Aga kus on Justini vastus Inno Tähismaale?

Justin enne pusis arvuti taga tükk aega, vahepeal küsis minult, mis on eesti keeles “conspiracy” ja “Nordic Council”. Siis teatas võidukalt, et ta kirjutas Inno blogisse kommentaari, milles teatas kogu tõe.

Aga kus see kommentaar on?

Inno, ära seda ometi avaldamata jäta! Lase Justinil ka blogitsirkuses sõna sekka öelda! (Ma tahaks lugeda, Justin ise igatahes oli väga rahul.)

57 arvamust “Aga kus on Justini vastus Inno Tähismaale?” kohta

 1. aga nad kustutavadki kommentaare, neid mis neile ei meeldi. minu kommenidid pole ka ykski avaldatud.
  selle kohta öeldakse selektiivsus, mis muideks teoreetiliselt võttes on manipulatsiooni aluseks… hi hi. ausad mängijad, nazõvajetsa 🙂
  aga eks nad ise leiavad kindlasti mõne õilsama ja kaunima põhjenduse, et miks sellist paska, nagu näiteks mina kommentaarides kirjutan, avaldada ei saa…

 2. Inno on pühas vihas ja viha ei lase kainelt mõelda. Kui meil on õigus vihane olla, siis pole arukas viha endas pidada, vaid viha tuleb maandada. Seda on kõige parem teha andestamise abil. Kui iseloom seda ei võimalda, siis tuleb talle kaasa tunda. Mina millegipärast arvan, et Innol on häbi ja häbitunne, mis on vihaga segunenud, paneb teda valesti toimima. Vale oli näiteks avaldada naise erakirju. Inno on omale kaitsekilbiks võtnud nö õigluse jaluleseadmise, aga kui see kilp sisaldab ebaeetilisi võtteid, andestamatust ja viha, siis on ta valel teel.Ta võiks tõesti kõik kommentaarid avaldada, aga ega tema ainuke ole, kes olulisi ja sisukaid tekste varjab: inimene peab ju siis ümber mõtlema hakkama või õppima oma vigadele silma vaatamist. Viimast oskavad vaid tõeliselt arukad. Nad võiks Ingridiga mõlemad tunnistada tehtud vigu, aga kui juba koolis on viga midagi halba, siis nõnda arvavad ka täiskasvanud. Viga pole midagi muud kui oma nõrkuse tunnistamine. Vaid pärast seda on võimalik edasiminek. Praegu tammub Inno kohal, on tige maailmale ja meile, nö kaagutajatele. Kust küll võetakse neid sõnu ja silte? Milline tase see ikkagi on!?

 3. Ma tahaks kah Giustino juttu lugeda, Inno, pane üles, mis vandenõu ta siis kokku kirjutas!

 4. Ma olen mõelnud, et kui ühel hetkel Inno ja Irja enam tööd ei saa- just oma väljaütlemiste pärast, siis peavad nad ka seda kindlasti vandenõuteooriaks nende vastu.

  Kommentaaride kohta nii palju, et kui nad ise julgelt välja ütlevad kõike ja arvavad, et see on lubatud, siis miks ei ole lubatud nende lugejatel seda teha? Miks nad tsenseerivad kommentaare?

 5. Justin ütles, et nad on nüüd tema esimese, vana kommentaari suurelt üles riputanud, aga ta eilne pikk vandenõuteooria… kuhu see jäi?
  Aga me nüüd katsume siis sel teemal vait jääda.

 6. Kasutan juhust – ja head platvormi, suur tänu, Epp – ja ütlen, et ka mina olen paar korda I & I blogisse kommentaari üritanud kirjutada ning mitte kordagi pole need seal ilmunud. Üks mõte, mis mul viimati südamel oli – kuidas küll vaene Irja aru ei saa, et Inno armastab endiselt Ingridit, ja mitte niisama, vaid palavalt, lausa hullumeelselt! Sest miks muidu ta ainult oma eksnaisest mõtleb ja kirjutab! Ja nüüd viimasel ajal veel lausa masohhistlikult urgitseb selles, kellega äkki Ingrid veel flirtinud või suisa maganud on. Halloo, te olete lahus mingi 2-3 aastat juba! Kas keegi mäletab veel juhust, et mõni inimene oleks sedavõrd oma eksile fokuseeritud olnud? Mina küll ei mäleta.

 7. Mul on siiski tunne, et te naised ajate jälle asja liiga keeruliseks. Mehed ei mõtle nii keeruliselt ju. Ma arvasin alguses kah, et ehk Inno ei saa ingridist nö üle. Aga tegelikult ma ei usu seda, et inno Ingridist üle ei saa. Tegu on tavalise lahinguplaaniga. Inno kasutab talle kättesaadavaid võimalusi (ja ilmselt päris edukalt), et vastata Ingridi teostatud kompromiteerivatele rünnakutele. See, et Epp viimaselajal jälle tuld saab, on omamoodi loomulik, sest Inno näeb Epus Ingrid liitlast.

