Rohelise kilekoti teenusest täpsemalt

Katkend mu roheraamatust. Ja ma soovitan kõigil helistada ja seda teenust nõuda, sest see tundub kõige loogilisem ja mugavam variant mu meelest! Parem kui pakendikonteinerite otsimine mööda linna ja siis oma pakendite ükshaaval sinna sisse toppimine.

Rohelise kilekoti teenusest saab lugeda ka siit http://www.ragnsells.ee/index.php?page=111&
Ja enda soovi avaldamiseks tuleb helistada 15155.
Küsimustele vastab Tuuli Keerberg, ASi Ragn-Sells müügijuht.

Kuuldavasti peab rohelise kilekoti teenuse jaoks olema nn tiheasustus. Kui tihe?
Linnade eramajade rajoonid (nagu Nõmme Tallinnas, Tähtvere Tartus) on rohelise kilekoti teenuse jaoks väga sobivad, samuti väiksemad linnad ja asulad (Keila, Saue, Elva).

Huvi korral maksab ühendust võtta ka väiksemate linnalähedaste elurajoonide elanikel: 20 lähestikku asuvat majapidamist, kes kõik rohelist kilekotti kasutada sooviksid, on juba arvestatav kogus ja sellise hulga puhul on kogumise käivitamine täiesti mõeldav.

Kas ühendust peaks võtma teie firmaga otse või kohaliku omavalitsusega?
Ühendust tuleb võtta otse Ragn-Sellsiga, pakendite kogumine pole otseselt omavalitsuse korraldatud jäätmeveoga seotud.

Kuidas kommenteerite inimeste kurtmist, et nad on näinud, justkui viskaksid prügikogujad rohelise kilekoti muu prügiga kokku sama auto peale? Kas poleks parem rohelist kilekotti ja muud prügi koguda erinevatel päevadel, et segiajamist välistada?
Ragn-Sells veabki rohelisi kilekotte segaolmejäätmetest eraldi. Autod on ühesugused (pressautod), kuid kogumisringid erinevad. Reeglina toimubki tavajäätmete vedu nädala sees tööpäevadel, rohelise kilekoti veoringid nädalavahetustel. Inimeste jaoks on see aga ikka üks ja seesama „suur roheline auto”. Erinevus on selles, et üks auto kogub ainult pakendeid ja ei midagi muud. Rohelised kilekotid ei jõua prügilasse, vaid need toimetatakse sorteerimisjaama, kus kottide sisu juba liigiti lahku sorteeritakse.

7 mõtet “Rohelise kilekoti teenusest täpsemalt

 1. kitty

  kuna ragn-sellsi infoliinile on võimatu löögile saada, siis panen oma paar küsimust siia kirja, sest paistab, et oled seda teemat uurinud (või teab ehk keegi teine):

  * saan ma õigesti aru, et teenus on ainult eramajadele? kui elan 4 korteriga korterelamus (oma pakendiprügikasti kohustust ei ole ja poleks ka otstarbekas), siis mulle rohelise kilekoti teenust ei pakuta?
  * saan ma õigesti aru, et rohelise kilekotiga viiakse ära põhimõtteliselt ainult joogitaara, st ma pean eraldi pakendiprügikasti siiski viima vorstipakid, kilekotid ja no üldse suurema osa kogunevast pakendiprügist?
  * kas ragn-sells pakub rohelise kilekoti teenust ka neile, kelle ülejäänud prügi viib ära mõni teine prügifirma (“korraldatud jäätmeveo piirkond” on meil siin vist)?

 2. anu

  to kitty
  3 korteriga majas on küll roheline kilekott, usun et ka sul.
  mina olen oma e-mailidele neilt päris kiiresti vastuseid saanud – saada neile kiri!

  aga see 1 x kuus on liiga harva

 3. kessu

  rohelist kotti saab ka veebipõhiselt tellida, ei pea helistama. sealsamas lehel oli kuskil link, et “telli roheline kilekott” või “sõlmi leping” vms. emal töötas nii ka.

  ja graafikut peaks saama ka tihendada või küsida mitu kotti, nendega annab läbi rääkida küll!

 4. kitty

  ise küsin, ise vastan (sain infotelefonil löögile).

  KUIGI ragn-sellsi koduleht väidab, et teenus on eramajadele, saab seda tellida ka korterelamusse. KUIGI ragn-sellsi koduleht väidab, et rohelisse kilekotti sobivad ainult klaastaara, pudelid ja purgid ning joogikartong, tohib sinna siiski panna ka kilekotte jm pakendeid. kokkuvõttes ma seda kodulehte enam eriti ei usalda:)

 5. sofie

  Mina aga leidsin Ragn-Sellsi kodulehel surfates rohelise kilekoti teenuse HINNA. Oli see nüüd 59 krooni või midagi muud, aga igatahes läheb see vastuollu tolle infoga, et pakendijäätmete kogumine elanikkonnale tasuta on, et selle eest maksavad pakendiorganisatsioonid. Nii et kes kasutab või lihtsalt teab: kuidas selle rahaga siis jääb?

 6. reet

  Loen sinu lehte ja hing rõõmustab.
  Aga prügist niipalju, et mina ikkagi saa aru. Siiani tegin nii, et selle klaastaara, mida tagasi anda ei saanud, viskasin klaasi kogumise konteinerisse. Minu meelest loogiline. Nüüd on tekkinud mingi pakendikonteiner, kuhu visatakse sisse nii klaas, kui tetra-pure, kui ka muu materjal, mis kunagi pakendiks oli. Seda peab ju uuesti sorteerima hakkama. Või ei tehta seda? Nüüd loogika ju kadunud? Kes sellest aru saab?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.