Üürile anda pisike korter Tartus, Karlovas

    LISATUD> korter on läinud, esimene vaataja võttis kohe ära ;).

“Life is what happens to you while you are busy making other plans”…

Meie ostsime ju varakevadel pisikese korteri Tartus, kujutades ette, et sellest saab Justini töökoht. Siis ei teadnud me veel, et talle tegelikult meeldib kodus meie juures töötada.

Ja sügisest asus seal korteris elama mu 19-a. vend Aap. Siis ta veel ei teadnud, et talle ei meeldigi ülikoolis ladina keelt õppida…

Nüüd on seis selline, et korter jääb tühjaks. Aap pole veel otsustanud, kas läheb teenib kodumaa ära või käib elukoolis (ehk välismaal tööl) ära enne, kui tulistab – loodetavasti – uuesti haridusrindel.

Korter on selline… Pillun fakte…

Kel suurem huvi, see meiligu epp.petrone@gmail.com. Fotosid pole hetkel veel tehtud, aga teeme lähipäevil.

16 ruutmeetrit ehk väike. Stuudio ehk kööktuba. Värvitud (valgeks) sel kevadel. WC ja dušš on sees – selle ruumikese remont on tehtud neli aastat tagasi, seega uus torustik. Ka elektrijuhtmed on uued.

Möbleeritud: lahtikäiv paar aastat vana diivan, lisaks ka üks ekstra-madrats, riidekirst, riiul, telekakapp, uus telekas, kahe sahtlisektsiooniga kirjutuslaud, külmkapp, elektripliit (kaks pliidirauda), teine riiul. On ka üks ühe poolega riidekapp, aga see on koridoris (saab kasutada üleriieteks).

Olemas ka mõnevõrra nõusid nagu pott, pann, kahvlid, tassid jms veekeetja. Kui üüriline tahab, võime midagi minema viia. Aga võime need asjad ka kõik sisse jätta.

Kõik see on kokku minimalistlik, pisike, “kõik-vajalik-olemas” kodu, minu meelest ideaalne tudengile ja ehk ka noorpaarile (kel veel väga palju asju pole vaja ;).

Dushiruum-WC meenutab laevakajuti oma, selline pisike. Aga soe vesi on aus (tuleb elektriboilerist).

Küte: nii elektriradikas kui punasest tellisest 4 a tagasi ehitatud pisemat sorti pliitahi. Korter hoiab sooja väga hästi (madal lagi, väike pind ja pakettaknad).

Ületalve puud on olemas! Maja taga oma kuuri boksis. Maja taga ja kõrval on natuke aeda ka: paar õunapuud, põõsast, muru.

Ja korteris on ka Elioni digiboks, mis tähendab, et olemas on traadita internet, telefoninumber ja päris palju telekanaleid.

Uurisin praegu kinnisvarasaitidelt numbreid. Tundub, et sellise korteri eest võiks hinnaks olla 3000 krooni pluss kommunaalid (mille all mõtlen ühistule makstavat igakuist vett ja prügi; lisaks elekter ja Elioni digipakett.)

TOIMETATUD. Sain tagasikaja ja paneme hinna 2500 pluss kommunaalid.

Ahjaa! Korter asub Karlovas, Alevi tänaval. 8 pisikese korteriga ja puhta koridoriga majas.

Sisse saaks kolida järgmiste nädalate jooksul.

NB. Hetkel on see pakkumine ilma maakleritasuta.

29 mõtet “Üürile anda pisike korter Tartus, Karlovas

 1. asum

  3000?!pean kohe kõrri kargama, esiteks on see korter keskmise peldiku suurune, ahiküte ei tõsta tegelt kinnisvara hinda(eriti enne talve), poti võid ju hinnale lisada..
  aga aga
  sa EI OLE JU KINNISVARA TURGU UURINUD! Sest kust laest võeti see hind-3k on pisut kitsama 2 toalise korteri reaalne hind annalinnas. Kui sa hindu vaatad kv.eest või kuskilt sarnaselt lehelt siis vaata ka, kes kysivad oma sarade eest 5000+-maaklerihinda 1 toalise eest kysida, on inimese mõnitamine. Usu-tunnen seda teemad väga hästi. Heal juhul 2000(mis on kah veel röövimine). Tänan tähelepanu eest:)

