav veebikülg oli tõstetud aadressile http://www.tallinn.ee/est/g3659 .

Massilist linkimist on Eesti blogipidajad ka varem kasutanud. Mullu oktoobrist alates annab Google’i otsing sõna “masendav” sisestamisel esimeseks otsingutulemuseks Keskerakonna veebilehe.

Sama võimalust on kasutatud ka mujal maailmas. Näiteks sõnapaariga “miserable failure” (eesti keeles “masendav läbikukkumine”) tehtud otsingu tulemus viib nii Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushi eluloo kui tema vihase kriitiku dokumentalist Michael Moore’i koduleheküljele.

Praeguseks on vist ütlematagi selge, et oma reageeringuga kodulehte vahetada saavutas abiratas seda, et palju suurem mass kuulis üldse ta hüüdnimest ja sai teada, kes on abiratas.

Tõenäosus “laulu sisse jääda” ehk ajalukku selle nimega minna on mr. Ratasel nüüd palju suurem.

Mina näiteks varem ei viitsinud selles linkimise aktsioonis osaleda. Aga nüüd on mees nimega abiratas pannud toime blogijate ridade ühinemise ja uue laine linkimisi.

Küsimus PR-huvilistele. Mis te teeksite praeguses olukorras, kui teie oleksite abiratas või tema nõuandja?

Ja mis te arvate, mida abiratas tegelikult teeb?

22 mõtet “Mida teeks teie (abi)Ratta asemel?

 1. leheneeger

  Praeguses olukorras pole PR-nõunikel enam midagi teha. Tegu ju tehtud. Kui aga hakatakse seda õnnetut CVd uuesti ja uuesti ümber tõstma… on see ju lausa hale, mitte enam naljakas.
  Abiratas oleks võinud asja kahe kõrva/silma vahelt niisama läbi lasta, siis poleks mitte midagi juhtunud. Nüüd aga lingivad mõnuga ka kõik need, kes varem abirattandusest kuulnudki polnud.
  Kaido Padar, mine nurka ja häbene.

 2. rakamon

  Omal ajal, kui abiratta isa keskkonnamüsteeriumis töötas, hüüti teda sitarattaks. Tal oli nimelt kombeks hullusti sitta keerata (häid algatusi põhja lasta, raha häädelt ära võtta ja halbadele anda, rumalat ja demagoogilist möga ajada, vasalle baptistideks või keskerakonda pöörata, keskkonnamüsteeriumile autosid osta ja neid siis abirattale takso sõitmiseks anda jne.) Ehk ongi vana sitaratas selliste trendide algataja selles riigiasutuses, ehkki Villuga tal ei klappinud – mitu meest ei saa ikka rahade jagamisel esimest viiulit mängida. Väga pentsik mees, mul tuli alati just teda nähes mõte, et kas sellist Eestit me tahtsime.

 3. luize

  ega siin midagi tarka soovitada ei ole. rumalaid inimesi on väga raske aidata ka tarkadel pr-inimestel. suusamütsiga öisel tänaval, relvastatud foto- ja muude kaameratega, immitsat juba ei paranda.
  linnapea võiks hakata tegema seda, mis on linnapea ülesanne. siis ei hakata tema peal nõmedaid nalju üldse katsetama.

 4. jahaga

  mulle meeldib et meil on nii “targad” ja “tublid” ametnikud, nagu rakamon, kes oskavad “kujundlikult” väljendada.

 5. daki

  Pr-iga ongi nii, nagu Luize ütleb – sa võid olla väga hea suhtekorraldaja, aga kui su ülemused on rumalad, siis ei saa sina midagi ära teha. Ja pr-spetsialist võib isegi head nõu anda, aga millegipärast juhtub sageli, et seda ei järgita, tehakse ikka omamoodi. Ehk on selles süüdi ka suhtumine, et pr on “õhumüümine” – ma olen sellest varem ka rääkinud, nii ajakirjanduse kui suhtekorralduse kontekstis. A la “ma loen ajalehte, ma tean, kuidas ajakirjandus toimib” vs “ma kannan kingi, ma tean, kuidas kingi valmistatakse”. Oh, mis seal ikka.

