Vajatakse ORh doonirit

Panen ka siia selle kirja, mis mulle enne saabus:

Kes saaks aidata?

Vabandan, et kirjutan oma isiklikust murest, aga isana teisiti ei saa.

Nimelt diagnoositi minu tütrel mõned päevad tagasi leukeemia äge vorm ja ta on Tartus ravil. Paraku napib ülekannete tegemiseks üsnagi haruldast 0 Rh negatiivset verd.
Kui mõnel teie tuttaval peaks olema selle grupi veri ja ta on nõus seda Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuses loovutama, oleksime ülimalt tänulikud.

Tõnu Kees
666 2227

8 mõtet “Vajatakse ORh doonirit

 1. Mariliis

  Täpselt minu mehe grupp. Hoolimata mõningasest verekartusest oleks ta kindlasti nõus hädalisele loovutama ka. Kahju ainult, et nii kaugel oleme 🙁
  Loodetavasti nad kedagi ikka leiavad. Jõudu haigusega võitlemisel!

 2. Eppppp Postituse autor

  Ma saatsin selle teate ka oma postkasti Eestiga seotud aadressraamatule ja sain kaks vastust, kes lähevad verd andma 😉

  Leukeemiast saab terveks küll. Minu onupojal oli 15 a tagasi leukeemia, veetis umbes aasta haiglates ja tehti luuüdisiirdamine… aga nüüd on terve kui purikas.

 3. Tiia

  Ohh, mul pole kunagi meeles, kas ma olen O positiivne voi negatiivne… Aga vist ikkagi positiivne, ma kahtlustan. Ja natuke kaugel ka 🙁

  Aga leukeemiast saab ilusti labi kyll – omalgi siin yks sober, kes selle yle elas ja nyyd on koik okoo. Tervisekindlustuse eest maksab muidugi kohutavaid summasid nyyd, kuna ta on riskigrupis. Raske muidugi oli, aga pohiline on see, et nyyd elab taiesti taisvaartuslikku elu. Rokib ja puha 😉

 4. VäikeMari

  Hah, ma olen siis vale riigiga seotud raamatus, sest ka mulle tuli su meil. Aga ma olen ju Itaaliamaal…
  Igal juhul poleks ma saanud aidata, ei tunne kedagi, kel selline veregrupp oleks.
  Aga mul on siiralt hea meel, et on juba paar doonorit leitud.
  Vahest on nett iga igavesti hea ja kasulik asi!

 5. Eppppp Postituse autor

  VäikeMari – ma saatsin neile, kes Eestis või Eestiga seotud. Sest kes teab, äkki sul elab õige veregrupiga vend Tartus vms.

 6. Altair

  Ei tahaks küll teid kurvastada, kuid kõnealune kiri on näiteks eesti foorumitest jubamitmeid kordi läbi jooksnud – ja seda kuid tagasi. Enamalt jaolt on jõutud järeldusele, et tegemist peab olema halva naljaga. Kui tõesti oleks puudus teatud gruppi verest, annaks verekeskus sellest ajakirjanduse kaudu teada.

  See ei tähenda muidugi, et verd ei peaks andma minema.

 7. Eppppp Postituse autor

  Et siis selline kiri eilsest:
  Aitäh teile, kallid inimesed, abi ja toetuse eest.
  Teie vahendusel tuli meile nii palju abipakkumisi, et kõiki pole isiklikult veel tänadagi jõudnud. Praeguseks on Katre veri saadud sedavõrd korda, et arstid võisid alustada keemiaraviga.
  Niipalju kui aru olen saanud, talle esialgu enam vereülekandeid ei tehta. Aga uurin tohtritelt täpsemalt. Veelkord tänud! Teie osavõtlikkus lisas meile tohutult jõudu!

  Tõnu

  Ja isegi, kui see teade võttis eile blogosfääris ja mailides lumepalli efekti, mis selles halba. Halba nalja ma küll ei näinud. Verest on peaaegu alati puudu, nii et hea, kui kedagi aktiviseerisime.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.