Orkuti kommuun… st Epp Petrone kommuun…

Ma ei käi eriti sageli Orkutis. Esiteks tahan ma vähem arvutit ja arvutisõltuvust oma ellu, teiseks (või hoopis esiteks) pole mul lihtsalt igapäevast Orkuti-harjumust. Kõige huvitavam oli see keskkond esimesel nädalal, kui ma selle avastasin ja vanu sõpru ja tuttavaid ja nende sõpru ja tuttavaid läbi kammisin ja mitu deja vud üle elasin. Kui end siis Orkutisse sisse olin seadnud, siis ootasin natuke aega, et kas läheb huvitavaks. Aga ei läinud. Ühihesin ka rea foorumitega – loovkirjutamine, keskkonnakaitse – ja lugesin need agaralt läbi, aga kuna liiklus oli neis suhteliselt hõre, siis harjumust ei tekkinud.

Kõige huvitavamad on ikka vaid need hetked, kui mõni ammu kaduma läinud tuttav mind üles leiab ja kutse saadab.

Vahel saan kutseid kommuunidega ühinemiseks, vahel tunduvad need isegi päris põnevad, jätan kutse meelde, et pärast, vabal hetkel, uurida. Aga vabu hetki ei ole, vähemasti mitte arvuti taga.

Täna sain siis kutse, mis üle pika aja mu uudisteläve ületas. Nimelt on 9aastane õetütar asutanud “Epp Petrone kommuuni”.

Vahtisin ekraani ja mõtlesin, mis teha. Kas ühineda või ignoreerida või midagi vahepealset. Kas teeselda, et sellist kommuuni pole loodud? Aga siis oleks Simona kurb, kui see asi tal läbi kukuks. Ja pealegi, kui see on MINU kommuun?

Nii et ma siis neelan valehäbi alla ja ühinen, kuigi pole aasta aega ühessegi teise Orkuti kommuuni sisse ninagi pistnud. Panen üles jutulõnga “Võimalikud vead ja küsitavused raamatus “Roheliseks kasvamine”.

20 mõtet “Orkuti kommuun… st Epp Petrone kommuun…

 1. ELO

  Simona on tegelikult 9 aastane, saab nelja kuu pärast 10 !
  Ja selle kommuuni tegi ta täitsa ise, ma ei teadnudki varem, et nii lihtsalt saab teha .

 2. :)

  kõik väga kena, aga….
  We ask that all members of orkut be at least 18 years old. If we find a profile on orkut of a user that is under 18, it will be deleted permanently.

  Kas Sa seda ka oled näinud?

 3. Tiia

  Uhh, jumal tänatud, mul juba kangastus silme ees, kuidas kõik väiksed täditütred sinna satuvad ja pommitama hakkavad 😀

 4. Eppppp Postituse autor

  Parandan ta vanuse ära…
  Aga mul polnud aimugi, et Orkut lastele mittesoovitav keskkond on, ma polnud süvenenud… Kui mõtlema hakata, siis on see loogiline, sellepärast Orkut polegi Rate (Mul on muide Rate`s ka konto, USAs elades tegin kunagi, see oli ka Simona palvel ja eestvedamisel).

 5. tegelikult

  Orkutiga ühinedes tuleb panna linnuke lause: “I understand that I must be 18 years or older to use orkut.com. I am 18 years of age or older and I agree to comply with the Community Standards in my use of orkut.” ette. Järelikult mitte soovitav vaid ei ole lubatud liituda.

 6. ELO

  tegelikult on seal väga palju alla 18 aastaseid . Simona vanus on ka orkutis ikka vähemalt 18 🙂

 7. Reet

  Internetis kehtivad omad reeglid ja nende eiramine on ebaviisakas. Kui ikka mingi keskkonnaga liitumiseks on kehtestatud vanusepiir, siis sellest üleastumine on vale, ja eriti piinlik, kui lapsevanemad oma võsukeste reegliterikkumist nii varmalt toetavad. Minu jaoks on see sama nagu ütleks lapsele, et viska-viska prügi maha, ega keegi ei näe.

 8. Eppppp

  Jah, huvitav probleem tekkis siin.
  Mul polnud aimugi, et Orkutil see vanusepiirang on.

 9. anna

  Olge nüüd 😀 Orkutis tehakse ju oma kassidele ja koertele ka kontosid (olin isegi Orkuti-sõber Juhan Partsi kassiga nt), mis need 10aastased selle kõrval hullemad on?
  Orkut on pealegi järjest vabamaks läinud, sest enam ei saa seal liituda vaid nii nagu varem, et keegi, kes seal juba sees, peab kutse saatma jne, ilmselt kaob varsti ka see vanusepiirang. Orkutist ei saa ka ilma selle piiranguta kunagi reiti, sest ta on lihtsalt niivõrd teistsugune keskkond, nii et sellepärast pole nüüd küll mõtet põdeda.

 10. Kristopher

  mul käib orkuti (ja kõikvõimalike facebookide) juures vastukarva see, et kristopher rikken has 118 friends. Who says? Et kas mitte äkki 121, ja kas neid kõiki ikka saab usaldada. 🙂

 11. Landon

  Howdy! I could have sworn I’ve visited this site before
  but after going through some of the posts I realized it’s new
  to me. Regardless, I’m certainly delighted I found it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

 12. Kukukids

  Excellent site you have got here.. It’s hard to
  find high quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate people
  like you! Take care!!

 13. http://www.hausratversicherung.tech/

  OMG! You’re right, Those mice are ridiculously cute and i bet my daughter would go ga-ga over them. Such cuddly pictures. I’m off to order it now. Thanks for sharing. p.s. I’m sure you already thought of it, but do you have How The Grinch Stole Christmas?

 14. http://www./

  Caro CdR”Aqui não há razões estratégicas nem eu disse isso, isto são apenas os efeitos colaterais da invasão no Iraque…”O seu a seu dono. Tem 100% de razão, nesta discussão fui eu que errei. Voltei a reler e assumi a palavra “serviu” no sentido de atingir determinado objectivo.Erro meu…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.