  Ma ei arva, et Inno käitub põhimõtteliselt valesti (vulgaarsused on muidugi selge liialdus). Eeldusel, et Ingrid on kasutanud eelnevalt Inno saboteerimiseks oma suhteid ja võimu. Ma ei usu, et inimene peab taluma ülekohut vaid seetõttu, et ta on mees. Teiseks on kogu I & I blogi iseenesest väga huvitav nähtus. Just kodanikuühiskonna seisukohalt. See on ju suurepärane, kuidas Inno peavoolumeediaga võitleb (mis hetkel i & I temaatikast tõsi küll -kombekalt vaikib)ja sellele isikupärast ja emotsionaalset alternatiivi pakub. Eriti, mis puudutab Inno päevapoliitilisi seisukohavõtte.
  Tegemist on justkui uue ja “tõelise” Kroonikaga, mis sünnib rahva ühise pingutuse tulemusena. Kusjuures ka Peep Vain ja Epp on selle kroonika täisväärtuslikud tegijad ja kaastöölised. Õigupoolest on tegemist lausa toimetuste-ülese projektiga, kus kõik ajakirjanikud saavad vabalt kaastööd teha. Nagu ka poliitikud ja muu rahvas. Minu meelest on I & I blogi rahvast riigile lähendav ettevõtmine. Inimesed tunnevad ennast ühtse suure perena. Kõik on tegijad. Kõik võivad kuulsaks saada. Kõik on võrdsed. Põhimõtteliselt on ju tegu suurepärase näitega kuidas teha mittemillegist head uudisteportaali.
  Kommentaarid peaks muidugi vabad olema. Kommentaaride modereerimine on I & I blogi suurimaid miinuseid.

 8. viimase kommentaatori käest tahaks teada kust saab lugeda ingridi kompromiteerivat teksti vendade tähismaade kohta? just sellist kus tema nimi artikli all? tema on ju suu enamasti kinni pidanud ja pole mustamisega tegelenud avalikult. millest see õigustatud viha innol siis?
  see, et inno midagi väidab ei tee veel väidet tõeseks. see, et teised ajakirjanikud inno hullude jutude peale oma arvamuse kirjutasid ei ole ometi ingridi süü? päris kindlasti ei ole ingridil nii palju võimu kontsernis kui inno püüab näidata.
  normaalne inimene ei musta oma kaaslast kellega ta on mitmeid aastaid koos elanud ja lapsed saanud. sellega teeb ta maha ainult ennast!

  Epule-Justinile soovin jõudu sellest kõigest üle olemiseks!

 9. Mina saan asjast nii aru, et Ingrid ei musta Innot, sest nii on talle KASULIKUM(?). Seega täidab ka Ingrid vaid oma strateegilist lahinguplaani. See, et Ingrid Innot ei musta, on taktika. See ei tähenda, et Ingrid on “hea”.
  Samuti ei tähenda Inno sabotaaž seda, et ta ongi “paha” ja haige.

  Sest lõppudelõpuks -millised võimalused on nö “tavalisel inimesel” hakata vastu ebaõiglusele olukorras, kus ta seisab vastamisi seltskonnaga, kelle peale ta hammas “tavalisi vahendeid” kasutades ei hakka? Mida teha, kui näiteks keegi sinu sugulastest sind nahaalselt röövib või mustab? Ja tahaks nagu kuidagi vastu hakata? Või kasvõi kätte maksta?

  Ma saan aru, et peamine süüdistus Inno vastu on see, et ta räägib oma laste emast halba? Avalikustab erakirju, eravestlusi, kompromiteerivat teavet? Tõsiküll. See on tõesti kole lugemine. Kuid mida ta siis hädaolukorras tegema peaks? Andestama teadmises, et ilmselt räägitakse ka laste isast halba (sest halba räägitakse kindlasti)? Võibolla.

  Ometigi on selline lahutussõda väga tavaline. Mäletan oma vanemaid rääkimas lahutuse ajal teineteisest halba. Ja seda aastaid. Jah- nad ei teinud seda meedias. Ilmselt oleks ka Ingridi ja Inno lahutus kulgenud tavapärast näost-näkku halvarääkimise-rada, kui Ingrid poleks lasknud ilmuda mõnel saatuslikul artiklil. Tundub, et see oli taktiklaine valearvestus. Sest Ingrid poleks neid artikleid lasknud avaldada, kui ta poleks arvanud, et see on talle kuidagi KASULIK. Ning mulle tundub ka, et praegult oleks Ingridile kasulik püüda Innoga uuesti “leppida” ja astuda dialoogi, mis ei vaja sellist meediat nagu blog.tr.ee. Arusaadavalt on see raske. Kuid see võiks olla kasulik.

  Mis veel? Näib, et suurimat õudust tekitab meis kõigis eelkõige fakt, et ka MEIE elu võib ühel päeval kõigile avalikuks saada. Mis peaks ju panema meid julgema oma tegude ja sõnade eest vastust anda -või panema veatult elama?

 10. Asjadest, kui seda sõjana võtta, siis Inno on vist oma trumbid juba välja käinud. Ingridil pole enam midagi kaotada, kõigele sellele on midagi raske lisada.
  Innole on see siiski olnud Pyrrhose võit, sest koos Ingridi maine maatasa tegemisega on ta ka enda oma kaotanud…

 11. ei ole ingridi maine kaotanud midagi, pigem võitnud. müts maha selle väärikuse eest, millega Ingrid seda soppa talub.
  kaotanud on ainult vennad tähismaad.

