Tagasi minevikus

Kanaaride reis oli mu jaoks ühest küljest ahastama panevalt kurb (sain teada ühe inimese surmast, pettusin teises ja kaotsin oma 10 a tagused reisipäevikud) – aga teisalt oli see uus algus (leppisin ära ühe inimesega ja leppisin ära oma minevikuga).

Koju tulles otsisin üles pappkasti, mis on täis päevikuid, ja asusin neid lugema. Veel kord elasin üle agoonia selle pärast, et üldse hooletult päevikud Kanaaridele jätsin, et neile järele ei läinud ja et need sealt siis kaduma läksid! Sest kogesin: tõepoolest, inimene UNUSTAB. Ma ei mäletanud pooli asju näiteks India või Inglismaa päevilt, mis sinna kirja pannud olin.

Nüüd olen oma reisikirjade raamatut toksinud ja mõtelnud: üks äärmus on panna enamik mu läbi aegade ilmunud reisiartikleid ja sinna vahele kirjutada natuke sidusat juttu. Teine äärmus on kirjutada, osaliselt päevikite ja osaliselt praeguste impulsside põhjal, uus raamat (ja võibolla maitseks mõni varem ilmunud reisikiri ka vahele). Või siis hoopis kirjutada ilma ilmunud artikliteta ja keerata vinti vabamaks, nii et sellest saaks hoopis ilukirjandus.  

Ma ei tea. Aga ma kirjutan, mu armsad, ja see teeb heameelt, isegi kui ma ei tea, kuhu ma sellega jõuan.

6 mõtet “Tagasi minevikus

 1. Tr

  Ilukirjandus oleks ehk huvitavamgi. Päevikute ja vahetut muljete põhjal siis. Juba ilmunud ajakirjanduslikud reisikirjad – andke andeks, aga neid on praegusel ajal kõik kohad täis! Minuarust oleks see kergema vastupanu teed minek, tea, kas viitsikski sel juhul osta.

 2. andry

  a sa vaata, mis sealt tuleb
  ära mõtöegi nii palju
  mis seal ikka mõelda
  klahve toksida on vaja

 3. krista

  Tr ütles minu mõtte juba ära. Ma olen neid sinu kirjastuse poolt välja antud raamatuid küll lugenud, aga enamus neist minu… raamatutest pole muljet avaldanud, just sellepärast, et jäi tunne, nagu oleks üle käe ja kergem vastupanu. Huvitav asjad said küll alguse, aga ei lõppenud kuskil. Ei saanudki teada, mis homme juhtus, kui edasi läks jutt juba ülehomme…

  annan oma hääle ilukirjanduse poolt!

 4. hann

  Ennäe, teised on hakanud vist eeskuju võtma, Tänapäeva kirjastus on kah blogi teinud: raamatupalat.blogspot.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.