Otsin tööd-lasteaiakohta-kodu ;)

Rääkisin enne õega, kel on täna sünnipäev ja kes ootab mind enda lähedale elama, kasvõi mõneks ajaks

“Ma ei tea, ma vist ikka ei saa Tartusse kolida,” ütlesin. Ja nii kurb hakkas. Elol hakkas ka kurb.

Ta ootab uut last. Ja ta tütar on meie Marta suurim sõber, praegu küll peamiselt fantaasiate, telefoni ja interneti abil.

Damit?! Kui raske see saab olla, lihtsalt Tartusse kolida?

Vilistada sellele, et meil on sissekirjutus ja lasteaiakoht Tallinnas.

Et tööpakkumised on Tallinnast.

Et korter on Tallinnas.

Hm.

Mul on suurele ringile sellised küsimused.

– Kas kellelgi on Tartus tuttavaid tööandjaid, kellele mind soovitada? Lisaks ajakirjandusele on mul siitsealt muid kogemusi ka (panen CV üles eraldi). Ja palju töid on ka internetipõhised tänapäeval, ei vaja Tallinnas elamist.

– Kas keegi oskab nõustada, on see võimalik ja legaalne, vahetada Tallinna lasteaiakoht Tartu koha vastu, kui ma leian pere, kes sellist vahetust teha tahab? (Jah, võtan just julgust, et seda meie Tln lasteaia juhataja käest küsida.)

– Kas kellelgi äkki on selline tuttav pere, kes tahab kolida lähematel kuudel Tartust tallinnasse ja kellel oleks 3aastase lapse lasteaiakoht Tartus olemas, aga oleks vaja nüüd hoopis Tallinna oma?

Arvestades, kui kreenis on Eesti tööturg Tallinna poole, siis peaks neid peresid olema hulgim.

– Kas kellelgi on üürile anda 3toalist (pluss-miinus üks tuba) korterit Tartus?

Ma võtan nüüd kommentaariumist piirangud ära 😉

Ja kirjutada võib mulle ka, epetrone30@aol.com.

 

14 mõtet “Otsin tööd-lasteaiakohta-kodu ;)

 1. notsu

  Mina tõlgin Tartust büroole, mis asub suuremalt jaolt Tallinnas… kui sa tõlkida oskad, siis seda tööd jagub päris kenasti.
  Päris töölepinguga töökohti pidi täänpä liikuma küll, aga Tartu palgad on muidugi mõnevõrra väiksemad kui Tallinnas, nii et kui palju tahtma hakata, võib raskeks minna. Mul on jäänud mulje, et viis tuhat kuus on juba kõva sõna… a võibolla on asi lihtsalt minu ringkonnas. Lohutav on nende võimaluste juures see, et viie tuhandega ongi juba raske rikkuri tunne.

 2. Anonüümne

  JUHTI Tartu kontaktikeskusesse,

  kes vastutab kontaktikeskuse inimeste arendamise, töö korraldamise ja teeninduskvaliteedi eest grupi poolt osutatavate teenuste osas.

  Tulevaselt juhilt ootame:

  tahet olla inimeste juht ja juhendaja
  iseseisvust
  koostöövalmidust
  positiivsust
  ärilist mõtlemist ja kliendikesksust
  eesti, vene ja inglise keele oskust
  teadmisi IT ja telekommunikatsiooni valdkonnast
  Kasuks tuleb:

  IT- ja telekommunikatsioonialane haridus või töökogemus
  inimeste juhtimise kogemus
  Omalt poolt pakume:

  poole meeskonna komplekteerimisvõimalust
  põnevat tööd inimestega teenindusvaldkonnas
  Elion on Eesti suurim telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõte, mis pakub inimestele paremaid võimalusi suhtlemiseks. Me väärtustame oma igapäevatöös kaasaegsust, eestimaisust, kliendikesksust ja usaldusväärsust.