 12. 13:12
  Pyrrhose võit vist jah. Kuid ilmselt säilitab ta seeläbi oma vähemalt minapildi. Sest kujutage ette mida käib hinges läbi mees, kes tunneb, et teda on aastaid ära kasutatud, petetud ja alavääristatud? Kas tasub imestada, kui ta võtab oma minapildi säilitamiseks (ja kättemaksuks)kasutusele äärmuslikud meetmed? Sest talle tundub, et need meetodid on õigustatud, sest võita on rohkem, kui kaotada. Või ta tunneb, et ta ongi juba kõik kaotanud. Oletan, et ka Ingridi püüd Irjaga manipuleerida, oli asjaolu, mis pani Inno meeleheitlikult ründama. Sest mees, kes tunneb, et talt tahetakse veel ka see nö VIIMANE ära võtta, on tupikseisus -kas endale kuul pähe lasta või halastamatult rünnata.
  Ka need hullud, kes (USAs)peale töölt vallandamist (-nende meelest ebaõiglaselt)oma töökaaslaste seas veresauna toime panevad, leiavad, et teostatav vägivald on põhjendatud ja selle tagajärjed aktsepteeritavad.
  Ma ei usu seega, et Inno muretseb oma maine pärast. “Hea maine” ülalhoidmine pole ilmselt kunagi Innot eriti muretsema pannud. Pigem tunneb ta vabanemist. Et saab olla see, kes ta on. Öelda seda mida ta tegelikult mõtleb (kuigi ilmselt tegutseb Inno oma sõjaretkel siiski kalkuleeritult ja oma vastast arvestavalt).

  Pigem on “hea maine” Ingridi nõrk külg, mis teeb ta haavatavaks. Teatavasti on vaikimistaktika kasutamise eesmärk kerkinud teema vaibuda laskmine. Esialgu näis see ennast ka õigustavat. Kuid mida aeg edasi seda küsitavamaks selline taktika muutub. Praeguseks hetkeks, on vaikimine inimeste huvi pigem suurendanud, kui asjal vaibuda lasknud. Inno toidab kõiki uudishimulikke ju pidevalt nö värskete uudistega. Varsti nuhivad kõik Ingridi tegemisi ja püüavad ka ise midagi välja uurida. Sest see on ju põnev (sellele uudishimule on ju ehitatud ka SL Õhtuleht, Just! ja Kroonika). Ja asi muudkui kestab ja kestab -ja venib kesteab kui pikaks.
  Mina arvan, et Ingrid võiks teha mingeid positiivseid samme (mitte I & I-d mustates), mis looks temast uuesti positiivse kangelase (ja ohvri?) kuvandi. Võiks ausalt öelda, et “Jah- olen halva iseloomuga jmt -aga mis siis? Kas teie ei ole või?”. Ning siis võiks püüda kogu supikeetmine omavahelise inimliku suhtluse abil lõpetada. Uhkus alla neelata. Ma usun, et see õnnestuks küll. Kunagi pole liiga hilja.

 13. miks peaks ingrid tunnistama, et ta on halva iseloomuga? mille põhjal sa üldse arvad, et tal on niivõrd halb iseloom, et peaks lausa tuhka pähe raputama? inno blogi põhjal? nagu vanasti kui lehti oli üks ja raamatuid vähe, et mis juba kord kirja pandud see on tõde.

  kui ingrid veel midagi kuskil rääkima hakkaks siis ei jõuaks tartu suunalt tulevat lugude tulva midagi pidurdada. nagu siinse näite puhul ise näed, võivad nad täitsa lambist juba läbinämmutatud vanast teemast tohutu koguse sitta valmis nikerdada (pardon my french).

 14. Jah, paraku on Ingridi mainele see arapp vist pigem kasuks tulnud tõesti. Vähemalt minu silmis sai edevast mutist iseteadlik ja rahulik ema. Eriti need isiklikud kirjad, mida Inno avaldas, olid inimlikud. Irja, mnjah, see häirete väljaütlemine on ta nii pöördesse ajanud, et ohohoo. Irja enda häired pole vist tõesti lapsepõlvest, pigem koolipõlvest. Avalikustagem. Hallvanakesed üheskoos, hammusta ja löö. : )

 15. Ingridi maine pole minu silmis küll kannatanud. Tegelikult on asi täpselt vastupidi. Ma pole Kroonika lugeja ja pole seda ka kunagi olnud. Ja Ingrid tuli üldse minu teadvusse kui väga absurdse mehe naine (olid mingid litsitarbimise lood). Nojah, ja kõik see Inno hilisem tants ümber endise abielu ja see inetu sõim oma laste ema aadressil, tekitas minus sügava vastumeelsuse Inno suhtes. Ingrid, olles ilus ja väärt naine, on minu meelest lihtsalt oma esimese abieluga õnnetuse otsa kukkunud.