 2. anna

  mulle tundub ka 3000.- veits utoopiline ausalt öeldes. meie praegune korter on sellest poole suurem ja kesklinnale tunduvalt lähemal, kõik asjad, mis sees, on ehitatud eelmisel aastal, aga üüri küsiks selle eest arvatavasti nii, et koos kommunaalidega tuleks max 3000.-
  muidu lihtsalt pole eriti reaalne loota, et mõni tudeng sul seda üürib, vähemasti ma ei tea küll kedagi, kes nii pisikese korteri suhteliselt ebamugavas kohas (arvestades peamaja paiknemist on siin ümbruses ka mugavama asukohaga kortereid) sellise hinnaga üürile võtaks.

  ja kahekesi seal elada … jah, no kindlasti on inimesi igasuguseid, me oleme poolteist aastat elanud 31ruuduses korteris ja hästi ei pea vastu enam. mul on lähedusvajadus keskmisest suurem küll, aga tihtipeale kas või õppimiseks tahaks ikka teise tuppa minna ja ukse vahelt kinni tõmmata. a näe pole võimalik.

 3. Eppppp

  Hommikust.
  Päris laest ma seda numbrit küll ei võtnud.
  Esiteks oli suvel maakleriga juttu ja siis ta arvas, et on 3000.
  Teiseks maksan ma selle korteri pealt iga kuu pangalaenu (võetud 33% omafinantseeringuga) ja see on midagi 2300-2400 kanti – vana reegel olevat ju, et pangalaen ja üür on umbes sellises korrelatsioonis.
  Ja kolmandaks, vaatasin jah, http://www.kv.ee hindu.

  Lisaks ahjule on ka elektriküte.
  Ja see pole peldik, me ise oleme valivad (sain ka selle eest siis blogis pähe, kui kevadel meie otsinguid kirjeldasin).
  Samas võin mõnevõrra alla lasta küll, kui leiame õige inimese.

  Puudusi on ju ka – üks. Pesumasinat ei ole. On ka võimalik läbi arutada see üürnikuga, ehk ostame sinna sisse pisikese pesumasina.

 4. Eppppp

  Aa, vahepeal on Anna ka kirjutanud… Teate, paneme siis 2500.
  Tähh tagasisideme eest.
  Aga peldik see pole, seda ma ütlen! (Ja ka koridoris pole peldikuid, kõigile korteritele on sisse ehitatud. Kes on Karlovas kinnisvara otsinud, see teab, millest räägin. Haisust. Lõhnast. Teine vihje – uus hulkuvate kasside kindel välisuks.)

 5. anna

  pesumasina puudumine muideks on üürikorterite puhul täitsa tõsiseltvõetav puudus. me kui tallinnas üürikorterit otsisime üle-eelmisel aastal, siis jätsime mitu-mitu head varianti ära sellepärast, et polnud kas pliiti või pesumasinat. lõpuks küll jah üürisime ikka allaandnuna (hakkasime liiga hilja enne kooliaasta algust otsima ja kõik head olid juba väljas) ilma pesumasinata korteri, aga terve aasta musta pesu tartusse vedada oli ikka päris tüütu.

  kui sa pilte teeksid, siis paneksin oma blogisse ka kuulutuse, mul kursakaaslased kas või loevad seda ja äkki leiduks mõni huviline.

 6. pointer

  Anneliias saab kahetoalise eest 4500 või rohkemgi, oleneb olukorrast.

  samas 16 m2 on kole kirves küll, see ju ühikatoa suurune…

 7. üks ema

  Mu tuttav võtab 45 ruuduse kõigi mugavustega ja tõepoolest päris kesklinnas asuva ühetoalise eest 3500 pluss maksud.

 8. Ket

  Ma ei tea, mis mõttega te seda hinda alla kauplete. Las inimene proovib, ehk leiabki endale kellegi antud summaga ja kui ei leia, siis laseb ise allapoole. Kui just ise endale ei kauple, mis jaoks siis siin “kallis! kallis!” hõisata.

 9. viva

  hmm, pesumasina puudumine küll mingi probleem pole, odavad ja üsna hääd maksavad ainult 3000 krooni – me oma üürnikule ostsime (omal initsiatiivil muuseas) ja vastu peab juba aastaid. ise ostsime sellep., et iga järgnev üürnik ei peaks jälle oma masinat sisse installima hakkama…
  aga meil tallinna kohta odav korter kah, sellep. oligi üürnik kõigega nõus. ja odavalt üürime, sest tahame pikajalisi lepinguid – palju mugavama ju.

