November…

Täna on veel üks selline päev, mil “päike on olemas vaid pilvede kohal” ja õu on täis halli. Toas ei saabu ööpäeva jooksul hetkegi sellist tunnet, et nüüd on valge. See painab mind sel aastal eriti. Võibolla tõesti sellepärast, et kolm viimast novembrit möödusid New Yorgis, kus talvelgi päevad pikemad. Enne seda oli üks november Tallinnas : ootasime Martat ja ma ei suutnud PÖFFi seanssidel 8ndat kuud rasedana pikalt istuda, nii et vaatasin filme seina ääres seistes… valguse vajaka jäämist ei mäleta…

November enne seda rändasime Justiniga parasjagu Põhja-Itaalias…

Ja november enne seda olin Lõuna-Indias, koos Airiga – kes nüüd hoopis teispool planeeti Austraalia kevadet sisse hingab ja psühhedeelselt mõnusat blogi peab.

Ma kirjutasin roheraamatusse, et ma ei taha enam reisida ja sel hetkel ma ka uskusin seda.

Aga tänasel päeval saan ma nii hästi aru neist päikesereisi-pakettidest, mis kütust põletades ja CO2-tonne tekitades põhjamaalasi korraks valgusele lähemale veavad.. Ja siis tagasi.

Me läheme ise ka, jõuludeks ja jaanuari esimeseks pooleks New Yorki. See pole aga päikesereis. Nii oleme juba mõnda aega mänginud ideega: jaanuari teisel nädalal üks 5-7 päevane lend, väljumisega NY-st: 1) San Francisco. Justin saaks seal ka oma tööasju ajada, intervjuusid teha. või 2) Buenos Aires hoopis. Liisule külla.

Ja säästlikum oleks muidugi NYs püsida kogu see aeg. Väga tore linn (Ma ei jõua ära oodata, millal saaks meie lemmik India restorani ja sealset peshwari naani, mm).

Aga lihtsalt noh, hing sügeleb sees ja kipub päikesele lähemale…

PS. Homme läheme terviseklubisse valguseteraapiasse. Mis taas pole “öko”, eksole. Aga need lambid põlevad seal nagunii ja meile on valgust vaja. Justin ka küsis ükspäev, et kas siin võib tõesti niimoodi minna, et isegi näiteks kaks nädalat järjest ei näe päikest?.. Või kuu aega järjest ei näe?..

17 mõtet “November…

 1. Jaanika

  Aga kunagi rohelugudes kirjutasid, et juuste värvimisel on sinu puhul lõpp? 😉 🙂 Lihtsalt huvi pärast- kas on? 😉

 2. Eppppp Postituse autor

  Parandan ära..
  Ma olen ikkagi kaks korda heledaid triipe teinud viimase aasta jooksul… Aga plaanis on taas henna peale üle minna, henna on looduslik.

  Novembrist veel – Justin läks rehve vahetama ja sõitis kaugema küljepeegli katki, tagurdades, sest ta EI NÄINUD! See juhtus kella 12 paiku, südapäeval.

 3. Eppppp Postituse autor

  Ühe reisija kohta on CO2 “panus” suurem ikka lennukil reisides .

  Laevu on aga nii palju, kõik see kaubalaevandus, made in China tooted…

  Ja mittelooduslik = sünteetiline keemia.

 4. anna

  Mulle meeldib selline pime aeg. Minu meelest on nii mõnus, kuidas Eestis ikka täiega tajud aastaaegade vaheldumist. Ma tean kindlalt, et oma nöbinina ja kartulikoorejuustega olen ma üks üsna tüüpiline eestlane ja sobin siia väga hästi. Kuhugi ei taha ära ja kui kevadel kolmeks päevaks Rootsis käisin, oli juba peaaegu et nutt kurgus. Tahtsin koju 🙂
  Mu arust on siin kõige parem. Koos kõigi looduslike iseärasuste või nende puudumistega.

 5. Xmas

  New York on nagu mürk mida kunagi verest välja ei saa. Chicagoga on sama lugu. Aga San Francisco on hoopiski sellien city mis meeldib ka neile inimestele kel USA vastu mingi foobia peaks olema.

 6. e2-e4

  “Ma kirjutasin roheraamatusse, et ma ei taha enam reisida ja sel hetkel ma ka uskusin seda.
  Aga tänasel päeval…”

  mulle meeldib aus jutt

 7. Triinu

  “Koduigatsus, kauguseigatsus, kahte harusse kasvav puu…” Oi kui tuttav on see tunne!

 8. Inga

  Retsept proovitud, imehea on!
  Naan recipe
  4 cups all-purpose flour (950 ml)
  1 teaspoon baking powder
  1/4 teaspoon baking soda
  1 teaspoon salt
  1 egg, beaten
  6 tablespoons plain yogurt (room temperature)
  3 tablespoons butter or ghee, melted
  About 1 cup lukewarm milk (236 ml)
  1 tablespoon poppy seeds
  Sift flour, baking powder, baking soda and salt together in a bowl.
  Stir in the beaten egg, yogurt and 2 tablespoons of the butter or ghee. Gradually stir in enough milk to make a soft dough. Knead well. Cover with a damp cloth and place in a warm place for 2 hours.
  Heat oven to 400 degrees F (200 C).
  Knead dough on a floured surface for 2 or 3 minutes until smooth. Divide into 8 pieces.
  Roll each piece into a ball then into ovals about 6 to 8 inches long. Grease a baking sheet with oil. Brush both the sides of the rolled out Naan with oil. Sprinkle one side with poppy seeds. Place it ( poppy seed side up) on the baking sheet.
  Bake for 6 to 10 minutes until puffy and lightly golden brown. The bread puffs slightly, lightly browns on the sides. Serve while hot.

 9. Pirjo

  Oeh, see pime aeg on raske jah. Muide minu meelest New Yorgis läheb suht samal ajal pimedaks, kui Eestis – aga siin on enamus aega selge ilm ja see teeb asja oluliselt paremaks. Nii et ma olen mõelnud, et kõige olulisem on, et vähemalt mõned tunnid päevas päikegi paistaks.
  2003 novembrit Eestis mäletan nii selgelt, sest siis olin sedapsi ja arst käskis iga päev vähemalt tunnikese jalutada. Aga ma ei suutnud, sest päikest kohe üldse polnud. Pärast kirjutati, et 2003 oli terve novembri peale 11 tundi päikest.

  Aga aitäh restorani soovituse eest! 🙂 Me oleme siin peamiselt “Curry in hurry” india-toitu söönud, aga miskit uut ei teeks paha. East village oma lugematute rahvusvaheliste söögikohtadega ajab kohati hulluks. Omast arust olen juba päris paljudes kohtades käinud, aga iga kord siin kõmpides, näed vähemalt seitset uut kohta, mida tahaks ka järele proovida.
  Varsti näeme!

 10. K Nimbi

  Eesti 4 aastaaega on omaette väärtus, mida paljudes kohtades ei ole. Kliima soojenemine samas kurjast, sest 4 aastaaega tasapisi vähenemas kahele-kolmele ebamäärasele (ei ole enam õiget talve). Kui lumi on maas, on olemine valge ka sõltumata päikese puudumisest. Eesti nipp on elav tuli, s. h rohke küünlapõletamine, aga üks lõunamaatripp sel vahepealsel perioodil ei tee ka paha. Loodan, et olete Eestis kõige ilusamal lumisemal ajal.

 11. Susanna

  Ütleks, et selle aasta november ongi olnud väga pime ja päikest pole pea üldse olnud, kuid kui lumi maas on, siis on ikka valgem tunne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.