Kiirelt

Hea uudis tuli eile. Raporteerin, et lasteaiakoha saamise maraton on edukalt lõpetatud, meie mardikal on koht olemas. 

Nii et liiga vara kurtsin, et vahetus ei läinud korda. Ikkagi läks. Seesama väike tüdruk, kelle koha me Tartus saame, hakkab jaanuarist käima Tallinna lasteaias meie endise koha peal.

Lugesin lasteaia kohta natuke tausta… Ja järsku tuli mulle meelde, et olen seal ka kunagi käinud. Kord ammuammu, umbes 12 aastat tagasi oli ansambel “Rock`n`Roll Speculative Band”, kes sealsamas ruumes õhtuti proove tegid ja mina olin esmakursuslasena Postimehes praktikal ja käisin neist seal lasteaias ööpimedas intervjuud tegemas, saalinurgas mänguasjad värisemas raju rocknrolli saatel…

Mõnusad on need mälestuste kihid. Mõnus on minna tagasi neisse kohtadesse, kus need kihid ees ootavad. Kunagi tulen New Yorki tagasi samamoodi. Nii et mis jutt see on, et veerevale kivile sammal ei kasva! Mälestused on meie sammal 😉

Aga muidu, veereva kivi samblast rääkides, kas keegi New Yorgis elavatest blogilugejatest tahaks odavalt osta kasutamata fotoprinterit ja kasutatud printerit ning arvutit? Kõik on kaks aastat vanad. Kirjutage mulle.

Kasutatud arvutitest lahtisaamine ja arvutite ülikiire vananemine on muide ühed väga valusad keskkonnateemad. Kiirelt öeldes – arvutid EI ole maailma keskkonnasõbralikumaks teinud, telecommuting-töödega kokku hoitud kütus ei kaalu üles seda, kui palju arvutid reostavad. Ning loen statistikat: ka paberikasutus pole arvutitega vähenenud, hoopis suurenenud!

Ma just kirjutan sellest oma roheraamatusse (kui kirjastaja lubab, panen tekstid varsti siia ka üles, aga raamat ise tuleb välja veebruari lõpupoole).

Sain teada, et raadiosaade, mille Neeme Raud minuga Vikerraadiosse tegi, valiti lausa aasta Keskööprogrammi lemmikute hulka 😉 Ja läheb uuesti kordusse – homme, 20. detsembril kell 14 ja kell 19.

26 mõtet “Kiirelt

 1. emmeliine

  Küll on vahva, et maailm on nii pisikeseks jäänud. Loen ammu Epup blogi, aga sõna pole suurt võtnud, nüüd ei saanud jätta ütlemata aitäh kordussaate aegade üles riputamise eest! Kell hakkab nimelt varsti kaks saama ja jõudsin ilusti oma kontoris Tartus arvutist õige raadio üles otsida! Nii et jään ootama. Ilusat pühadeootust ja kõike head saabuvateks pühadeks! Tere tulemast Tartusse! ( mis hetkel kena lumevaiba all)

 2. keelek6rv

  muide, eile seda tõesti ei olnud veel üleval, sest ma otsisin ctrl+f abil nii “epp” kui “neeme” sealt lehelt ja ühtegi eppu ei leidnud. nüüd tegin refreshi ja oligi olemas!
  tänud!

 3. Kalju

  Sattusin juhuslikult täna kuulama seda Epu kordussaadet vikerraadio keskõõprogrammist (täna kl. 14). Vapustavalt huvitav! Epp, kas Sa (vabandan sinatamise pärast, aga ehk on lubatud 70-aasatasele vanamehele) oled tartlane? Olen ise, ja sündinud Toomemäel, ja mu lapsedki.
  Kas me noored saavad aru, kui sõnasõnaliselt elasime raudse eesriide taga? Ja kui avatud on meile nüüd maailm, eriti noortele, kellele võiks soovida samasugust hakkamist, nagu onn Epul.
  Soovin Epule edasi anda parimad komplimendid!

 4. daki

  Mulle ka juba sõber helistas, et kuulis mu nime raadiost:) Ja küsis su blogiaadressi, et sa tundud väga huvitav inimene olevat.

  Mul on hea meel, et sa olemas oled! Nii mul kui ka ülejäänud maailmal on vedanud, et sa oled, Eppur.

 5. Eppppp

  Ärge liiga palju kiitke, mul hakkab piinlik… 😉

  Kaljule – muidugi võib sinatada. Blogimaastikul vist sinatavad kõik kõiki nagunii.
  Ei, ma ei ole Tartust pärit… Kui vaadata vanavanemaid, siis ma olen narmasjuurne (Järvamaa, Virumaa, Pärnumaa, Setumaa, Uuralid… ja esimesed 18 aastat ise hoopis Viljandimaa). Aga Tartus olen elanud oma pikale veninud tudengiea ja hiljem seal palju käinud, sest õde elab seal ja magistriõpingutel käisin seal.

  Seda raudse eesriide asja, seda saab ette kujutada, aga kas me tegelikult suudame seda tunnetada? Ei usu.

 6. Inga

  Kelle laul see teine seal intervjuus on? See “walk on by….” meeshäälega lauldud?

