Amishimaa koolitulistamisest ka paar sõna

Miks sellised asjad juhtuvad? Mina arvan samamoodi nagu Michael Moore (vt ta filmi “Bowling for Columbine”) – need asjad juhtuvad USAs, sest siin on relvad ja laskemoon vabalt müügil. Igamees võib osta relvi ja neid kodus padja all hoida. Kui siis tuju pahaks läheb… Või kui lapsed mänguhoos relva leiavad… Nii need tragöödiad juhtuvad.

Just lugesin ühte ajakirjalugu sellest, kui palju (väga palju) sooritatavad USAs teismelised enesetappe tulirelvade abil.

Ja sinna juurde siis need uudised, kus iga mõne aja tagant keegi hull on kellelegi pähe tulistanud otse keset East Villaget või kuidas keegi hull on marssinud kooli ja seal lapsed maha lasknud.

Jah, ma arvan samuti kui Mike Moore. Relvad on liiga kättesaadavad. Ma ei tea küll, kumb on põhjus, kumb tagajärg. Kas enne olid relvad liiga kättesaadaval või oli enne see “karda naabrit” mentaliteet. Aga mõlemad on siinmail tunnetatavalt olemas.

Amishitest. Panin korraks enne teleka käima ja nii kurb hakkas. Terve see küla on vist üleeilsest saadik reportereid täis ja üks neis tegi reipalt stand up´i kaamerasse, taamal koolimaja ja amishite küla.

Vaesed väärikad ja omaette hoidvad amishid. Loodetavasti juhtub peagi midagi muud ja massimeedia on lühikese mäluga ja jätab nad jälle rahulikult oma elu elama.

Ma olen amishitest ka kirjutanud ja ise sealkandis paar korda käinud. Lugeda saab näiteks siit:

http://www.ekspress.ee/viewdoc/E0A53627288BFA39C22570AA004C3C6E

 

5 mõtet “Amishimaa koolitulistamisest ka paar sõna

 1. andry

  Ausalt öeldes ma ka ei saa aru, miks niimoodi tulistatakse? Selle mehe puhul jäi ju õhku veel mingi vihje kunagi toimunule. Aga kas keegi on USA-s sellest ka kirjutand, et kuidas olukord jälle normaalseks muuta. Ntx mul enesel puudub igasugune idee. Relvad konfiskeerida? Võimatu.

 2. Eppppp Postituse autor

  Ongi võimatu. Selleks oleks vaja konstitutsiooni muuta.

  Vihje toimunule. Räägitakse, et sel mehel oli ilmselt mingi lapsepõlvetrauma, aga et see on privaatinfo (hetkel… kui mõni meediakanal juba vahepeal pole välja uurinud, mis see oli).

 3. helen

  cnn ytleb, et see mees oli pedofiil ka.
  aga sellel nadalal on uudistes olnud vahemalt 3 koolitulistamist. yks oli see kus pantvangi votja yhe tydruku maha lasi ja yhte ei suudagi enam meenutada.
  igatahes pannakse paljudesse koolidesse ustele metallidetektorid ja turvamehed. yhes Miami koolis hakati uksel isegi koolikotte labi otsima, aga selle vastu hakkasid vanemad protestima ja ma ei tea mis sellest lopuks sai. igatahes Miami uudised on alati masendavad, iga teine uudis on mingi tulistamise kohta.

 4. Lisette

  Kuidagi häbi on selliseid uudiseid lugeda, selline tunne tuleb, et tahaks amishite ees vabandada.

  Tsiteerides Ellen DeGeneres’i “we are so much smarter now, eating live bugs and marrying strangers for money”.

 5. mia

  vahest juhtudes teleka kanaleid vaadates ei jõua ära imestada milline vägivald vaatab filmides vastu. Mina ei alahindaks seda massimeedia fenomeeni, kui juba väikelapse eas näed multikast, et kellegi löömisest ei juhtu midagi halba, pigem on see normaalne protsess. Ning statistiliselt ei saa välistada, et sellise suure rahva arvu juures paar maniakki ikka leidub. Omakorda jõuab see uudistesse, tehes surematuks selliste tegude sooritajad. Mäletan siia maani seda masendust, mis sain esimene kord USA-sse sattudes teleka uudiseid vaadates. Ei ühtegi positiivset uudist, ainult negatiivsed lood. Mäletan seda tolleaegset mõtet, et saan aru, miks sellised koolitulistamised toimuvad. Kurb aga karm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.