 10. üks ema

  Mina küll ei kauple (hinda alla). Mina arvan nii, et kui leidub inimene, kellele korter meeldib ja hind sobib, siis milles küsimus, pole see kellegi kolmanda asi. Aga omapoolse näite panin selleks, et anda mingit taustainfot. On terve hulk inimesi, kes hindavad just Karlovat ja on nõus ka selle faktori eest maksma.

 11. kristi

  Aga miks siis vennale ladina keel ei meeldinud? Tore ja loogiline keel ju, kasulik kogu eluks.

 12. peeter

  mis ikka palju see 3000. Mul ka korter ühetoaline. 5500+ kommunaalid ja kui üürnik ära kolis, läks kaks tundi aega uue üürilise leidmiseks. Kui mul Karlovos maja oli siis olid küll üürihinnad alla 2000. Puumaja.
  aga igaüks küsib hinda nii palju kui jaksab.
  alati saab alla lasta, tõsta on keeruline, kui üürnik sees on.

 13. Eppppp Postituse autor

  Tibutriin – “Life is what happens…” See on hea tsitaat, mis sobib nii paljuks.. ja elu tõesti on selline. Mina kasutasin seda (eel)viimati, kommenteerides Justini postitust, sellest, kuidas me sattusime Prantsusmaale, kuhu me üldse minna ei plaaninud…
  http://martaplusanna.blogspot.com/2007/11/grenoble.html

  Kristi – vend ei plaaninudki minna klassikalisse filoloogiasse, aga ta ei saanud sinna sisse, kuhu väga tahtis (Tallinnas jaapani keelde) ja sinna ladina keelde oli madal lävend. Nii et seekord ei läinud nii, et mitteplaanitud asi õigeks osutuks…

  Anna – aitäh!

  Annu – parandan ära.

  Viva – ma arvan, et ostamegi sinna pesumasina ka.

  Kati – maja number on 3.

 14. anna

  pliidil on ikka augud ka, meiepool on küll alati nii öeldud. pliidiplaat on see üks suur plaat, millel on augud. gaasipliidil nt. on konkreetselt augud, keraamilisel pliidil on üldse suur tasapind. plaadid on ainult vanemal elektripliidil.

 15. Eva-Liisa

  Mulle see koht sobiks esimeseks pesaks. Polegi nii palju ruumi vaja, kõik esmavajalik olemas. Asukoht ka hea. Aga hind on üüratu. Kuigi noh, minu jaoks on igasugune hind vist üüratu (kõva tonn odavam tuleks kõne alla). Töötav tudeng on ju vaene.

 16. niisama

  Kullakesed, alati võib ju muidugi panga tagasimakset küsida. Küsida võib üldse kõike. Ja vahel näkkab ka. Inimeste ja raha suhted on nii erinevad, mis ühele kirves, see teisele kommiraha. Aga üldiselt oleks mõistlik ikka mingeid keskmisi üürihindu arvestada ja oma korteri oludega muid pakutavaid võrrelda. muidu võib juhtuda ju ka nii, et selline korter on ostetud viieaastase laenuga ja tagasimakse kuus on mingi 6-7 tuhat – siis seda peaks ka üürilise käest küsima v?
  Aga nagu juba öeldud: küsida võib kõike. Ja vahel näkkab ka.

 17. Heler

  Mis te norite, 2500 on remonditud möbleeritud stuudio eest täiesti makstav hind, kui pole maakleritasu ja kui on internet, telekas, pesumasin, soe vesi, külmkapp ja kööginurk. Tean, mis räägin, õde mul just otsis eraldi üürikat septembris. Ja ka Tartus.

 18. trini

  Ega ole sisustusele-varustatusele kirjelduse järgi midagi ette heita küll. Aga palju need muud maksud seal umbkaudu kokku tulevad? Elekter ja vesi kulutamise järgi mõistagi, aga nt internet võib olla ju väga erineva hinnaga? Ühtekokku mingi tonn veel juurde? Rohkem?

 19. Pingback: Elust kirju » Blog Archive » Paneme oma väikese Karlova korteri müüki (või üürile)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.