Loodetavasti viimast korda sel teemal

Ma vaatasin diagonaalis, mis toimub eesti blogiilmas või õigemini selle pisikeses nurgakeses. Õues paistab päike ja meie hakkame kohe sõitma vanaisa haiglasse vaatama Viljandisse. Minu jaoks on sellest Tähismaade teemast mõõt täis, “tõde” ei selgu nagunii. (tõde on andestamises, edasiminemises, võibolla on kogu sellest loost mingit kasu ka meediateoreetikutele ja blogosfääri arengule. Et on midagigi head selles.)

Loodetavasti on see mu viimane blogisõnavõtt sel teemal, teen kiirelt ja kaootiliselt.

– Jään enda juurde, et blog.tr.ee võiks mingisuguse kasutajatepoolse fläggerite süsteemi teha. (Mitte räigelt otsekohe välja visata postitust… Eri variante on pakutud nt ka mu eelmise postituse kommentaarides: Kaja poolt, Kauri poolt).

Diskussioon sel teemal võiks käia blog.tr.ee tööblogis. Andris (üks saidi juhte) ütles, et nad on hetkel äraootaval seisukohal. Loodavad, et olukord läheb niisama üle. Aga samasuguseid eetikapiiridel balanseerivaid olukordi tuleb veel ja enamik suure kasutajaskonnaga ja kirjutajaskonnaga netikeskkondi on (vist?) mingil kombel reguleeritud.

– Mart Kadastikul polnud minu Eesti Naise looga mitte midagi muud pistmist kui et ma meilisin talle ja küsisin intervjuud (tema artiklist enne ei teadnud). Ma ei tundudki teda enne, pole suhelnud hetkegi ka pärast seda lugu. Ajakirjandus pole sugugi kusagilt ülevalt bosside poolt korraldatud, kuigi see kõlab põneva vandenõuteooriana küll. Mina olen oma aastate jooksul kirjutanud ainult kahte sorti lugusid: mis mina ise teemana välja pakun või mis ma oma peatoimetaja pakutud teemadest vastu võtan. Pole ka pealt kordagi näinud teiste ajakirjanike puhul sellist varianti, et suurkontsernide bossid midagi dikteeriksid, ei kohanud seda ka mitte siis, kui ise tegevtoimetajana ja peatoimetaja kt-na töötasin.

– Ma oleksin Ingridi ja Inno teema suhtes samal seisukohal, kui nad poleks ajakirjanikud vaid näiteks mu kinnisvaramaakleritest naabrid või näiteks poliitikud, näitlejad vms. Täpselt samad eetilised küsimused tekiksid.

Nii et ma ei näe siin ajakirjanike ringkäendust vms, nagu seda siinseal nimetatud on.

– Ingrid ei ole mu sõbranna, ma pole pärast meie intervjuud (kaks kuud tagasi) temaga ta eraelust rohkem rääkinud. Tööjutte oleme põgusalt ajanud, lõpetasin kirjastuses neile ühe koolitussessiooni. Siin pole tegu niisiis mingi sõbrannade ringkaitsega.

Ma ütlesin ära, mis mul öelda oli. Eelkõige ilmselt enda pärast. Sest mulle oleks vaikimisest paha maitse suhu jäänud. Ja – sest ma tunnen, et see minu kirjutatud Eesti Naise lugu põhjustas Inno uute postituste laviini. Mingeid muid ringkäendusi ega motiive mul siin taga pole.

Aga minge kah arvuti juurest ära ja nautige ilusat pühapäeva. Uuel nädalal uued teemad 😉  

22 mõtet “Loodetavasti viimast korda sel teemal

 1. Liis

  Mina arvan, et inimesed lähevadki natuke napakaks, kui raha laialt käes ja aega kipub üle jääma. Postituste esinemissageduse põhjal tundub küll, et neil kahel pole muud teha, kui klaviatuuri peksta. Küll tüdinevad ära ja leiavad uued mänguasjad.

  Ilusat pühapäeva teile!

 2. Marit

  tsau epp. mäletad ehk mind euroopa blogi päevilt 🙂 ma tahtsin lihtsalt ka viimaks öelda, et mind see inno tähismaa blogi absoluutselt ei koti ega puuduta, sest mul sinna asja pole, kuid ma tundsin end täna tõesti miskipärast puudutatuna kui lugesin, et epu pihta lajatama hakati 🙁 inimesena just. minu meelest pole epu pihta mõtet sitta loopida, sest see käsi kukub juba tõustes, sest epu müür on valgem ja heledam kui miski muu…
  ole tugev.

 3. DUHH

  Eelmise jutu kommentaaris ütled
  “Minule ei tule blog.tr.ee-st palju linke, sest mul on seal mingisugune tehniline arusaamatu kala sees (ma ei jõua visuaalselt sinna toppi ;), nagu Andris mulle seletas.”
  Jõudsid – praegu 4-s.

