Ega keegi soovi Tartus imeilusat korterit üürida

Meie ja meie kinnisvaraotsingud… 😉

Oleme olnud neli kuud paigas siin imeilusas üürikorteris Karlova ja kesklinna piiril, aga nüüd tahame siit lahkuda. Tol krudiseva lumega päeval veebruari alguses tegime küll õige otsuse – valides selle hulgast, mis 24 tunni jooksul valida oli -, aga nüüd tundub, et õige on kolida. Sinna kohta, kuhu saab jääda paika mitmeks, ee… vist kolmeks aastaks. (meie mustlaselu puhul pikk aeg 😉 “We dont do forevers,” nagu Justin ütleb.
Põhjuseid on mitu, näiteks see, et Marta lasteaed (katoliku kool) jääb siit Karolvast veidi liiga kaugele jala 3aastase inimese tempoga kõndimiseks. Ja see, et tubade jaotus siin ei vasta päris hästi meie juulikuu lõpus suureneva pere vajadustele.

Saame küll üürilepingu kuu aega ette lõpetada ilma komplikatsioonideta, aga mul oleks lihtsalt parem meie peremehele silma vaadata, kui on juba uus inimene talle asemele pakkuda.

Nii et selline korter jääb vabaks lähinädalatel või -kuul:

– esimene korrus, kõrged laed, lae all mingid nikerdised.

– läikiv valge glasuurpottahi korteri keskel, kütab kõiki tube. Ahjul on ka üleval kaunistused ja ahjukapp on keskel. Ahju nimi on Klaara, sest ta tõmbab väga hästi, on renoveeritud vähem kui aasta tagasi, aga kasutatud vanu väärikaid kive. Lisaks on igas toas seinal ka elektriradikad (neile on nimed panemata, sest neid polnudki meil vaja kasutada, ahi hoidis nii hästi kuuma).

– Maja on 101. aastane. Ja siin on kaks naabrit – üleval elab viiulimängija Nils ja all elab meistrimees onu Aadu.

– Lisaks Nilsi viiulile kuuleb lahtiste aknede korral ka läheduses muusikakoolis mängitavaid heliredeleid ning muid katsetusi, igasugustel pillidel ja igasuguses kvaliteedis. Aga kuna see muusikakool nii lähedal ka pole, siis õhk kannab muusikahelid siia ikka… ilusasti. (Oot, kas ma kirjutan ikka korteriüüri kuulutust 😉 Tegelikult kirjutan vist endale mälestust sellest armsast kohast.)

– 62,5 ruutmeetrit ametlikult, aga lisaks on suur kütmata eeskoda, vist mingi 10 ruutmeetrit, kuhu meie näiteks panime kapi, tugitooli, ratta ja käru. Kuur on ka ja kelder (äsja ümber ehitatud).

– Suur vannituba vanniga, suur köök, keskmise suurusega magamistuba (kus on hästi mõnusalt renoveeritud punane telliskivisein), väga suur elutuba ja üks väike esik, mida saab ka toana kasutada (korteril on kaks sissepääsu) ja sisse ehitatud suur garderoobituba.

Nii et ametlikult on 2 tuba, aga tegelikult peaaegu nagu 4 (sest köök on suur, endisest elutoast ehitatud ja lisaks see esik, millest saab vabalt teha omaette pisikese toa.

– Kõik on renoveeritud meie arust väga hea maitsega, säilitatud on vanu detaile ja kõik on naturaalsed materjalid: puuaknad (tõsi, mitte renoveeritud vanad, aga vanu meenutavad pakettaknad), männipuidust uued laudpõrandad ja samast materjalist uksed.

– Korterisse kuulub: pesumasin, külmkapp, korralik rida uusi köögikappe, elektripliit, köögilaud ja -toolid. Muud mööblit ei ole. Aga nt riidekappe pole siin ka vaja, seoses korralikult varustatud garderoobitoaga.

– Maja taga on aed, rohelus. Tagaaeda vaatab kolm akent, tänavale ka kolm akent. Tänaval on üsna vähe autoliiklust. vahel ikka inimesi kõnnib mööda, aga mina istun siin õhukardina taga peidus ja kirjutan ja mulle meeldib, kui nad mööda kõnnivad ja igasuguseid asju räägivad 😉

– Kesklinna on kõndida paar minutit.

– Kõik see kokku on 6500 krooni kuus. Ja maakleritasu ei oleks.

Pilte ma ei paneks, aga saadan meilile, kui oled huvitet!

Meie aga kolime vist Tähtevere algusesse ühte hiiglasuure aiaga koju, kus Marta saab endale oma korraliku toa. Aga ausõna, siin Karlova alguses on meil pakkuda ka väga väärt koht.