 16. Kuulge. Abielunaine, kes petab oma meest -meest, kes on tubli pereisa (ja tunnustatud ajakirjanik) ja aitab oma naist kodutöödes ja hoolitseb usinalt laste eest -ei saa olla HEA iseloomuga. Hea iseloomuga inimesed selliseid tegusid ei tee. Nii lihtsalt ei tehta. Sellisele käitumisele puudub õigustus.
  Ma ei saa aru, miks peab keegi nii hirmsalt püüdma tõestada, et tal on hea iseloom? Hea maine? Kas poleks mõistlik olla need, kes me oleme? Valetajad, vassijad, argpüksid, egoistid, ülbikud, keelekandjad? Kas oma vigade tunnistamine, ei loo eeldused paremaks saada?

  Minu meelest pole kogu asja point selles, et tõestada, kes on “parem”, vaid et Inno ja Ingrid võiks inimesemoodi oma asjad ära klaarida. Ärgem unustagem, et Inno kirjanduslikud julmused ei õigusta Ingridi valelikkust. Ja polegi vaja õigustada -tuleb olla see, kes oled. Ikka juhtub. Saame aru.

  Mis puudutab seda, et: “miks peaks ingrid tunnistama, et ta on halva iseloomuga? mille põhjal sa üldse arvad, et tal on niivõrd halb iseloom, et peaks lausa tuhka pähe raputama? inno blogi põhjal? nagu vanasti kui lehti oli üks ja raamatuid vähe, et mis juba kord kirja pandud see on tõde.”, siis mulle näib, et blogi on mõtet uskuda küll. Loomulikult mitte Inno lennukaid spekulatsioone vaid selgelt väljaöeldud asju, mis kajastuvad ka näiteks kohtudokumentides. Ja pole mõtet vaielda selle nimel, kes on halb ja kes on hea. On nagu on. Hea oleks kui nad saaks ilma Eesti Naise ja blog.tr.ee -ta hakkama. Oleks ju?
  Mulle ikkagi näib, et pall on Ingridi käes. Usutavasti võiks ta kogu keisi ära lõpetada. Vahest lihtsalt helistada? Püüda kuidagi omavahel reeglites kokku leppida? Ja siis neid reegleid ka järgida?

 17. “Abielunaine, kes petab oma meest -meest, kes on tubli pereisa (ja tunnustatud ajakirjanik) ja aitab oma naist kodutöödes ja hoolitseb usinalt laste eest -ei saa olla HEA iseloomuga. Hea iseloomuga inimesed selliseid tegusid ei tee. Nii lihtsalt ei tehta. Sellisele käitumisele puudub õigustus.” – no mis jutt see nüüd on. Igasugu asju tuleb elus ette. Lapsejutt ausalt.

  Kui mina oleksin Ingrid, ma oleks ammu juba palgamõrvari võtnud. Ingrid on väga tubli, et ta suudab kõigest hoolimata oma tööd teha ja üksinda laste eest hoolitseda.

 18. Asjadest, hei, kujutle üht Ingridi kõnet Innole. Oled Sa vendade tähismaade blogi lugenud? Selliseid vaateid ja praktikaid propageerivatele inimestele ma küll oma lapsi hoida ei annaks. Kas Sa? Ja oled Sa kindel, mida nad siis õigupoolest tahavad? Ma olen neid lugenud ja näib, et nad tahavad lihtsalt mullitada ja prõõgata. Igav ka ju.

 19. Ingridi käes pole mingit palli! Tema on lahutatud naine (nagu paljud) ja elab oma elu. Milleks peaks Ingrid seda tsirkust vendadega harrastama. Tema on ammu juba lõpetanud.
  Ma arvan, et Inno valetab väga palju Ingridi kohta. Niisamuti Epu ja teiste kohta.

 20. Kui ma meenutan seda vana Innot, siis tema oli tõesti tore oma poistega. Aga mis nüüd toimub. See on nii raske juhtum. Ma parem hoian suumulgu kinni.

  Justin saatis neile teise kommentaari ka, ei avaldatuid ei seda ega ta eileõhtust (seda pikka vandenõuteooriat, mida ta kavalisilmi siin kirjutas).

  Nii et oleme parem vait jah.

 21. asjadest: tuleb ju tunnistada, et Inno on oma blogiga ise ennast parasjagu saboteerinud.
  Milline inimene, kellel on parasjagu kohtuvaidlus pooleli, võtaks järjest ja nimeliselt ette neid kohtusüsteemi esindajaid, kellega kokkupuuteid on, ja kirjutaks neist isegi rõveda järjejutu?
  Kas see, kes taotleb laste hooldusõigust ja tõsiselt tahaks seda, kirjutaks oma blogisse pika tiraadi, et ta ei taha lapsi (Irjat pean silmas)?
  Kas sellel, kes tahab varsti kohviku avamiseks tegevusloa taotleda, on ikka mõistlik linnaametnikke avalikult mõnitada?
  Ja kas see, kes tahab karmis Tartu kohvikukonkurentsil ellu jääda, on ikka tark endale sellisel hulgal vaenlasi koguda? Halvustades ja põlates kõiki, kes endast erinevad? Pereinimesi, töölkäijaid, lastega inimesi, vasakpoolseid, kristlasi ja paljusid teisi, kes parasjagu nende aastate jooksul ette on jäänud.
  Ja Eppu pole selles küll mõtet süüdistada, olen ise näinud, kuidas nende blogi lugemast tõuseb südamest solvunud inimene, kellel pole ühegi Tähismaa ega Petronega enne kokkupuudet olnud.