 6. mari öö

  ma mõtlesin eile, et siis, kui see “masendav” google-bomb oli (ja siiamaani töötab), siis ei reageeritud kuidagi, aga nüüd linnapea leheküljekesega hakkasid keskmehed küll sahmima.

  no ja siis hakkasin ise ka oma loogikapuuduse peale itsitama. sest oleks see vast tegu olnud, kui blogijate “masendav” kampaania sundinuks http://www.keskerakond.ee sisu mõnele teisele domeenile!

 7. Eppppp Postituse autor

  Ma ka vaatan, L@ssie kommentaarid sadasid järsku kõigi teemade alla. Ma arvan, et ta on viinakuradi küüsis… 😉 Või muidu jutukas tujus.

 8. andry

  kõik mis teed, tuleb sulle tagasi.
  Ma arvan, et abirattale linkimine on inimeste alateadlik reaktsioon Keskkerakonnale ja kuidagi on see seotud K kohukesega.
  Et Ratas neelab Savi ja Priimäe kohukest.

 9. andry

  kusjuures, inglise keeles on hea sõnapaar “beutiful mind”. Eesti keeles tõlgiti samanimelise filmi nimeks “Piinatud geenius” ja pole paha, aga “beuutiful mind” tähendab ka “Omakasupüüdmatu, teiste heaks töötav mõistus”.

  Keskerakonna hall kardinal ja Vana Paks ise on suurepärased näited “ugly mind’i” kohta. Priimäele kohe nii meeldib itsitada, et näe, jälle tõmbasin eesti rahvast tillist.

  Ühtepidi mulle Priimägi lausa meeldib. Luuletajana ja kriitikuna ntx. Erudeerit, peen, lausa hõrk. Aga ideoloogina on mõlemad ikka täiesti füürerid.

  Kusjuures (aga see on mu oma loll isiklik teooria), ma arvan, et nii Paks kui ka Prii elavad välja oma lapsepõlve komplekse. Üks oli pisike ja prillidega nohik, keda kõik pilkasid, teine paks ja prillidega nohik, keda kõik nügisid.

 10. Küsimused

  Küsimus PR-huvilistele. Mis te teeksite praeguses olukorras, kui teie oleksite abiratas või tema nõuandja?

  Ja mis te arvate, mida abiratas tegelikult teeb?

 11. L@SSIE

  Nu juhtus tegelikult mõlemat
  Oli öine kokkupõrge lärmavate purjus keskkonnakaitsjatega, kusjuures tuvastasin seltskonnast ka salakavala kinnisvaraarendaja.
  Räägitud sai palju inetuid sõnu. Hiljem tuli siis kuidagi pinget maandada.
  Istusin keset tuba ja kuulasin saksa fašištlikke marsse.
  Eestoas mölisesid paar purjus prantslast, kes natside muusikat kuuldes tänavalt uudistama tulid.

 12. Pingback: $anchor$basketball Betting,final Four,final Four Betting,final Four Gambling,final Four Sports Book,final Four Sportsbook,march Madness,march Madness Betting,march Madness Gambling,march Madness Sports Book,march Madness Sportsbook,ncaa,ncaa Betting,ncaa

 13. http://www./

  Toch hoor je bij sommige nog steeds de opmerking: “U begrijpt dat de marges op de ‘s voor ons niet zo hoog is, daarom kunnen wij niet zo veel doen, qua extra’s en zo.” En dat vind ik nou een rotopmerking en niet vertrouwenwekkend, maar het is wel de kern van het probleem bij dit soort .

 14. http://www./

  Kimme:I am speaking on behalf of all the posters on this blogs.You and madam Thanh seem to be always in the contentious mood. I’m I right or I’m I right?….so….wouldn’t it be fair to say that, you both can be in a great cahoot with each other, having a honeymoon or somethin’ and it would relieve us all the naggin’ and everybody will have a break….yes?

 15. insure car a day

  SANDRA WHY ARE YOU SO MEAN TO ME?! I want everything!!! I LOVE the luxe hints of purple, the leather detailing, the flattering tailoring, and the minimalism of this collection! THAT OVERSIZED COAT WILL BE MINE! Ps My debit card hates you. I,however, love you. Fantastic job on the collection!www.she–wrote.blogspot.com

 16. RoyceJuicy

  Hello. I see that you don’t update your site too often. I know that writing articles is time
  consuming and boring. But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content (from article directories or other websites from your niche)?
  And it does it very well. The new articles are high quality
  and pass the copyscape test. You should try miftolo’s tools

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.