Üks pisikese moraaliga seinalugu

Igasuguseid segaseid ahelreaktsioone on meil seal maja peal ette tulnud.

Näiteks meie tulevase magamistoa seina saaga.

Minu plaan panna uus tapeet seina vanade tapeetide peale sai eksperdi poolt maha laidetud.

Siis tuli koos vana paberiga seinast ka krohvihunnik maha.

Siis soovitas seesama esimene ekspert panna seina makulatuur, “nagu alati on tehtud”. 

Lasin poistel selle ära teha. 

Siis tuli teine ekspert ja soovitas tungivalt makulatuur ära sikutada ning seeasemel sein ära värvida kruntvärviga, kuhu liimi sisse segatud.

Lasin poistel selle ära teha.

Siis üritas seesama ekspert õpetada poistele tapeedipanekut, aga need andsid loobumisvõidu, ei osanud. Eksperdil endal polnud aega.

Nii tuli mängu kolmas ekspert, kes kõigepealt meie varem värvitud pinna uuesti ära pahteldas. Ning kasseeris raha pinna ettevalmistuse ja paberi seinapaneku eest.

Nüüd ongi tapeet profilt seinas. Ilus helekollane pabertapeet, konarusi ega mullikesi all ei ole. Ja hea, et vana tapeedi alt ära sai, ega see hingamisteedele hea ole, kui me 30 aastat vanade hallituskihtide sees magaksime. Lõpp hea, kõik hea.

Aga ikkagi, miski vist kusagil läks nihu! Ma igaks juhuks pole viitsinud välja arvutada selle seina ruutmeetri hinda, sest ükski töö seal kallal ei tulnud ju tasuta… 

MORAAL: leia endale kohe alguses üks ekspert, kes võtab antud projekti algusest lõpuni enda asjaks.

(Muid lugusid ja muid moraale järgmisel korral, näiteks tükihind vs tunnihind jms ;))

5 mõtet “Üks pisikese moraaliga seinalugu

 1. LM Hiinamaal

  armas Epp,

  Sa ikka maadled oma üürikorteriga nii tublilt.. minu uus üüriline Tallinnas, esialgu ontlik sekretärineiu, hakkas alguses suure entusiasmiga ettepanekuid tegema, et mida kõike võiks korteris paremaks teha..

  ent vaevalt 2 kuud pärast aastase lepingu algust pole midagi muutunud. ning neiu tahab juba üürisuhtest taganeda. tal polevat võimalik mulle õigeaegselt elektri- ja veenäitusid teatada ning posti edastada! oh neid tänapäeva noori küll. oli siis mõtet tal maakleri kaudu seda korterit üldse üürida.

  ent nüüd hoopis teisest teemast. loen muuhulgas ühe eestlanna blogi (http://american-dream.blogspot.com/), kes hiinlasega abielus. elab Kalifornias.

  tema 2 viimast blogisissekannet aga.. pisitütrel on progresseeruv ajuvähk. ja tal on sellega seoses väike palve eestlastele.

  p.s. doonoriks ma ei hakka, aga kingituse panin teele. loodan, et Reginale meeldib.

 2. unekott

  minu arusaamist järgi on tapeetimisel kaks “koolkonda” e usku – üks kes väidab, et makulatuur tapeedi all on vältimatu ja teine kes väidab, et makulatuur tapeedi all on keelatud.
  oma pikavõitu remontikogemusega olen mõlemat pidi teinud. mõlematpidi on tegelikult ühtmoodi hea. see kui siledalt tapeet seina jääb sõltub lõppeks siiski vaid kahest faktorist – tapeetijate käteosavus ja paberisort.

 3. notsu

  Seinast sõltub ka. Tolle paksu pehme plaadi peale ei taha ilma ajaleheta miski kinni jääda ja isegi ajalehega ei jää hästi.

 4. Eppppp Postituse autor

  LM Hiinamaal, suur aitäh sulle kaardi eest, mille saatsid 😉

  Ja eks see õige üürilise, õige peremehe ja õige pesa leidmine ongi selline õnnemäng…

  Uurin seda teise eestlanna American dreami blogi ka, aga hetkel pole aega.

 5. Maria

  Tapeedi panemisega on jah alati üks suur jama. mina olen viimased korrad läinud kergema vastupanu teed ja seineksi seina pannud. Ja värskendamiseks seda siis üle värvinud.
  Aga vana tapeedikiht tuleb minuarust ka alt ära võtta.
  Aga olen näinud ka seda, et mitte väga vana tapeet lihtsalt üle värvitakse. Kui on ilus struktruurne (on ikka õige sõna?) tapeet siis jääb pärast väsvimist sein ilus. Aga seal on suur oht, et tapeet tuleb lihtsalt seinast maha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.