 22. Kas sul, Epp, on meeles see USAs elav netikommentaator, kes kukkus sind pärast Postimehes kirjutatud artilkit sõimama. Artikkel oli USAs elavatest eestlastest. See, kes sõimas Justinit puusepaks. Ja see, kelle kommentaare Eesti ajalehed blokeerivad? Inno on samasugune. Loogika tema suhtes ei aita. Mida rohkem sa seletad, seda hullemaks läheb ja sinu seletused pööratakse pea peale ja kasutatakse sinu vastu ära.
  Kurb muidugi, et see Inno aru ei saa, et tema endaga pole asi korras ja need teised inimesed on täitsa OK.

 23. Ega ma ei õigustagi I & I verbaalseid tirilimpse ja liigset lahmimist. Püüan lihtsalt tasakaalu säilitada.
  Keegi siin enne mainis, et tema oleks Ingridi asemel juba ammu palgamõrvari tellinud -tasub siis ka meeles pidada, et mõni TEINE mees oleks oma naise ehk otsemaid julmalt läbi peksnud, kui oleks ta abielurikkumise avastanud. Nii et sellised oleks-spekulatsioonid on mõttetud.

  Mida ma öelda tahan, on see, et pandora laeka avas INGRID. Ja ilmselt on tema võimuses see ka sulgeda. Mulle meenutab see natukene Frankensteini lugu. Ingrid loob monstrumi ja peab siis selle eest ise põgenema. Seni kuni Ingrid ennast varjab, külvab masin ümberringi aga hävingut ja kaost.

 24. Kuidas Ingrid selle laeka avas! Mul on kodus see Kroonika intervjuu, mis ta iseendaga lahku minnes tegi, taktitundeline ja rahulik jutt. Millest need väited, et ingrid on ealeski innot avalikkuse ees tümitanud. Kas Ingrid käskis tal kirjutada selle prostituutode-loo PMsse, millele järgnes Õhtulehe reaktsioon?
  Mingid kärud toimusid kohtusaalis, aga see on ju hoopis teine jutt ja teine tasand. inno oleks pidanud endale advokaadi võtma, kui talle maakodust väheks jäi ja kui väidetavalt suulist lepet rikuti. Aga siinkohal ei pidanud tal närvid vastu ja tema alustas seda avalikkuse sitasõda.

 25. mõtlesin neile kommentaari jätta, aga seda nagunii ei avaldata, jätan siia.
  Täna on ta asunud tümitama Dakit, kes pole ju üldse seotud nende keisiga – Daki näiteks hoopis kiitis ajaveebi võistlusel Inno blogi. Aga miks Daki? Vastus lihtne – Innole on vaja KUULSUST ja ta teab, et Epp ja Daki on staarblogijad ja nende kaudu saab ta rohkem tähelepanu. Samamoodi on ta ju elanud Kroonika ja Ingridi auras.
  Miks ta näiteks ei kirjuta Eesti Naise peatoimetajast, kui Epp ju ütles, et temalt tuli käsk mitte intervjueerida Innot? Miks seeasemel Dakit rünnata? Aga sellepärast, et Daki on – vähemalt netilugejate seltskonnas – tuntum kui EN peatoimetaja.
  Vennad Tähismaad on end nurka mänginud ja neil on igav, neil pole ju tööd ja nad vajavad mingit tunnustust, emotsionaalset toitu. Seda saab siis kuulsusega. Väga kaheldava väärtusega kuulsus muidugi.

 26. Ma räägin abielurikkumisest ja pärastistest kokkulepete eiramisest. Inimene, kes petab oma perekonda (ka lapsi), ei oma mingisugust moraalset eelist. Pandora laeka avas abielurikkumine + suhtlemine jõupositsioonilt + püüd Innoga ka hiljem manipuleerida. Mulle tundub.

  See ei õigusta muidugi seda, et Inno NII karme diversioone korraldab. Kuid tuleb mõista, et Inno käitumine on VASTUS millelegi. Küsimus on, kas Ingrid saaks selle käitumise põhjust kõrvaldada? Ta võiks vähemalt katset teha. Parem on kaotada lahing kuid võita sõda.

 27. Tead, asjadest, mina küll ei usu enam, et põhjus tõesti Ingridis on. Ingrid on ammu muutunud VAHENDIKS, nagu ka kõik teised, keda see suu- ja sõrataud tümitab. Nagu anonüümne õigustatult mainis, on neil lihtsalt igav. Arvatavasti on see nende jaoks mingi sotsiaalne eksperiment, mille nad üritavad mõne aja pärast näiteks kirjanduslikku vormi valada.

  Ja siis kaebavad kohtusse kõik need, kes nende teost ei osta. Rääkimata negatiivsete arvustuste autoritest.