  Konkursi tähtaeg: 20.11.2006
  Töö asukoht: Tartu
  CV ja avaldus saata: irene.metsis@elion.ee märksõnaga ”tartu”

 3. luize

  see lasteaiakohtade vahetus vist jah nii lihtsalt ei käi. ja tallinnas on tegelt sama suur trall nende kohtadega, isegi suurem veel, sest linn on ju suurem, ühest otsast teise on keerulisem last tassida.
  aga see tõlkimise-asi võiks isegi olla lahendus. mõtle sellele.

 4. Eppppp Postituse autor

  Merle, suur aitäh selle info eest, ma kustutan su kommentaari ära (äkki on neid meiesuguseid lugemas veel palju ja kõik tormaks selle variandi poole)…

  Mul on nii kahju, et Eestis see lasteaiakoht niisugune “defitsiit” on. Tallinnas on meil koht olemas, sest panin Marta järjekorda esimese jalutuskäigu ajal, kui sünnitusmajast välja saime. Aga kas inimesed on lasteaiakohtade tõttu nüüd sunnismaised? (Retooriline küsimus)

 5. Anu

  Kallis Epp!
  Mine ikka Tallinnasse! Mina olen tartlane ja põen selles konnatiigis hullusti. Olen seotud ülikooliga, mis võiks ju nagu mingi + olla, aga ei ole. Otsin Tallinnasse mineku võimalusi, eriti neid pole.

 6. Eppppp Postituse autor

  Mul pole konnatiigi vastu midagi. Ma elan siin New Yorgi äärealal ka kohas, mis manhattanlaste meelest on konnatiik. Lapsed mängivad majade ees tänaval ja on mõnus väikelinna tunne.
  Muide, mulle meeldib Tallinn ka. Kui poleks perekonda Tartus, siis oleks 50-50.

 7. anna

  Elame Tartus, aga elukaaslane töötab nii Tallinnas asuvas tõlkebüroos kui ka ühes ajakirjade kirjastuses, tõlkebüroo töö teeb täielikult kodust, kirjastuse töö pärast (kahte ajakirja toimetab), käib kaks korda kuus üheks päevaks Tallinnas. Lisaks sellele teeb praegu eksternina eeldusaineid magistratuuri minekuks ja järgmisel aastal peaks siis teoreetiliselt oma kahe töökoha kõrvalt veel magistratuuris õppima ka asuma. Ühe aasta, baka lõpus, juba käis samamoodi tööl, et kool ja kaks kohta, ja sai suurepäraselt hakkama.
  Ilma koolita on veelgi lihtsam ja Tartus elada ning Tallinnas tööl olla pole mingi probleem : )
  Astu julgelt see samm, ära muretse, eemalt nagunii asju väga ette ära korraldada ei saa, küll kohapeal hakkab paika loksuma 😉

 8. ööloom

  Epp! Mine just Tartusse! Eestis on nii palju toredaid linnu, ja viimasel ajal on nad läinud üha toredamaks. Ei ole nii, nagu arvude järgi tundub – et Tallinn on A ja O. Ja mis vahemaad need meil on – paarsada kilomeetrit?! Internetiajastul?! Ning NB! Ikka tasub minna sinna, kus on inimene, kes ootab. Ja õde ju ootab! Mina küll usun, et niisugused otsused – kui need ei tähenda mingit totaalset enda ja oma huvide ärasalgamist – on parimad otsused. Ehk ikka saab ka lasteaiakoha korda jne, jne.

 9. gaidi

  Mind ajab alati keema jututeema a’la konnatiik ja kõik Tallinna. Mina ise elan väga väikeses kohas, pole isegi linn. Osa ajast töötan Rakveres. Ja ei midagi hullu, täitsa elan. Soovitan soojalt väljaspoole Tallinna elama asuda.

 10. andry

  Mina ka Rakveres töötan, sest tööle ei armasta ma sõita.
  Tallinas saaks pappi rohkem, papp see kuluks sõidu pääle.
  Pere ka mul siin.

  Tegelikult, ega sa ei saa kelleltki nõu. Iga inimene elab oma tarkusekompassi järele, teise oma ei pruugi passida.

 11. Linda

  Tartus on hea elada! Siin on rahulik ja inimlik ja kultuuri on rohkem kui üks inimene tarbida jaksab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.