Vaadake Kahvlist Giustinot ;)

Tänases TV3 Kahvlis räägib Justin koos teise ameeriklase Scottiga oma Eestimaast.

Ja minul on kõik korras, ainult väga kiired ajad 😉

35 mõtet “Vaadake Kahvlist Giustinot ;)

 1. luize

  ma vaatasin ainult natuke, sest tv3 oli miski kala sees terve õhtu. ehk siis pilt ja heli ei läind kokku… või oli ainult mul see mure?

 2. Epu

  Kohe, kui ma nägin neid ameeriklasi seal toredasti rääkimas, siis seda noort meest nähes mõtlesin esimese asjana, raudselt sinu kaasa, kuigi ma pole su blogi eriti kaua jälginud ja konreetne ettekujutus teist puudub 😛

  Väga tore mulje jäi 🙂

 3. keelek6rv

  mul oli ka sama häda, et heli jooksis ees ja pilt lonkis järel. väga häiriv. aga komplimendid justinile igatahes!

 4. Mari

  Justin oli väga tubli. Oskaks ma sama hästi oma praeguse asukohamaa keelt!
  Kui kobiseda, siis minu meelest Kiur oleks võinud nendega veidi lihtsamat keelt kasutada, ta rääkis küllalt kiiresti ja kasutas palju selliseid marginaalsemaid sõnu, mis ei pruugi just põhisõnavarasse kuuluda. Aga noh, see on kivi tema kapsaaeda!
  Mulle meeldis eriliselt see kiri nime all “Une-Mati ajas juhtme kokku” 😀 Olen alati mõelnud kahvlit vaadates, et huvitav, kes neid kommentaare sinna nimede alla küll paneb, need on sellised vahvad alati.

 5. Sten

  Kiur ajas jah kahtlast juttu. Ma võin muide kindlalt öelda et Justin teab eestist rohkem kui mina. nt. see et Taani lipp on pärit tallinnast ja igasugused sellised asjad…

 6. Infi

  Meil (kah tartumaalastel) oli samuti heli kõvasti pildist eespool jooksu pannud, mis natuke häiris, et tuvastada kumb intervjueeritav parajasti räägib – aga see ei takistanud siiski intervjuu kulgemisega kursis püsimast ja Justin nägi väga hingestatud välja seal ekraanil :P. Kuna ma tema seisukohavõttusid eesti keele osas olen juba tema Eesti-teemalisest blogist lugenud, siis mingeid suuri temapoolseid üllatusavaldusi ette ei tulnud. (Muhelesin tema särasilmse õlle-mainingu peale :P.)

  Siiski, kuigi ma üritasin hoolega jälgida, jäi mul veidi segaseks, et mida see Scott üritas öelda, et vot see ja just see on hetkel eestlaste jaoks tähtsaim küsimus. Tahtsin küll kangesti teada saada, et mis see siis on, aga kuidagi on mu mälu selle ära kaotanud :S.

 7. Infi

  Ahjah :). Tõesti oli meeldivalt üllatav näha, et Justin suutis oma jutu selges kenas eesti keeles ära esitada. Tekkiski küsimus (see nüüd sellest, et ma päris kõigi Epu ja Justini siiamaani peetud blogidega peensusteni kursis ei ole), et kas tõesti see asjalik eesti keel on talle külge jäänud nende kahe kuu jooksul, mil nüüd Eestis olete elanud, või on Epp ka Ameerikas väheke Justini keeleoskust treeninud pluss eelmisest siinelamisest külgejäänu :).

 8. luize

  Kuir ajabki sihukest juttu kogu aeg. See on ka üks põhjus, miks ma ei vaata kahvlit juba mitmendat hooaega. Mõlema saatejuhil ei ole mingi probleem rääkida aiast kui külaline samal ajal juhib tähelepanu aiaaugule.

  Eile ei saand ma selle nihke tõttu Justini ja Scotti intervjuud jälgida, ehkki mõlema eesti keel oli kena, oleks siiski tahtnud pilti samal ajal heliga vaadata. Lihtsam. Aga seda une-mati kohta ma just nägingi 🙂

  A Taani lipu taevast kukkumise lugu võiks ikka teada. Mis seal koolis siis tehakse kui ei kuulata?

 9. helen

  vaatasin just intervjuud tv.ee-st. Kiuri kysimused kohati olid nagu imelikud ja halvustavad ja toesti poleks vist enam keerulisemaid lauseid andnud moodustada. aga Justin raakis eesti keelt palju paremini kui ma oleks arvanud, saaks oma mehe ka niikaugele :). praegu ta ainult raagib koeraga eesti keeles – anna kappa, ja lama ja tantsi ja lahme oue :). ja terviseks muidugi, mis tema jaoks kolab nagu dirty sex.

