Filmisoovitus täna õhtul 21.35 Kanal 2-s – Team America

katkend mu 2006. aasta jaanuari blogist, kus tegin ülevaate oma eelmise aasta meeldejäävamatest filmidest – http://eppppp.spaces.live.com/blog/cns!3C2B631CD0B43215!965.entry

Team America: World Police , rezh. Trey Parker
Meeleolumuutus!
Nüüd kinnitage turvavööd ja häälestage end rõvedale mustale huumorile, küünilistele naljadele Ameerika suhtes, ja kui teile on miski püha, siis võite kindel olla, et ka see saab pihta (näiteks saavad ühtemoodi nii sõjardid kui sõjavastased liikujad).
Kui Justin selle filmi koju tõi, sest kolleegid olid seda äraseletatud nägudega talle soovitanud, ja selle masinasse pistis, hakkas üürgama avalaul :”America, Yeah, America, saving another motherfucking day…” Võttis paar minutit, enne kui ma ennast lainele häälestasin. Õige lainepikkuse leidmiseks tasub mõelda “South Parkile”, sest filmi autorid on needsamad…
Seda filmi on praktiliselt võimatu ünber jutustada, sest ta on naljakas viisil, mida ei saa sõnadesse panna. Visuaalselt on see algusest lõpuni üks suurepärane irve kogu mainstream filmindusele …  Tegelasteks on marionettnukud, kes liiguvad küll kohmakalt. aga samas väga inimeste moodi, ja samamoodi liiguvad nende silmamunad ja näomusklid (järjekordselt oli hea ka boonusfilm, kust sai näha, mismoodi see kõik on kokku pandud ja kuidas stseenide kohal olid kummargil nukujuhid ja nukkude nägude juhid).

Süzhee kerib selle ümber, et Ameerika valitsusel on tore sõjardite meeskond “Team America”, kes aina maailma päästab (avastseenis näiteks kukub terrorismivastase võitluse käigus Eiffeli torn pikali, uaps) ja samas on teisel pool maailma Paha Poiss, Põhja-Korea valitseja Kim Jong Il, kes mõtleb välja pahu plaane maailma õhkulaskmiseks (sest siis on kõik riigid kolmas maailm ja kõik on võrdsed!). Paha Poisi kuju on ääretult naljakalt välja kukkunud ja talle kuuluvd ühed filmi parimad hitid “I´m so lonely” and “I´m so bad”. Paar nädalat peale filmi vaatamist veel ümisesin neid hitte – soundtrack CD on neil kindlasti pärl omaette, mille tasuks muretseda. Kui Ameerika jälle mõne lollusega hakkama saab, saaks plaadi peale panna, toas ringi hüpata ja röökida: “Fuck, yeah, saving another motherfucking day!”

3 mõtet “Filmisoovitus täna õhtul 21.35 Kanal 2-s – Team America

  1. disappointed

    no on igal inimesel ikka oma maitse ja erineva sygavusega huumori soon. Idiootlik ja lame film oli ju.

  2. luize

    naljakamaid filme, mida ma näinud olen. ehkki, ei ole just selline lemmik, mida vaataks iga kolme kuu tagant.
    ma ootasin huviga, et kas kõik see lastakse tõesti eetrisse ka. no päris kõike ikka ei lastud. isegi selle vähese jooksul, mida ma vaatasin, tehti lõikeid. imelik, et seda ameerikas kinos näidati.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.