Soovitage brändide, firmade, tarbimise vastaseid saite

Mu poole pöördus üks ärgas õppejõud Eestist, kes oma loengukursuse kokku panekuks vajab infot kodulehtede kohta…

Järgnevalt katkendid ta kirjadest.

“Vajan näiteid Consumerism veebilehtedest, st põhimõtteliselt huvitaksid just tarbijate initsiatiivil loodud lehed millegi vastu või kritiseerimiseks (mitte millegi poolt, nt pro öko elu). Minu vanad näited olid selles vallas http://www.badtravel.co.uk/

mis näeb ikka nii jube välja, et vaevalt et ta efektiivne on, lisaks veel imelik finantseerimispoliitika; ja http://www.stopsuvs.org/, mis vist sootuks ei tööta enam.

–Ise küsin, ise vastan. Leidsin sellised näited:
http://www.areyougeneric.org/index.php
http://www.cleanclothes.org/index.htm
Blogis võid ikka ju ka küsida, äkki toob keegi veel midagi eriti huvitavat välja. Teema pole ju ka eriti paha. Ilmselt on ärksamatel kodanikel rohkem huvi ja infot selliste lehtede kohta, kus mingi laiem ühiskondlik tagamõte. Mind ennast huvitaks väga igasugused brändide ja firmade kohta tehtud antisaidid ja muud initsiatiivid.

KAS OSKATE AIDATA?

12 mõtet “Soovitage brändide, firmade, tarbimise vastaseid saite

 1. kaur

  ja noh, GOOGLESSE, on selline otsingumootor eks, kirjutad against ja firma nima – against mcdonalds, walmart, cocacola, mattel, shell – tuleb nagu torust.

 2. Eppppp

  Mul tuli nüüd endale ka meelde üks veebisait. Nimelt, kui midagi osta Ebay oksjonilt, siis enamik inimesi on ühinenud Paypal-süsteemiga raha üle kandmiseks. Aga vahel kohtab seal inimesi, kellel on Paypali asemel hoopis selline märge: http://www.paypalsucks.com/

  Ja kui lähtuda Kauri loogikast, siis samamoodi tasuks guuglis otsida firmanimi ja sõna “sucks”.

  See on ikka lausa üllatav vahel, kui palju asju tuleb gugeldades välja just lihtsate sõnade abil.

 3. Sirla

  Kõige tuntum on minu arust Adbusters (www.adbusters.org)
  Googlest võib veel otsida märksõna “subvertise”

 4. Pingback: english mastiff

 5. detox foot spa

  Sorry for the huge review, but I’m really loving the new Zune, and hope this, as well as the excellent reviews some other people have written, will help you decide if it’s the right choice for you.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.