 10. triin

  Ma just eile mõtlesin, et mis sel Kiurul viga on – nagu viimses rahahädas teeb seda saadet. Ei mingit sära ega rõõmu. Võrno mõjub hulka paremini. Ma pole ka sel hooajal seda saadet veel vaadanud ja eilne ka ei mõjutanud seda edaspidi vaatama hakkama.

  Aga Justini keel oli küll hea. Samas mu meelest oleks võinud osa intevjuust inglise keeles teha, tundus, et neil mõlemil on nii palju öelda, aga ei hakka ütlema, sest keel ikka pisut sõlmes ja mu meelest olid mõlemad huvitavad tegelased, kelle arvamused oleks huvitavad ka inglise keeles ;).

 11. Infi

  Inglise keeles oleks ehk sisukam olnud – samas on minu arvates selles, et nad oma intervjuu eesti keeles tegid, ikkagi oma ilu. Kes tahab pikka ja sisukat, saab seda mujaltki lugeda ja vaadata ja kuulata (saate formaat ei võimaldagi pikki mõtisklusi ja arutelusid, need kärbitakse ajapuudusel alatasa saatejuhtide kiirelt vahele lükitud kokkuvõtlike repliikide ja lihtviisil teemalõpetustega ära), aga nende kindlameelne eesti keele rääkimine igatahes oli vähemalt (võibolla isegi mõneti väljakutsuv) märk lugupidamisest eesti keele ja meele vastu, mis niigi on praegu tõmbetuultes venekeelse asjaajamise nõude pealepressimise ja inglise keele igapäevakeelde sissetrügimise vahel. Mulle igatahes tegi heameelt, et nad mõlemad justnimelt eesti keelt rääkisid, mis siis et aeglaselt ja ettevaatlikult, aga hea tahte ja lugupidamise avaldusena oli see minu arvates palju väärtuslikum kui oleks olnud meeleheitlikult ajaraamidesse mahtuda püüdev inglisekeelne üritus “veel rohkem” öelda. Selles asjas oleks pigem saatejuhil olnud võimalus rohkem sisukust produtseerida, õigesti esitatud küsimuste ja teemapüstituste abil, aga ta lihtsalt valis selle võimaluse kasutamatajätmise ja piirdus üldisema ülelibisemisega. (Tulenes see nüüd aja- või huvipuudusest, mine võta kinni.)

 12. helen

  mind veel ajasid narvi Kiuri vaga imelikud jareldused. naiteks Justin raakis, kuidas ta loeb unemati raamatut ja et isegi lasteraamatus on kasutusel nii lai ja keeruline sonavara. Kiuri jareldus, et ah sinu eesti keel siis pohinebki unemati raamatul. no nagu oleks pilves ja yldse ei kuulaks ning aru ei saaks mida inimene raagib.

 13. mismis

  Kas Kiur on Epu vana peika???
  Aga mis tema (Kiuri) eesti keelde puutub, siis see on alati olnud keeruline. Vahel ei saa ka eestikeelsed intervjueeritavad pihta, mis ta küsib. Ma ei mäleta, et oleks enne näinud, kuidas ta välismaalasi eesti keeles intervjueerib. Ise mõtleksin, et mul on instinktiivne, et siis hakkad ju aeglasemalt ja lihtsamalt rääkima…

 14. Eppppp

  Kalju, mul ei tulnud ka meelde sulle öelda, kui sa eile helistasid.. Aga saab vaadata seda saadet aadressil http://www.tv.ee
  Kiuru (ma vanast harjumusest käänan teda ikka nii) küsimuslaad ja kirjutamislaad on keeruline jah.
  Ma olin eile õhtul külas Daki juures ja väänlesime naerust, kui see Une-Mati jutt oli 😉 Aga Kiuru kommentaar juurde “Ah sellel raamatul põhinevki su sõnavara”, see oli mu meelest huumor.
  Aga Kiur minu peika pole küll olnud. Oleme koos töötanud (Õhtul Õhus, seesama Kahvel, Favoriidi nimeline tore ajakiri).