 7. Erik Rastas

  Tere laanerannikult San Franciscost.Eesti, New York, San Francisco Huvitav. Mis puutub su prineritesse siis E-Bay voi isegi parem Greg’s List. Mul oli onupoeg, kes tootas San diegos 4 aastat ja laks tagasi Eestisse, pani kogu oma varanduse Greg’s Listile ja uhe paevaga oli koik lainud isegi koik kasutu ramps. California…
  Kuulasun su intervjud Vikerraadios. Oli tore. Oleks tahtnud mitmeid kordi vhele raakida, et New York ei ole taielik Ammerika peegel, on ka Mid West, sellest ei taha raakida (kugi mul on oma kogemus olemas). Siis on laanerannik, California, mis on juskui riik riigis. Ja San Francisco (love of my life). Kui sa raakisid varvidest ja mitmekesisusest, luba mul lisada paar Lilla ja Roosa, on ju SF vaga gay. See aga avaks uue koneaine mitme blogi jaoks.

  koike hed

  Erik

 8. Inga

  Erik, kus SF-s asud? Mina elan Montereys ja plaan 26-28 dets. paariks päevaks SF-sse “linna peale laiama” minna.
  Minu e-post on: inga0110@yahoo.com

  Craigslist-ist: Minu 19-aastane poiss pani oma seismajäänud auto sinna müüki, arvas et ega kokkujooksnud mootoriga kosu ei taha ju keegi – esimese kahe tunni jooksul sai 6-8 kõnet ja järgmisel hommikul oli vanaraud müüdud… inimesele kes sellest võiduajamismasinat hakkab ehitama ja mootorist pole üldse huvitatud. Nii et – iial ei või teada mis sinu pakkumises kellelegi huvitavat on, paku aga julgesti!

 9. Eppppp Postituse autor

  New York pole kindlasti USA peegel, ta on asi iseeneses, nagu ilmselt iga suurlinn.

  Justin on rääkinud, et talle oli alguses paras kultuurishokk, kui Euroopas inimesed arvasid, et ta on USAst. Ta on ju New Yorgist! ;)Tal polnud varem üldse mingit samastumist paljude ameerika fenomenidega, millega eurooplased teda ühte patta panid.

  SF… Muide, see Craigslisti-Craig on ise ju ka sealt teie linnast?
  Me panemegi enamvähem kogu korteri sisustuse Craigslisti üles, aga peale jõule.

 10. Inga

  No sul ikka lugu iga asja kohta varrukast võtta 🙂
  Neeme Raua intervjuu oli igavesti lahe, ja ühinen eelnevate keelte ja kõrvadega, Sinu hääl on radiogeeniline!
  Tänan jõulutervituse eest, kallista Marta-mummu!

 11. Kaupo

  Tere Epp,

  Kui kuulsin KÖP-i kordust ja seal mainitud blogi nime, otsisin kohe üles… Väga toredad lood!
  Minu mõeldud seos sinuga: Kui mõnes Ekspressis või Päevalehes aastad tagasi reisikirjeldused jmt. ilmuma hakkasid, mõtlesin, et oled Epp, kes minuga samas klassis käis ja nüüd kuskil Bostoni kandis elab, kuid kui ühes leheloos su pilti nägin, sain aru, et me ikka ei ole ühes klassikaaslased…
  Aga sellegipoolest väga tore on lugeda, mis teil seal toimunud on. Meil on 1a ja 7k poiss ja saab palju paralleele tõmmata teie Martaga. Lapsed on vahvad!

  Kõike paremat teile sinnapoole Suurt Lompi!
  Kaupo

 12. Kalju

  Eile oli minu sõnavõtt 6. Täna hommikul kohe võtan blogi lahti ja näen: kommentaare juba 20.
  Loen neist ja tajun, et oled kõigile ülisümpaatne, ise kahetsen, et eile ei märganud kiita su häält, mis on terve ja toetav, mida üks kuulaja ära märkas. Buda õpetas virgumisele viivat õilsat kaheksaosalist teed, üks Tee aste on seal Õige Kõne või õilis Kõne. Minu tajus on Su kõne just sellne.

 13. Ruth

  Kuulasin arhiivist just Sinu saadet 🙂 Kallis Epp, Sa ei pea muretsema, et Eestis jogurtitopsi üldprügisse pead panema, kuna meil siin MTÜ Eesti Pakendiringlus on hoolitsenud eraldi konteinerite paigaldamise eest.
  http://www.pakendiringlus.ee/ee/img.php?type=photo&md5=45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26
  Segapakendi konteineritesse võib panna kõikidest muudest materjalidest (metall, klaas, plast, kile jne) müügipakendeid – nende konteinerite sisu läheb hiljem sorteerimisele. — Pildilt nähtavat metallist konteinerit ette kujutades võid arvata, millist kolinat tekitab klaaspudelite luugist ükshaaval sissetoppimine või kui “mugav” on talvel sealtkaudu plasttopse, kilepakendeid vms sisse saada. Olen küll rohelise mõtteviisiga ja tahaksin prügi sorteerida, aga miks peab see sorteeritud prügist lahtisaamine nii ebamõistlikult ebamugav olema, ma ei taipa.

 14. notsu

  Ja need konteinerid on suurem osa ajast pilgeni täis, nii et minu prügikotitäis puhtaid pakendeid, mida naiivselt kogusin lootuses, et “kunagi viin kõik korraga ära”, on ikka veel kuuri all.

 15. kaur

  pole mina veel näind, et pakendi-konteiner täis oleks. kasutan vilmsi & vesivärava tänavate vahel olevat, tallinnas siis.

 16. uriseja

  arvutite teemal:
  olen isekeskis mõelnud et kasvõi veekasutamise seisukohalt on tõesti arvutite tootmine vägagi kulukas tegevus…
  Igalpool tuuakse ära kui mitu tonni vett kulub tonni paberi tootmiseks aga seda, kui palju 1 arvuti tootmiseks ei avaldata just healmeelel.

 17. notsu

  Tartu Ülejõe Konsumi pakendikonteiner kipub kogu aeg üle ajama :(.
  Aga arvutimajandus on mul eeskujulik… kõik vanad arvutid oleme arvutipuudust kannatavatele tuttavatele laiali jaganud, jupphaaval või tervelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.