Südameveritsuspäev

Kõigepealt läksin hambaarsti juurde ja seal tõmmati mul üks tagumine, nn tarkusehammas välja. Vastab vist tõele see vananaistejutt, et beebid viivad hambaid..

Siis selgus, et vahepeal oli Justin saanud trahvikviitungi, sest polnud taibanud parkimispiletit osta. (Tema loogika: tavaliselt on kirjas, kus asub lähim mündiautomaat, aga seekord ei olnud… )

Siis teatas Anna, et tema ei oska pudelist juua (aga ma ei tahtnud tuimestava süsti järel teda oma piimaga hetkel toita…). See on ütlemata valus, kui laps nutab ja sa saad teda aidata, aga ei tohi…

Siis näitas Elo hiljuti SL Õhtulehe vahel ilmunud ristsõna-ajakirjakest, kus oli minu paistes näoga rasedusaegne pilt kaane peal ja väga ülbe minu jutt sees, niiöelda kaanelugu: mina ristsõnu ei tee! Järjekordne teineteisest mööda rääkimine. Mulle jäi mulje, et see mu avaldus pidi minema ajalehte mingi ristsõnaloo pisikeseks küljelooks, kus erinevad inimesed avaldavad arvamusi… Aga läks hoopis kaanele. Miks mina? Ise olin rumal, et nõustusin arvamust avaldama teemal, mis pole minu teema ju tegelikult.

Siis helistas ühe mu kalli sõbra ema ja rääkis, et sõber on depressioonis. Tal on ka põhjust (üksi välismaal, terviseprobleemid). Kui saaks ta kuidagi tagasi Eestisse meelitada! Miks nii paljud näikse arvavat, et see on tagasiminek? (Mina muutsin oma blogi pealkirja igatahes ammu ära. Mitte tagasi Eestis, vaid edasi Eestis.)

Nüüd hakkab valuvaigisti lahtuma ja hambahaav valutama… Ja raamatu lõpuosa on ju veel pooleli.

Tuleb uurida, kuidas sellega siis on.: kas tähtsam on oma hambavalu või näljahäda Aafrikas?… Kuidas see ütlus käiski.

NB. Aga homme õhtul kavatsen olla paremas vormis kui täna ja Tuiga mõnusa vestlusõhtu maha pidada (vt eelmine post). Tuiga on kindlasti huvitav.

15 mõtet “Südameveritsuspäev

 1. SLÕL

  On muide üks toimetaja, kes sind vist väga ei salli… (Vihje: oled temaga sama perekonnanime kandnud)

 2. Annu

  kui laps pudelist ei oska süüa, siis saab toita kas lusikast, tassist või kõige parem: süstlast. mina olin sunnitud ööpäevasele lapsele kunsttoitu andma. (minu plika on kuu aega noorem, ja muide, Margaret oli üks nime variantidest).

 3. Tiia

  S&%#d päevad on vahel ka tegelikult vajalikud 😉 Homme on tänasega võrreldes siis kindlasti hulk maad parem ja targem.

 4. anu

  külma jäätise söömine on tõhus valuvaigisti – olen 4 tarkusehambast ilma jäänud ja seega praktik 😉

 5. reet

  Oma hambavalu, niikaua kuni reaalselt (foto kõlbab ka) neid Aafrika näljahädalisi ei näe. Pealegi, kui Sina saad oma hambavalust kurta ja palju lohutust, oled Sa hiljem nii füüsiliselt kui emotsionaalselt paremas vormis, et Aafrika näljahädalisi (või mis iganes käepärasemaid hädalisi, näiteks hästitäidetud mähkmega Annat) aidata.

 6. RED TAPE

  Sõitsin kord Tartusse. Peatun. Küsin möödujailt, kas olen tasulises parkimisalas? Keegi päris kindlalt ei teadnud. Üks arvas, et vist jah. Ei mingit automaati ega viidet.
  St: käitusin nagu Justin 🙂

 7. Eppppp Postituse autor

  Me olime Jaani tänava lõpus, lähim automaat oli vist Raekoja taga (5-10 minutit kõndida) ja seal sildil oli kirjas jah et oleme tsoonis B (või midagi sellist), aga seda polnud kirjas, kus on lähim automaat!

 8. daki

  jap, mina ka ei teadnud, mina teadsin, et ma teen nuppe lihtsalt, sa polnud ju ainus… ei tea, kuhu need teised kadusid…

 9. kairit

  Ilmselt on hilja öelda, et lõpeta põdemine ja anna rinda. Loodetavasti saite siiski kuidagi hakkama.
  *hambatuimestuse ja imetamise osas kogenud*

 10. Elina

  Muide, Tartus on väga mõistlik mobiiliga parkida, sai hiljuti katsetatud ja toimis kenasti-kiiresti. Ei ole mingit sentidega kõlistamist jne. Ning pealegi teatavad nad SMS-iga u 10 min enne, kui parkimisaeg lõppema hakkab. Ainus viga on see, et kuskile tuleb ikkagi kõndida, et teada saada, millises parkimistsoonis parajasti viibid. Nad võiksid ju kasvõi väikesed tsoonimärgikesed tänavakiviäärtesse paigutada.

 11. morgie

  hambatuimestus peaks teoreetiliselt olema lokaalne, aga kõige targem on arsti käest küsida
  tagantjärgi tarkus jah

 12. krista

  mulle ütles küll hambaarst, et tulge siis tõmbama kui enam ei imeta, sest milleks kannatada haavavalu, kui rohtu võtta ei saa. Kas tõesti oli asi nii hull, et kohe pidi ründama? 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.