 15. kakuke

  Väga vahvalt räägitud eesti keel oli, ütleks mina ,)
  Arvestades seda kui raskeks keeleks on eesti keel kuulutatud ütleks ma et müts maja Justini ees ,)

 16. Kerli

  Minu arust oli ka nii kaunis vaadata kuidas kaks sellise suure maa nagu Ameerika kodanikku on nii raske ja maailmas vähekasutatava keele endale suhu saanud. Nii tublisti ja rahulikult väljendasid end sellistel sügavatel teemadel.
  Ehk sa Epp kirjutad paari reaga, mis valemiga Justin selle endal nii kenasti omandanud on. Minu sõbrake käis isegi 7 kuud kursustel aga ikkagi ei taha sealt midagi tulla. Muidugi ei ole tegemist ka päris humanitaarse tüübiga, kellel keele kui sellise vastu sügavam huvi on ja et kohe ise uuriks ja puuriks.

 17. sammas

  Kiur sakib. No täiega ajas närvi. Segane jutt, keerulised sõnad, tagurpidi lauseehitus, kiire diktsioon ja teemalt-teemale hüppamine!

  Kahju, et Scott ja Giustino nii vähe rääkida said.

 18. Aivar

  Kiur peaks vaatama kuidas näiteks Larry King inimesi intervjueerib. Arusaadav, et on teleri inimesed on edevad ja neile meeldib demostreerida laia silmaringi ja kuulata omaenese häält, muidu nad sinna purki ju ei roniks, aga kuskilt võiks nagu mingi sellise momendi ka sisse lasta, et su interviueeritav ka midagi rääkida saaks. Või on see vale lähenemine? Võrreldes ameerika talkshowdega, või siis isegi vene omadega, on Kahvli atmosfäär nii piinlikult kange nagu oleks see kahvel neil … Poisid aga olid tublid nii palju kui neil lasti olla.

 19. LM Hiinamaal

  üle pika aja võtsin taas ette ja vaatasin eile öösel netist Eesti saateid.

  kuigi Kahvel on täiesti m-a-s-e-n-d-a-v oma ‘must lagi on meie toal’ stuudiokujundusega (millele sekundeerivad sageli ka saatejuhtide tume riietus), näeb sealt ikkagi publitsistikat, mitte ainult Võsareporteri või Kaua võib! stiilis olmeprobleemide lahendamist.

  Justin oli super, ja teine härrasmees säras eneseirooniaga. uurisin täna õhtul jänki Brianilt, kas ta nõustuks tõdemusega, et inglise keeles saab vähema kui 7 sõnaga kõik mõtted vabalt ära esitada 😉

 20. sammas

  Okei, Kiur on tugevalt üle eesti keskmise. Muidugi, mul ei tulnud meeldegi, et eesti tase on võsa. Hiinamaalt paistab paremini. 🙂

 21. Kingpool

  Olen kogenud, et Eestis ei maksa eneseirooniaga särada kuna see on sealses kutluurikontekstis nõrkuse ilming. Hakatakse kohe luuseriks pidama. Sama seis on sellega venemaal. Kui tahad nalja, teha räägi parem Schtirlitzi anektoote.

  Eneseiroonia puudumine huumorina on tegelikult vist mingi aasialik kultuurijoon?

 22. Eppppp

  Ma just 5 minutit tagasi lõpetasin Krister Kivi “eesti maja” raamatu lugemise, mu meelest on see täis eneseirooniat (nii iseenda kui eestluse suhtes). Omaette küsimus, jah, kuidas see eesti lugejatele peale läheb. Mulle meeldis küll!

 23. v.

  Mulle “Eesti maja” meeldis. Kuuldavasti New Yorki väliseestlastele eriti mitte (viimases EE-s või kuskil oli mingi kild, et teda ei taheta nende mingile üritusele). 🙂

  Ja Justin rääkis väga lahedat eesti keelt. Huvitav oli jälgida, kuidas ta n.ö tehniliselt seda teostas – suu oli küllaltki kinni ja huuled ei liikunud. 🙂 Edu talle lasteraamatute lugemisel, häid on ju nii palju!

 24. Eppppp

  Ma soovitasin tal “Une-Mati, Päris-Mati ja Tups” esialgu pooleli jätta ja seeasemel “Eesti maja” ette võtta 😉

 25. L@SSIE

  Kiur ei ole oma ülesannete tasemel, usun, et oleks saanud meestest ka parema jutu välja pigistada. Aga mida võin omalt poolt välja pakkuda, et hiljemalt paari aasta pärast üritab mõni kohalik tibi Giostino Epult üle lööb. Itaallane, peale selle veel muudik ja muidu Boybe, kuum kaup.

 26. .

  Selle viimase kommentaari peale nendiks vaid elutargalt, et jah, olgu kuidas on aga selge on see, et ameerikas on meesterahval lihtsam abielus olla. 😉

 27. Josh

  Hey there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out
  and say I genuinely enjoy reading your posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same topics?
  Thank you so much!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.