 28. Kes või mis Pandora laeka tegelikult avas, ei saa meie st kõrvalised isikud kunagi teada. Ja lahata tähismaade abielu ja Ingridi väidetavat abielurikkumist pole meie asi. Meie ei tea kas seda üldse oli, meie teame innokese versiooni ja kui ka oli, siis me ei tea ka seda, mis selleni viis ja mis selles abielus tegelikult toimus. Äkki andis põhjust innoke ise? Ma ei õigusta väidetavat abielurikkumist aga tangot tantsitakse kahekesi. Innoke võiks mõelda, mida tema selles abielus valesti tegi, mitte avalikult „tõde“ kuulutada. Kui pooled on 13 aastat koos elanud, vaevalt et selles abielus kõik ainult halb oli aga miks nüüd mäletatakse teisest ainult halba? Ja miks peab halastamatult ründama kõiki ja kõike, mis innokesele meele järgi pole või julgevad omada teistsugust arvamust? IjaI teguviisi ei saa mõista ega õigustada, selleks on see ammu üle igasuguse piiri läinud.

 29. Olen nõus, et me ei tea täpselt (vanadel juutidel kehtis seadus, et seni on esimesel kaebajal õigus, kuni väide kummutatakse kahe või kolme tunnistaja sõnadega).

  Kuid ei saa ka väita, et tangot tantsitakse kahekesi ja et tüliks on alati vaja kahte poolt.
  Elu näitab, et tegelikult ei vasta see tõele. Petta ja tüli kiskuda saab ka täiesti tühjalt kohalt.

  Kuna Ingrid vaikib (täidab oma strateegilist plaani), ega suhtle ka Innoga, siis sõda kestab. Ja kannatada saavad -nii nagu sõdades ikka -põhiliselt tsiviilisikud…

 30. Luize – Justin kirjutas selle blogi kommentaari, tal pole koopiat. Praegu on tal tööd täis tähtajapäevad ja ma ei usu, et ta uuesti seda kirjutada ka viitsiks.

 31. arvestades inno blogi ülejäänud sõnavõtte ja “sisukust”, kahtlen mina näiteks väga selles ingridi abielurikkumises. olles mõned korrad seda soppa lugema sattunud, tekkis mulgi sama mõte ühe eeskirjutajaga: kas tõesti leiduks nende võimalikult valmivale kohvikule tartus klientuuri? ise oleks või kohvinäljs (irw), aga vaat nende kohvikusse ma küll ei läheks. tartus on armasid paiku teisigi, mille vahel valida.

 32. Kummal juhul inno valetab, kas siis, kui ütleb, et tema blogi on ilukirjandus, või siis, kui väidab, et on seal täiesti aus?

 33. eile jätsin vendade tähismaade blogisse kommentaari kroonika ajakirjanike teema kohta. loomulikult seda ei avaldatud. kirjutan siis siia veidi laiemalt samast teemast.
  asi selles, et inno väidab pidevalt kuidas kroonikas keegi ingridit ei salli, kuidas ingrid vihkab kõiki ja kiusab. (samas raske mõista miks inimesed mitmeid aastaid töötavad ta alluvuses kui ta on nii jõle kui inno väidab. ei ole see palk ja töökoht nii väärtuslikud kindlasti, et inimesed ennast mitmeid aastaid alandada laseks). ütlen evel ära, et ise olen täiesti ajakirjanduskauge inimene aga suhtlen vahel mõnede kroonika töötajatega. ammu enne vendade tähismaade skandaali uurisin huvi pärast millised kroonika silmapaistvamad tegelased ka päris elus on. kas ingrid on bitch, milline on wadovski jne. igatahes ingridi kohta öeldi, et on tegelikult äge inimene. lomulikult juhile omaselt järjekindel ja nõudlik aga oskab ka suurepäraselt nalja teha ja hoolib inimestest (kirjeldaja oli meesterahvas). ühesõnaga suhtumine oli austav. veel juhtusin suvel kokku suurema seltskonnaga kroonikast ja nii mõnigi inimene sealt oli nõus innole kohe peksa andma kui vaid avaneks võimalus. üldised hinnangud olid – inno ei ole mees. ja põhiline, et oma lastele ei teeks üks täie mõistusega inimene kunagi midagi sellist.
  seega on mul põhjust mitte uskuda ka muud inno juttu. ta lihtsalt manipuleerib tuntud nimedega ja kõik muu sinna juurde mõtleb ise välja. võibolla tõesti ingrid on ka kunagi oma sõprade-töökaaslaste teemal innoga arutanud aga milline naine seda ei teeks oma mehega? ma ainult oma mehega räägingi kõigest ja kõigist, eriti muredest ja konfliktidest inimestega. tean, et tema on inimene kes peab oma sõna ja lobisev turumutt kohe kindlasti ei ole. eks seda lootis ingrid vast kah.

 34. Kui teaks, et see tappa andmine Innot parandab, siis võiks seda katsetada. Kui aga kindlust pole, et tasu jännata. Sest kui jätad s–a sinnapaika, siis ta varsti enam ei haise. Aga Ingridist on südamest kahju! Olla sellise kõntsga 13 aastat abielus! Ja ma arvan, et need truudusemurdmise lood on Inno haige fantaasia. Kuigi, jah, naine murrab truudust siis ja ainult siis, kui mehest pole asja!

 35. perekond Tühismaade järjekordne tühikargamine… sedakorda kivi kaenlas Epu kapsaaeda.

  Lörriläinud ja heade abielude kohta ütleb minu vanaema alati : igal kõveral potil on oma kõver kaas. Ehk siis pooled väärivad teineteist, seda nii heas kui halvas. Eriti kehtib see lahutusprotsesside korral.

