Ülevaade Eesti rohelistest

…Kui keegi leiab midagi täiendada või parandada, olen väga tänulik.

Telefon 1313 (või telefon 660 3333) on keskkonnainspektsiooni ööpäevaringne valvetelefon, helista, kui märkad reostust, ebaseaduslikku metsaraiet, loomade julma kohtlemist vms.

www.elfond.ee Eestimaa Looduse Fond, korraldab talguid ja reise. Toetajaliikmeks astudes saad annetada raha kodumaa looduse heaks.
www.roheline.ee Eesti Roheline Liikumine, mittetulunduslik ja mittepoliitiline valitsusväline organisatsioon.

roheline.erakond.ee Erakond Eestimaa Rohelised, poliitiline partei.

www.ring.ee/ Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering korraldab matku, orienteerumist, filmiõhtuid jm.

www.sorex.ee Tallinnas asuv Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing.

www.enly.ee Eesti Noorte Looduskaitsjate Ühing.

www.envir.ee Keskkonnaministeriumi koduleht, kus on lingid kampaaniatele nagu „aasta keskkonnategu”.

www.lk.ee Riiklik Looduskaitsekeskus. Loodushoiutoetusi makstakse väärtuslike alade taastamiseks ja tarade ehitamiseks.

www.elks.ee Eesti Looduskaitse Selts ootab liikmeks kõiki, kellele on oluline Eesti loodus ja kultuur. Osakonnad paiknevad üle Eesti, ka väiksemates kohtades.

www.teec.ee Tartu Keskkonnahariduse Keskuses tegutsevad laste huvikool ja täiskasvanute koolituskeskus.

www.eko.org.ee Eesti Keskkonnaühenduste Koda, koondab mitmeid keskkonnaorganisatsioone.

www.seit.ee Sihtasutus Säästva Eesti Instituut, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, korraldab loenguid, koolitusi, säästva arengu foorumit.

www.recestonia.ee/ Kesk- ja Ida-Euroopa Regionaalne Keskkonnakeskus, mis vahendab keskkonnainfot oma kodulehe, raamatukogu, infobülletääni ja projektide kaudu.
www.greengate.ee Keskkonnauudiste portaal „Roheline Värav”.
www.keskkonnaveeb.ee Samuti uudised, aga ka säästu- ja taaskasutuse nipid ning ülevaade keskkonnateemalistest seadusmuudatustest.
www.loodus.ee Siia on koondatud Internetis olevad eestikeelsed materjalid, mis puudutavad looduse uurimist, loodusharidust ja loodushoidu.

www.loodusajakiri.ee Siin on suur osa Eesti loodusajakirjandusest ajakirjad Eesti Loodus, Eesti Mets, Loodusesõber ja Horisont.

eelis.ic.envir.ee/w4 Eesti looduse ja looduskaitse infosüsteem, näiteks ülevaade meie rahvusparkidest ja looduskaitsealadest.

www.ylikool.ee Raadio Ööülikool, mille loengutest suur osa on looduse ja keskkonna teemalised.

www.ilm.ee/~uploader/loodus Meeleolukas lehekülg: aastaring Eesti looduses.

www.looduseomnibuss.ee Looduse Omnibuss sõidab rappa, metsa vms igal nädalavahetusel. Enamasti on väljasõit Tallinnast.

www.loodusharidus.ee Eelkõige õpetajad koolides ja loodusmajades leiavad siit kasulikku erinevates kohtades läbiviidavate temaatiliste programmide ja looduskeskuste kontaktide näol.

www.okokratt.ee Lastele mõeldud keskkonnaalane koolitusprogramm, millega saab liituda igalaps.

www.kik.ee Keskkonnainvesteeringute Keskus, üks suuremaid selle valdkonna rahastajaid Eestis. Siit saab paluda toetust erinevatele programmidele, taotluste tähtajad on kolm korda aastas.

18 mõtet “Ülevaade Eesti rohelistest

 1. huviline

  küll võib olla mugav kirjutada raamatut nii, et kui mõte otsa saab, avad aga mitmekümnepealise kommentaariumi ja mõtted, analüüs, info ja argumendid muudkui tulevad.

 2. Urmas

  Saaremaal pärapõrgusse metsade vahele tekkis mingi hetk suur koorem olmeprügi, saatsin politseisse e-maili GPS koordinaatidega, vastati üllatavalt ruttu, et mu kiri saadeti edasi keskkonnateenistusse ja asja uuritakse. Et siis, selliste jamade korral on ka politsei abiks.

 3. helen

  mulle jäi silma ELF-i iseloomustuses, et “korraldab talguid ja reise”. Ja see on kõik. Tegelikult ma ei usu, et nad ise end nii identifitseeriks, sest ELF on palju enamat. Pane nt nii: “korraldab talgureise, tegeleb keskkonnaõige, loodushariduse ja rohelise energiaga”.

 4. helen

  sama lugu TÜLKR-ga. Vataa nende kodukalt, kuidas end identifitseerivad. matkamine on vaid üks osa.

 5. helen

  keskkonnaõige > keskkonnaõiguse
  appi, kui palju kirjavigu mul on… Jõudu!lehvitused ka 🙂

 6. Eva-Liisa

  SA Tartu Keskkonnahariduse Keskuse alla kuuluvad kolm üksust: Tartu Loodusmaja, keskkonnainfopunkt ja täiskasvanute koolituskeskus.
  Tartu Loodusmaja pakub huvitegevust lastele. Keskkonnainfopunktist saab küsida keskkonda ja loodust, aga ka nt matkamist puudutavat infot. Samas korraldab keskkonnaõhtuid, keskkonnabussi ekskursioone, koolitusi. Asub Kompanii 10.
  Koolituskeskus pakub koolitusvõimalusi looduse ja keskkonnaga tegelevatele inimestele, aga ka muidu huvilistele.

  Epp, kui sul huvi rohkem, siis võin sulle kunagi maja ja tegevust ka tutvustada 😉

 7. leenu

  Võiks lisada, et http://www.envir.ee alt saab ka kohalike keskkonnateenistuste kodulehtedele, kus on ka kirjas üritusi ja kampaaniaid, mis toimuvad konkreetsetes maakonnas 🙂 http://www.keskkonnainfo.ee on Keskkonnaministeeriumi Info-Tehno Keskus, kust on võimalik saada andmeid erinevate ettevõtete kohta, kes omavad mingeid saastelubasid (jäätme, vee, õhu jne. lubasid) ja ka statistikat. Näiteks saab seal tutvuda mõne ettevõtte loaga, kes on sinu kodu lähedal ja näiteks häirib sind. Et vaatad sealt järgi, kas tal on luba ja kui on siis milliste tingimustega ja kui ei ole, siis võib juba edasi mõelda, et kas esitada inspektsiooni kaebus või käia kohalikus teenistuses ja uurida täpsemat infot. Et kui sul peaks Epp mingeid küsimusi tekkima, siis saad küsida infot minu meili pealt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.