Annaks natuke New Yorgi nõu

…ehk siis New Yorgis ööbimine. Minu enda jaoks oli see teema just aktiveeritud ja muuhulgas meenus, et olen palju pidanud sel teemal ka tuttavatele vastama.

Kus ööbida?

Minu arust on ainuke õige lahendus New York city külastamisel ööbida Manhattanil (välja arvatud muidugi juhul, kui sul on mõni tasuta ööbimiskoht kusagil mujal linnaosas, aga sellest ma ei räägi). See pisike saar Hudsoni jõe deltas on see õige New York. See “linn, mis kunagi ei maga” ja mille “Sex and the City” on surematuks mänginud. Ikka Manhattan!

Edasi, on üks suur valik, kas hotell või korter.

Kui valid hotelli, siis soovitan proovida kahte veebisaiti. www.hotwire.com ja www.priceline.com. Mõlemad on kohad, kus hotellid pakuvad oma klientidest üle jäänud kohti. Nagu ma aru saan, siis oma maine hoidmiseks ja oma ametlike hindade hoidmiseks on hotellid neis programmides ilma nimeta. Sa näed otsinguvastustena ainult hotellide hindu, lühiiseloomustusi ja piirkondi. Näed ka keskmist reitingut, mille hotell on TripAdvisoris saanud. Aga hotelli nime ja aadrssi saad teada alles pärast maksmist.

Lisaks on muidugi tsingukohad nagu www.hostels.com, www.hotels.com, www.travelocity.com, www.orbitz.com jm.

Ühte huvitavat ja odavamat sorti hotelliketi tean peast ka – see on www.starhotelny.com.

Nagu võid veenduda, ei ole New York just kõige odavam koht (võrreldes teiste USA linnadega).

…Aga teine võimalus on üürida korter. Selleks soovitan www.craigslist.org, sealt valida kõigepealt New Yorgi piirkond, siis “housing” alt “sublets and temporary” ja siis klikkida “Manhattan”.

Sublettimine ehk ajutiselt üürile andmine on siin väga levinud, kui korterikuulutusi sirvida, siis näeb peagi ära, et turul on nii professionaalsed sublettijad (korterid, mis ainult selleks mõeldudki) kui ka sellised, kes lihtsalt oma kodu välja üürivad nendeks päevadeks, kui nad ära on. Neid kuulutusi sirvides kohtab igasuguseid põnevaid lugusid. Mu tänase päeva uskumatuim leid oli keegi, kes annab lausa tasuta korteri, tahtes vastutasuks kassi eestr hoolitsemist (no kes see küll nii naiivne on?).

Korterid on sageli odavam variant kui hotellid, aga nende puhul on vaja anda raha deposiiti, paarsada dollarit. Lisaks korteritele on võimalik üürida ka tube korterites (võid panna otsingusõna “share”).

Väga oluline küsimus on muidugi: millist piirkonda valida?

Minul on lemmikpiirkondi kaks.

Kui mul poleks lapsi, siis valiksin kindlasti village-piirkonna, kas East Village või West Village (ja lisaks on veel Greenwich village, aga kust nende piirid täpselt jooksevad, selle üle vaidlevad manhattanlased tänase päevani). See on selline piirkond, kus on boheemlikud pisikesed poed ja keldriklubid ja kõrtsid.

Koos lastega vali(ksi)n ma Upper West Side piirkonna, sealt saab kiviga visata Central Parki ja olulisematesse muuseumitesse.

7 mõtet “Annaks natuke New Yorgi nõu

 1. kairi

  Miks nii, Marika? Lähema poole aasta jooksul väisavad Ameerikamaad tuhanded eestlased, kes ostsid endale odavad 4tuhhised lennupiletid. Kindlasti mõnigi neist loeb Epu blogi ning kavatseb NY-s peatuda.

 2. Eppppp Postituse autor

  Ma sellepärast just kirjutasingi, et tean New Yorgis elavate tuttavate kaudu – igaühel on hunnik tuttavaid nende Estraveli odavate piletitega tulemas ja kõigi esimene küsimus olevat, et kus ööbida.

 3. Rainer

  Olgem ausad – see nõu oli nagu rusikas silmaauku ka Tallinna inimesele. Eriti see craigslisti link. Tänud!

 4. Neiu

  Tere Epppp

  meil ka neljakesi see estraveli reis, ja kõige raskem ongi see new yorgi öömaja. Lihtsalt hullumeelselt kallis, kas tõesti pole seal selliseid odavaid kohti. Kas mõni eesti pere ei tuleks vastu, ja pakuks peavarju. Võibolla et tead midagi, oleks väga tänulik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.