  Maailmale kõigekuulutamine on tühikargamine, sest igaühe enda tõde on tema subjektiivne arvamus. Armastuses ei ole objektiivsust olemas, sest armastus on tunne, mis on kinnistatud ühele subjektile. Ja kui selle ühe tugeva tunde asemele astub teine, vahetub prisma, mille läbi inimest ja temaga seotut jälgitakse, samas energia jäävuse seadus kehtib siingi: olemuselt nõrk tunne ei tekita pöördumisel kunagi tugevat reaktsiooni. Ja noh, armastusest tehtud lollustest räägitakse sajandeid ja kirjutatakse surematuid raamatuid. Enamasti siiski kolmandate isikute poolt ja läbi. Bloginduse fenomeniks on, et sellistest tugevatest tundmustest võib kirjutada läbi päeviku. Ja nagu kommentaariumitest nähtub, boonuseks on võimalus sõimelda läbi teiste päevikutes avaldatu kommenteerimise.

  Tegelikult tuleks teha sama trikk, nagu võlur Merlin, kes unustas õela kuninganna Mab’i tema mõjuvõimust lahtisaamiseks lihtsalt ära. Ja unustamine on kõikvõimas. Seega… tühja sest tühis… vabandust, tühermaast. 😉

  edu, Epp!

 36. Tekst selles I&I blogis on nii absurdne, et selles võib isegi tõtt olla.
  Aga kohvikusse ei julge minna vist tõesti. Ei taha laulu sisse saada. 🙂

 37. Skisofreenia esinemissagedus on ligikaudu 1% t. Haigestutakse tavaliselt vanuses 20-30 eluaastat. Meeste haigestumus on tavaliselt sagedasem kui naistel.

  Skisofreenia mõjutab seda, kuidas aju tõlgendab meid ümbritsevat maailma, mõjutades mõtlemist ja arusaamasid ja kahjustades inimese võimet loogiliselt mõelda, oma mõtteid edastada ja üldse normaalselt ühiskonnas funktsioneerida.—

  Luulumõtted on sageli valed ning kasutud uskumused, mida teised antud kultuuritaustaga seotud inimesed ei usu. Inimesel võib olla paranoiline luul – mõtted jälitamisest, tagakiusamisest jne.; võib esineda suurusluul – “Ma olen Jumala käsilane maa peal!” või “Ma olen maailma rikkaim inimene!”. Luulud võivad tekkida halva meeleolu ajendil, võivad alguse saada hallutsinatsioonide seletamisest iseendale või kogetud aistingu baasil.—-

  Kahjuks skisofreenia all kannatajad alati ei tunnista endale, et nad on haiged ja keelduvad ravist, kuigi nad seda hädasti vajaksid. Seega näeb Eestis vastuvõetud psühhiaatriaseadus ette, et kui inimene oma häire tõttu on muutunud ohtlikuks endale või teistele, siis rakendatakse tema puhul tahtest olenematut haiglaravi.

 38. ega Innol ei pruugigi olla skisofreenia – isiksusehäireid on lugematult palju. Kuigi Inno ise ennast haigeks ei pea, ma tõesti ei suuda uskuda, et täiesti terve inimene midagi sellist teeks.

 39. Ei tea, kes ja kas kogu selles imetabases loos millegi all kannatab, aga kui läheb diagnooside panemiseks, siis las seda teevad ikka spetsid. Sest skisofreenia, vabandust, pole küll mingi isiksusehäire. Huvilised uurigu RHK-10 psüühika- ja käitumishäirete klassifikatsioonist, on teine uhkesti veebiski üleval TÜ psühhiaatriakliiniku kodukal.

 40. jah, skisofreenia ón tõesti tõsisem haigus ja pole isikususehäire, vabandan. Tegelikult ma tahtsingi öelda seda, et tegemist ei pruugi olla nii tõsise haigusega nagu skisofreenia, vaid isiksusehäirega. Ja loomulikult peaks seda diagnoosima spetsialist, kuid nagu näha Innot diagnoos ei huvita. Tuleb meelde, et tavaliselt kannatavad sageli psüühilise haiguse all just need inimesed, kes ennast täiesti normaalseks peavad…

 41. Skisofreenia on tugevalt pärilik haigus. Seega peaksid inimesed, kelle suguvõsas seda tõbe on, ennast tõsisemalt jälgima kui teised. Ja arstiga nõu pidamine tuleb ju alati kasuks. Ei tule ju oodata, et asi jõuab sundusliku haiglaravini.

 42. Teate, heietada Inno skisofreenia üle on kuidagi eriti mage. Skisofreenikud tegutsevad palju ebapraktilisemalt, kui Inno & CO. Arutleda tuleks tõeliste põhjuste üle.

  Ärge muutuge kanakarjaks, neiud!

 43. No mis puutub skisofreenikute tegutsemisstiili, siis on nad tihti oma tegevuses väga nutikad ja järjekindlad. Siin sõltub kõik juba isiksusest. Skisofreenikul on vigane info vastuvõtmine. Kuidas ta selle vigase info saamisel käitub, sõltub juba muudest asjaoludest. Ka Stalin olla olnud skisofreenik. Tagakiusamisluuluga skisofreenik nimelt.

