Uniselt ja kiirelt

Mina valisin rohelisi (kuigi sain isamaaliselt suguvõsalt ja sotsiaaldemokraatlikelt sõpradelt ajupesu).

Üldiselt on mul valimistulemustest hea tunne, aga võibolla on see ka lihtsalt mingi üldisem hea tunne.

Võibolla teevad Reform, IRL ja rohelised valitsuse?

Märkide lugemise kunstist. Lugesin välja, et India polnud praegu ette nähtud (viimaseks tilgaks karikasse oli see, et lapsuke oli telefoni viimasel odavate piletite päeval  välja lülitanud, kui võimalik reisikaaslane mulle helistada püüdis). Nüüd on uus plaan India suhtes, järgmisel suvel ja koos Justiniga (st 2008 suvel). Aga selle aasta maikuus tahame minna kahekesi kusagile, kas rongiga või laevaga.

Millega seoses küsin, kui on kaks inimest, kes tahaks meiega tulla maikuus neljaks päevaks Moskvasse ja jagada rongis magamisvagunis neljast kupeed, maikuus, siis… maili.

Teine asi, märkide lugemisest… Ostsime ikkagi oma Merkuuri, mitte VW Sharani, mis diislil käiks. Need märgid ka kuhjusid. Võib ju lihtsalt öelda, et need olid juhused (vastu tulnud naabrimees oma soovitusega, helisemata jäänud äratuskell, Tartu Favora biodiisli-mahuti remondis olek jms…), aga just niisugused nad olid. Nüüd oleme siis Merkuuri-omanikud 😉

Ahjaa, nüüd mulle tuleb meelde küll, miks mul hea tunne on. Sest me saime Dakiga kokku ja kirjutasime… Tegelikult see koos ühe laua taga kahes läpakas  kirjutamine oli suhteliselt väheproduktiivne protsess, mida segasid veel helisevad telefonid, lobisemisteemad ja siis kõige tipuks muidugi lasteaiast koju toodud lapsuke… Aga lõppkokkuvõttes saime valmis ka midagi ja mina olen rahul. Miski ei tekita sellist mõnusat tunnet, kui ellu äratatud tegelased… See maagia, et nad tõepoolest ellu ärkavad! See on niivõrd eriline ja kummaline, ma parem ei katsugi seda hetkel kirjeldada.

Igatahes selline eelreklaam – algaval nädalal tuleb turule uus ajakiri, nädalakiri “Naised”  ja meie Dakiga hakkame seal kirjutama, jehhuu!, ilukirjanduslikke jutte – alguses lühijutud ja hiljem ehk ka järjejutud, kui ajakiri on end sisse töötanud.

Haigutab ja vajub vasakule…

12 mõtet “Uniselt ja kiirelt

 1. andry

  ma teadsin, et sa rohelist valisid
  Ma ise valisin sotsdemmi

  Kle, mis sest euroblogist saab? Mult mitmed inimesed küsinud on? Ja ma ei taha kirjutada, kui teised nagu eriti ei kirjuta.

  Aga üritus ise on lahe ja populaarne muide.

 2. Kalju

  Olin peaaegu 100% veendunud, et Sinu valik on rohelised. Ja on nagu südantsoojendav, et suguvõsa on isamaaline. Sest olen ise samuti, isamaa sutamisest peale. Selles asutamises osales ka minu Jaan, see on üks trump, miks olen püsivalt selle valiku juurde jäänud.
  Süda muutus rahulikumaks, et Su selleaastane India-reis ära jääb. Tuleval aastal – ei tea, kas Jaanist oleks sellisel reisil osalejat. Temal on ka mõningaid ettevõtmis olnud. Vene aja lõpul käis ta matkamas Turkestani kõrbes, kus tal tuli päästa kaasasolnud neiukesi kohalike meeste ostusoovide käest. Mõni aasta hiljem tegi ta hääletamisreisi Prantsusmaale ja tagasi. Prantsusmaal oli ta siis mitunädalat ühes laagris Atlandi rannikul.

 3. sammas

  Hea, et rohelisi. Mina sotsiaaldemokraate.
  Üle kõige rõõmustab tahvel.info ellu ärkamine. Huh!

 4. Kalju

  Minagi: HUH! Otsisin juba abi Elisalt ja Elionilt, aga ärkas selle aja sees ise ellu.

 5. Eppppp Postituse autor

  Tiia – ma ei tea, kas see uus ajakiri “Naised” paneb oma materjalid netti. Ja ma ei tea sedagi, kas meie paneks seal avaldatud asjad avalikult ise üles. Põhimõtteliselt peaks need lühijutud ikkagi suve alguses raamatuna välja tulema.

  Andry – ma tegelikult juba vastasin sulle mailile, eksju, aga ma panen ka siia laiemale ringile vastuse. Natuke segane lugu. AEF rahastamine lõppes sellele Euroopa-blogile ära, ilmselt oli sealtpoolt lootus, et asi läheb nüüd ise inertsist edasi. Ma oleks ka teinud vabatahtlikult oma utsitamise, meeldetuletamise, toimetamise tööd… aga just samal ajal jäin ju vastikult haigeks ja nüüd vaatan, kuidas oma põhitöökoha Eesti Naise lugudega kuidagi hakkama saada.
  Ja seoses selle segase olukorraga pole ma ka oma selgitavat postitust Euroopasse ära avaldanud, ikka pooleli. Tegelikult mul oli jah algusest peale kolmekuine leping nendega, aga ma arvasin, et see on selline katseaja moodi asi. Et läheb edasi kas siis minuga või leitakse teine toimetaja.

  Ja mis tahvli ärakadumisse puutub, siis aitäh kaasaelajatele ja moraal kõigile – igaks juhuks – hoida oma tekstid mitmel pool.
  Kuulsin, et näiteks http://www.pilt.ee läks niimoodi uttu, et tuhanded inimesed jäidki oma piltidest ilma…

 6. Toivo

  Lennukiga saab ka Moskvasse. Kui teha autoga suts Riiga ja ööbida seal, siis päris odavalt. Vt airbaltics

 7. Eppppp Postituse autor

  Püsilugejatele mõistatus: miks ma lennukiga selle aasta maikuus sõita ei plaani? 😉

  Aga see on küll jama, et rongiga siitmaalt mujale välismaale ju ei pääsegi kui Moskvasse!?
  Või on tehtud korda see Riia ühendus rongiga? Kui viimati kontrollisin, siis ei olnud.

 8. Pingback: daki » Blog Archive » nimesaaga

 9. üks lii

  võib-olla ei plaani sa lennukiga sõita indiaanlaste uskumust silmas pidades.

 10. Pingback: $anchor$basketball Betting,final Four,final Four Betting,final Four Gambling,final Four Sports Book,final Four Sportsbook,march Madness,march Madness Betting,march Madness Gambling,march Madness Sports Book,march Madness Sportsbook,ncaa,ncaa Betting,ncaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.