Kogun kokku (jäätme)kogumiskohtade infot

…Hetkel olen siinmaal, võtke ja kasutage seda infot, aga kui midagi on siit puudu, siis andke teada…

Kuhu oma prügi ja kola viia?

http://otsing.delfi.ee/m.php otsingus on lisandunud võimalused leida kaardilt üles kõik kohalikud jäätmekäitluspunktid. Samuti on võimalus vaadata taara, rehvide ning elektroonika vastuvõtupunktide asukohti.
www.kolatakso.ee Alustas Tallinnas, tänaseks sõidab ringi ka Tartus, Pärnus, Rakveres, Kärdlas, Kesk-Eestis ja Ida-Virumaa. Viivad mõõduka tasu eest ära vana mööbli, kodumasinad, rehvid. Samal aadressil saab vanu asju ka mõõduka tasu eest osta.

www.elektroonikaromu.ee Võtab vastu vanu arvuteid ja telekaid ning korraldab üle Eesti nn kogumisringe.

www.uuskasutus.ee/ Tallinnas asuv keskus, mis võtab vastu vanu asju ning müüb neid edasi mõõduka hinnaga. Korraldavad ka populaarseid kirbuturgusid, kuhu iga soovija saab ostma-müüma minna.

www.taaratark.ee Keskkonnaministeeriumi korraldatud lehekülg, kus lingi “Mida teha pakenditega” all on antud ülevaade sellest, mis pakendid sobivad millisesse kogumiskonteinerisse ning ning millised asjad sinna ei sobi.

www.eestipandipakend.ee Lingi “tarbijale” all on antud üle Eesti kõigi poodide nimekiri, kus asuvad taara-automaadid pandipakendi-märgiga pudelite ja purkide tagastamiseks. Ka on siin kirjas täpsemalt, millised on nõuded tagastatavale taarale.

www.eto.ee/ ja www.rohelinepunkt.ee Eesti Taaskasutusorganisatsioon. “Avalik Kogumisvõrk” lingi all on kirjas kogumiskohad: sinna saab viia kõiki neid pakendeid, millel pole pandipakendi märki. Neil on mitut sorti konteinereid: paber-papp, klaas-metall-plast ning ainult klaaspakendid.

Lisaks on infot kohalike maavalitsuste kodulehtedel (nagu www.tallinn.ee, www.tartu.ee jt): kus asuvad kohalikud jäätmejaamad ja ohtlike jäätmete kogumiskohad.

4 mõtet “Kogun kokku (jäätme)kogumiskohtade infot

 1. Evelin

  Riideid, jalanõusid jm saab ju viia ka Humana poodidesse ja Päästearmeesse (Kopli tn, Balti jaama juures.
  Emma poodi (Tallinnas Mulla tn)võib viia igasugu kraami: raamatuid, majapidamistarbeid, riideid jm

 2. Tiina

  Tahaks väga teada, mis saab segapakendikonteinerisse pandud kraamist. Kas kõik läheb ümbertöötlemisele või ainult mingi osa sellest? Milline? Ja mida teha selle valge vahtplastiga, mida mõne ostuga tuleb kaasa terve suur prügikastitäis?

 3. Eppppp Postituse autor

  üritan mõne inimesega sealt intervjuu teha.

  vahtplast minu teada ei ole kuidagi ümber töödeldav…

 4. siplane

  vahtplast on vägagi ümbertöödeldav! selle kogumiskohad on toodud siin http://www.pakendiringlus.ee/ee/web/penoplasti_kogumine
  ja see kogumiskohtade võrgustik täieneb üha.
  Tiina – segapakendikonteinerisse pandud kraamist saab igast lahedat kraami. kui kegi turakas räägib, et see läheb prügimäele vmt, siis anna vastu kaali lolli jutu levitamise eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.