 44. No ja edasi? Oletame, et me jõuame siin üksmeelse tulemuseni, et inno ja irja on mingi imenipiga tõepoolest skisofreenikud (mida Ingrid ilmselt kohe aimas -kuid soovis sellest hoolimata skisofreenikuga kooselu jätkata!?). Mis me siis järeldame? Ingrid kasutas haige inimese labiilust ära, ja lasi arestida ta pangaarved? Ning taotleb suuri elatisrahasid. Haigelt inimeselt?! Kas teie usute, et skisofreenikust Inno suudab üldse nii tasuvat tööd leida, et lastele kuus 12 000kr elatisraha maksta? Usute või?

  Mina ei usu. Usun pigem, et arutelu skisofreeniateemadel on lihtsalt selline tüüpiline õelutsemine, kui adekvaatset infot ei ole aga midagi nagu tahaks halvasti ütelda.

  Tuletangi siinkohal kõigile meelde -“head nagu me oleme” -et ärgem siis vastakem kurjale kurjaga. Säilitagem väärikus!

  Isiklikult arvan siiski, et Ingridi ja Inno kokkulepe on täiesti võimalik. Inno on sellele ka ise ühemõtteliselt viidanud. Blogi läheb otsemaid lukku, kui Ingrid alustab jõuvõtete kasutamise asemel dialoogi. Praegune olukord ei ole küll kasuks kellelegi. Minu arvates võiks Epp Ingridile seda mõtet pisut presenteerida…

 45. Ma ei suhtle Ingridiga eraelus (tõsi kaks korda olen küll elu jooksul tal külas käinud, needsamad katsikukorrad). Ja mul jäi meie viimasest jutuajamisest (märtsikuus oli see vist, selle ajakirja jaoks) mulje, et ta ei taha seda endise abielu teemat arutada eriti. Mina talle kindlasti midagi soovitama ei hakka.

  Muide. Ei maksa kõike uskuda, mida loed ;).

 46. Mina ei usuks ka seda, et ingrid üldse mingeid jõuvõtteid kasutab… Millegipärast kahtlustavad i&i, et kõik kes nende moodi ei mõtle on ingridi käsilased. No ega ingrid kõikvõimas jumal ei ole:)Ma saan aru, et arukal ja ausal inimesel (nagu eeldatavasti on seda asjadest.blogspot.com autor)on raske uskuda, et keegi võib produtseerida nii hullumeelselt palju valesid ja meelevaldseid seoseid. Paraku see nii on, olen selle kolmikuga kergelt kõrvalseisjana kokku puutunud ja näinud, kui uskumatult haigeid järeldusi suudavad kaks inimest täiesti süütutest asjadest välja imeda.

 47. Aga kallis asjadest@blogsot.com!

  Rahvas arvab, et Innol oleks mõistlik arsti poole pöörduda. Mina ntx ei tea, kas ka Ingrid teda haigeks peab. Ja seni, kuni Inno pole süüdimatuks tunnistatud peab ta ikka oma kodanikukohuseid täitma ja lastele elatisraha maksma. 12000 kahele lapsele pole ju mingi eriline summa.

  Ja muuseas, ega skisofreenia ju too automaatselt kaasa süüdimatust ja kodanikukohustustest vabastust. Aineliselt kindlustatud lapsevanematelt mõistetakse ikka lapse elatisrahad välja, sõltumata nende tervislikust olukorrast.

 48. Ja seda skisofreenia juttu on Ingrid ajanud nüüd ilmselt juba kaks aastat, nagu kuulsin. Et mul on hullu paberid, jne.
  SEE ON VALE, KURAT VÕTAKS!
  Isegi vene sõjaväkke ei võetud mingeid skisosid, nad saadeti sealt minema kohe! Mina olin kaks aastat ära vene sõjaväes nagu kukununnu, isegi puhkusele ei lastud. Ja ma oleks sõjaväes tahtnud väga arsti, sest mul mädanesid jalad, aga mulle ei võimaldatud isegi arstiabi! Öeldi, et pese rohkem. ma hõõrusin iga jumala päev oma veritsevaid haavades jalgu, ja veega läks asi veel hullemaks.
  Kuigi paljud eesti poisid lasid end hulluks tunnistada, et sõjaväest pääseda. Hullupaberid oli ainus, mis vene sõjaväest päästis. Muidu saadeti sinna poolpimedaid, nagu mina, kurte, ja ma ei tea mis kõik veel. Aga hullud hoiti eemal. Vot nii!
  Ja mulle tundub, et Ingrid on ise kergelt oh-ohh. Tal käivad peal hood, millest ta ise pärast midagi ei mäleta. Kaine peaga kusjuures. Ja see on tõsi, kurat võtaks!!

 49. Selliste lugude järel ootan alati, et kas nüüd lõpuks leidub keegi, kes nad laimu eest kohtusse annab.

 50. Oh, vene sõjaväes teenisid skisod küll. Minugi üks kursavend ntx. Oli teine luuludega kogu aeg. Umbes viis aastat pärast sõjaväge läks oma emale kirvega kallale. Diagnoos, skisofreenia ja tagakiusamisluul. Õnneks jäi ema ellu. Millal kellegi tõbi välja lööb on individuaalne. Skisofreenia esmadiagnoosi on saanud ka viiekümnesed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.