13 mõtet “Ega keegi soovi Tartus imeilusat korterit üürida

 1. Katjah

  No kui sa pakuks natuke väiksema üüriga kohta, siis võtaks küll ära. Otsin praegu sügiseks elukohta Tartus.. Aga 6500 on tudengi kohta ikka liiga palju.. :S Midagi odavamat pole? 😀

 2. Eppppp

  Võib juhtuda, et see korter, mida Justin praegu kasutab kontorina, jääb ka tühjaks (see on meil ostetud), see on 15 rm ja renoveeritud, pisike ja tuleks ka suht pisikese üüriga). Aga me pole veel kindlad, kas on seda sügisest ka vaja või mitte meil regulaarselt kasutada.
  Kui üürime selle välja, siis kuulutan seda ka blogis! 😉

 3. Silver

  Kui see tüli ei tee, siis võiksid saata küll pilte emailile. Mind hakkas asi igatahes huvitama.

 4. Eva-Liisa

  Ma olen sellest majast ja neist akendest korduvalt mööda jalutanud. Minu meelest on too tänav üks sireliterohkem 😉

 5. Eppppp

  Sireleid siinkandis on jah!
  Meelde tuli veel, et kogu korteris on wifi.
  Nii et sirelid ja wifi.

 6. Temru

  Mina lähen nädalavahetuseks Tartusse sõbrale Tähe tänavale külla, kui tuleb üks seltskond meie tagasihoidlikku grilli piidlema, tegelikult üht korterit. Vaatan, et kangesti on selle Epu moodi, kellele ma omal ajal ülikoolis kaameramees olin, kui ta katoliku koolis üht vahvat dinosauruste vastu huvi tundvat poissi portreteeris, aga kuna see naisterahvas ei tee mind ära tundma, siis arvan, et ju väline sarnasus. Mõne aja pärast tunnen huvi, et kuis mu naisel-lapsel teiste sõprade juures Õnne tänaval läheb. Ja kuulen, et juhtumisi on seal Epp Petrone maja vaatamas. Olla tulnud just Tähe tänavalt samuti üht korterit vaatamast. Vaat siis.

 7. Eppppp

  Piltidega on nii, et… täna on mul jube kiire. Valime Petrone Print kodulehekülje jaoks võimalikku avapilti 😉
  Ega jõua täna kodu mööda spets kinnisvarapilte teha.
  Aga vaadake, kogu interjöör peaks näha olema Marta blogides http://www.martaest.blogspot.com ja http://www.martaeng.blogspot.com
  Kellel sellest vähe, meilige ja pärast homset võin pildistada veel!

  Kuule niiöelda Temru! Ma piidlesin sind küll, aga mõtlesin, et kui sa tere ei ütle, siis sa U… ikka ei ole! Näedsasiis. Ikkagi olid.
  Ja seal Õnne tänaval, kus su sõber elab, seal oli lapse nimi Marta. Ja majaperemees oli jube tuttava näoga ka, ma tegelikult hakkasin kahtlustama, et olen temaga ka üle-eelmises elus suhelnud. Äkki olingi siis.
  Eesti on küla, Eesti on seeneniidistik! Tore on siin teha raamat tiraazhiga 1000 ja elada miniatuursel skaalal, kus kõik tunnevad kõiki 😉
  Aga tule homme esitlusele?!

 8. LM Hiinamaal

  küll Sa oled armas, ja väga mõnusa südamega inimene, Epp.

  (kaks aastat Hiinamaal olemist on jätnud mu Tallinna kodu Võõraste meelevalda, ja kuigi ajan asju ühesama tubli Maakleriga, on inimesed seal vahetunud erinevatel põhjustel. peale pedandist sakslase ja joviaalse ameeriklase meenub üks eesti neiu, kes mu kodusse kolides juba kuu pärast elukaaslasest lahku läks!)

  aga kiita tahtsin ma Sind hoopis. et omanikule selliselt uut üürilist otsid. minu üürilised pole selle peale kunagi tulnud..

 9. Helena

  Korteri üürikuulutus on nii kena… Aga jah, selline summa on päris suur… Väike korter tekitab rohkem huvi 🙂
  Tore kuulda, et Tähtverre kolite… Ise elan siin praegu ja paremat kohta Tartus ma ei tea! Ööbik laulab viimased paar nädalat öösiti akna taga nagu segane 🙂

 10. Katjah

  Selge. Aga kui väike korter uuele ringile läheb, siis anna teada (maili sa vist näed..). 🙂

  Ja õnne raamatu(te) puhul! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.