Veel üks väike soovitus – Totoro

Olen sellest kunagi pajatanud, kuidas me jaapani multikate võlusfääri sattusime. Ja see “Minu naaber Totoro” on nii minu kui Marta lemmik. Väga hästi tempereeritud lastefilm mu meelest. Hirmu ja õudust ka veidi, aga siis selgub, et pole põhjust – metsatroll on hoopis hea. Looduse maagiline maailm. Ja minu jaoks on see film ka kuidagi… kadunud maailm. Tegevus toimub (vist) 1950ndatel ja kuigi see on Jaapani nostalgia, toimib kogu olustik ja detailid ka meile nostalgiat tekitavalt. Kaks õde. Ema haiglas (aga ta saab terveks!). Hajameelne teadlasest isa. Sõbralikud hajevil kummitused. Muusika, mille plaadi ma lihtsalt pidin ostma. Maailm, kus keegi pole paha ja kus imed juhtuvad nurga taga.

Jookseb tänasest Tallinnas Sõpruses, Tartus  Ateenas näidatakse korra veel jaapani anime-festivaliga seoses, 13.aprill kell 14.

10 mõtet “Veel üks väike soovitus – Totoro

 1. Sariita

  Ma just nädala eest otsisin infot, et kas 3-aastasele sobiks vaadata. Kuna selgusele ei jõudnud, siis ei läinud – nüüd üritame ikka 13. aprill vaatamas käia.
  aitäh soovitamast 😀

 2. Liisu

  See jookseb Athenas mitte ainult 13ndal, vaid hiljem ka (vaadake Athena veebilehelt järele)

 3. kriips

  Tõesti viimase aja parim filmielamus – milline pildiesteetika ja lummav meeleolu! 4-aastane tütretirts ka nautis väga. Epp, kus plaati müüakse?

 4. kaur

  See dubleeriti festivali jaoks, usun, et plaati veel pole. Aga küll tuleb!

  Kui Totoro meeldis, siis osta / laena “Vaimudest viidud”. See on meie pere absoluutne lemmik-film, neljasele sobib imehästi.

 5. Jens-Olaf

  My daughters have seen a lot of films from the Gilbi studios. What is amazing, often there is no real bad or good, black and white. We are so used to think in that categories.

 6. andry

  minu ammune lemmik on muide “Printsess Mononoke”, väga roheline multikas peale köige muu

 7. tiina

  ma elan jaapanis ja kuna mu abikaasa on jaapanlane ja animatsioon on siin elu osa:), siis uurisin, et mis tema lemmikud on…ja vastuseks tuli et H. Miyazaki…ma olen need videod nyyd enamus ara nainud (kyll dvd-de kull vidolaenutuse abil). Neid polegi nii palju. Nad on toesti armsad ja MITTE AINULT ARMSAD…vaadake Spirited Away, voi Grimson siga…see siga oli mu esimene naha ja lemmik ka…muusika on neis koigis hasti hea!!!
  Kahjuks pole ma siin taolist animatsiooni kerge leida…hasti palju on seda #teistsugust#- kartooni-mangat….mis on ausaltoeldes eulohtlik:(

 8. kikipuki

  Minu õnnestus eestikeelne Totoro plaat osta juba. Lapsed olid üliõnnelikud. 🙂 Soovitan vaadata ka Howie lendavat kindlust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.