 4. Janno

  paistab töötavat küll see toppi jõudmine. juu pole muidu lihtsalt piisavalt palju tulijaid läbi blog.tr.ee, selle tõttu ei pääse ka toppi. nüüd aga kuumem teema, rohkem tulijaid ja oledki topis.

  kui ikka raamat ühes poes ei müü, siis ta ei saagi selle poe toppi tõusta 😉

 5. Aivar

  blog.tr.ee vajaks oma loetavuse taastamiseks minu jaoks ainult ühte pisikest täiendust – selle top10-20 loo hulgas võiks igast blogist olla korraga ainult üks lugu. Nii ei ahistataks kedagi ja läbu, nagu viimasel ajal, poleks samuti.

 6. Inno Tähismaa

  Mul on muudki teha, kui klaviatuuri peksta, aga kui Epu-sugused pidevalt mingeid paskville kokku keeravad (klaviatuuri peksavad nii et vähe pole), ei saa kahjuks muudmoodi, kui veidi toksida. Et oma arvamus ka kaasa öelda. Sest Epu-sugused kõvad ajakirjankud, kes oma tööandja perset lakuvad, seda ju ei tee. Kuigi ajakirjanduseetika seda lausa nõuab.

 7. Eppppp

  Blog.tr.ee loetavuse topiga olevat nii, nagu Andris mulle nüüd ära seletas – kui pärast pealkirja on pandud “read more” tekstilõhkuja vähem kui 300 tähemärgi järel, siis nö toppi ei saa – ka juhul, kui statistika järgi on suur loetavus.

  Nüüd ma tean, et kui on mingid suvalised ja isiklikumad postitused, siis panen just meelega väga ette selle “read more” märgi; kui mulle aga tundub, et postitust võiksid paljud lugeda, siis panen pikema alguse.

  Tehniline jutt, aga äkki on teistelegi abiks 😉

 8. maert

  pasunasse! kirssidega! kõigile! hallvanakesed üheskoos, hammusta ja löö!

 9. reet

  Epp, kas Sa oled ehk viimasel ajal mõelnud blogikommenteerimise ärakeelamisele? Et igasugused ropendajad siia lärmama ei satuks?

 10. Kaisa

  Aga Epp, kuidas vanaisa tervis on, kas ta juba vist kolmandat nädalat haiglas?

 11. Eppppp Postituse autor

  Marit, kas tead, et Euroopa blogi on puhkuselt üles äratatud (keskveebruarist lõppes rahastamine ja just samal ajal oli mul hullumeelselt palju tööd ja pesapunumist, ei jaksanu seda ka tasuta vedada)? Seal peaks nüüd olema uus toimetaja Hanna Hiiesalu hanna81@gmail.com.
  Ja blogi aadress on endiselt http://euroopa.wordpress.com/

  ..

  Reet, pole mõelnud, kui ma siit hetkel midagi kustutaksin, siis tekitaks see mulle teeklaasitormis juurde.

  Kaisa, papal on parem, saab vist teisipäeval haiglast välja.

 12. aleksander k

  Jätan siia ühe sõnumi Inno-pojukesele: sinu blogi viimane postitus oli vaimselt haige inimese oma.

 13. sammas

  Kahju, et blogipuu rämpsu levitamise teemal diskuteerida ei soovi.
  Muidugi läheb see varsti üle. Ja tagasi tuleb kah, kohe kindlasti.
  Kui “lipukeste” vms süsteemi ei tule, jäägugi blogipuu lärmajatele.
  Sõnavabadus ei pea võrduma “delfistumisega”.

 14. Tiina

  Inno, miks sinu blogis kommida ei saa? Kardad, et ei jõua kõiki komme lugeda?

 15. Sander

  Offtopic, aga muidu jääb mind hirmsasti kummitama. Ning google’ist ka abi ei leidnud. Et kust see “hallvanakesed üheskoos, hammusta ja löö!” pärit on? Miskist lasteraamatust vist, aga miuksest? Pähe turgatab ainukesena Ronja, kust ta võiks pärit olla, seal oli siuke butafooria, aga ma millegipärast ei usu, ma pole Ronjat nii palju lugenud, et meelde oleks saand jääda. 🙂

 16. Sander

  Ah et ikkagi. Noh, ilmselt siis on veel vara oma vana pead maha kanda ja oma mälu ikka uskuda.

  Tänud. 🙂

 17. DUHH

  Mingil postitusel miljon korda klõpsimine ei vii kuhugi.
  Hullem veel – mulle tundub, et sama IP tagant võib näiteks terve lehetoimetuse kollektiiv käia su artiklit lugemas, aga kirja läheb ainult esimene.

 18. Uma

  Olen paaril korral lugenud InnoIrja blogi, lihtsalt sportlikust huvist. Lugesin ka Eesti Naise lugu Ingridist ja see tundus tõele au andes, kuidagi piinlik ja silmakirjalik, ei olnud nauditav, ja pealiskaudne oli ka. Muidu mulle Epu portreelood ja reisikirjad sümpatiseerivad:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.