Tartu inglisekeelses lasteaias on kohti

Ma panen siia üles sellise teate – Tartus Veski tänaval asuv rahvusvaheline kool (www.istartu.edu.ee) avab jaanuarikuust taas oma lasteaiagrupi 3-5aastastele. See on iga tööpäev 8.30-12.30, kogu kasvatus� ja õppetöö on inglise keeles ja laste seltskond on rahvusvaheline.� More...

Kes tahab rohkem teada saada, võib mailida sekretärile aadressil istartu@gmail.com. Või siis ka mulle – mul on nende eelmise aasta päevaplaanid, mida võin edasi saata lugemiseks.

Panen� paar näidet nende tegelustundide kohta� (üks teema jookseb ühe nädala jooksul, iga päev)

MY CLASS. English: Identifying and naming classroom objects. Expressing possession: I have a book. Counting from 7-10. answering questions about number and colour. Describing positions using in, on, under.
� � Differentiation: 3-year olds: naming classroom objects.
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4-5 year olds: naming classroom objects. Using them in sentences: It’s a book. I have a book. Someone has a book.
Story: Stevie’s story.
Arts/Crafts: Drawing friends from our class. Making a teddy bear. Making a story book. Dot-to-dot pictures with learned numbers.
Social skills: Talking about relations in the group and class. What is different at home and at the kindergarten.� � �

MY BODY. English: Naming body parts. Actions we can do with our body: stamp, clap, run, walk, sit, jump, cry, say. How many of smth we have? 10 fingers, 2 hands etc.
Story: Baby’s story.
Arts/Crafts: Making a wall display about our body. Drawing people with all neccessary body parts. Making a story book. Making plasticine faces, figures.
Social skills: Healthy living, eating. How to avoid risk behaviour? What can harm us?

MY HOME. English:� � Family and family members. House and rooms in the house. Household objects.
� � � � Differentiation: 3-year olds: Naming the family members, rooms of the house and houshold objects.
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4-5 year olds: Naming the family members, rooms of the house and houshold objects.� Language for production: Where is Mummy? Mummy is in the kitchen.
Story:
Annie’s story.
Arts/Crafts:
Drawing family portrait. Making a family tree. Decorating our doll house. Painting own houses. Making a story book cover. Making family members using fabric for their clothing.
Social skills: Relations in the family.
Ja nii edasi: lemmikloomad, toit.. aga ka näiteks teatritegemise ja muinasmaailma nädal.

Grupp saab ilmselt olema seitse last, praegu olevat neli, kes tunnevad huvi. Ka hind sõltub sellest, kui palju lapsi on. Paar tuhat kuni mitu tuhat krooni kuus.

—-

Mis meie Martasse puutub, siis ta on praegu arvestatud nende “huvi tundnute” hulka, kuigi meie olukord on endiselt segane (et kas Tartu või Tallinn, muuhulgas sõltub see ka Justini stipitaotluste vastustest. Ja kui Tartu, siis mis sai mu uitmõttest teha ise lastehoid? Eee… Ei tea…)

Igatahes meie kaalume seda võimalust: väike grupp, erinevates vanustes lapsed (mis on minu meelest hea arenguks), huvitav päevaplaan ja pool päeva (mis oleks Martale hea, sest poleks nii stressi tekitav kui terve päev seltskonnas).

Nagu ma aru saan, pole enamik neid lapsi inglise keelt emakeelena rääkijaid, üks küll on Inglismaalt, teine näiteks� Taanist. Nii et kui ma selle teabe siia üles panna otsustasin, siis mõtlesin, et võibolla on ka� lihtsalt mõni Tartu eesti pere, kes� tahab lapsele keelekümblust teha.

Ja levitage seda teadet neile väljamaa-eestlastele, kel plaanis tagasi Tartusse kolida ega saa kusagilt� lasteaiakohta 😉

Üks mõte “Tartu inglisekeelses lasteaias on kohti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.