Paneme oma väikese Karlova korteri müüki (või üürile)

Aasta tagasi leitud üüriline on lahkumas ja peame otsustama, mis teeme oma Karlova korteriga. Esiteks panime selle müüki (vaata näiteks www.kv.ee/1165596)

aga NB, võid võtta ühendust ka otse minuga, tel 52 71 009 ja epp.petrone@gmail.com ja otse asju ajades saab kindlasti allahindlust (umbes maakleri komisjonitasu võrra, loogiline).

Võid ühendust võtta ka siis, kui tahaksid seda korterit üürida. Arvestaksin igakuiseks üürihinnaks 2000 krooni (vähem kui enne, sest üürihinnadki olla langenud). Siin olen seda korterit eelmine kord üürikorterina kuulutanud:detsembris 2007 oma blogis.

Aga nüüd siis tänane kuulutus (Uus Maa maakleri oma, mida ise natuke sõnalises osas siin täiendan-parandan):

“Hubane päikesepoolne elamine.

Korrus: 1/2
Tube: 1
WC-d: 1
Üldpind: 14,4 m²
Hoone materjal: Puit
Küte: Ahiküte, elektriküte
Omandivorm: Korteriomand
Valmidus: Koli sisse
Aknad: Pakettaknad
Hind: 299 000 kr.

Lisaandmed: internet, digi-TV, suletud trepikoda, postkast, külmik, dušš.

Müüa ühetoaline korter Tartus Karlova linnaosas, idüllilises ja veidi boheemlaslikus puumajade rajoonis. Kesklinn jääb lühikese jalutuskäigu kaugusele.
Korter paikneb kahekorruselise maja esimesel korrusel. Uuele omanikule jäetakse (soovi korral) ka osa mööblist. Sisenedes jääb paremat kätt dušinurgaga tualett. Punasest tellisest puupliit annab sooja, millest jätkub kaheks päevaks. Lisaks on korteris elektriküte, mida vajadusel kasutada. Olemas kõik vajalik inventar söögivalmistamiseks – lisaks puupliidile ka elektripliit, külmkapp, valamu. Korteris on tehtud kapitaalremont (muuhulgas ehitatud uus soemüüriga pliit ja duširuum) neli viis aastat tagasi.
Trepikoja miljööle lisavad autentsust postkastid ja nende taustaks olev traditsiooniline eelmise sajandi alguse seinamaaling.
Maja taga muruplats koos õunapuudega ning igale korterile oma kuuriboks (selle talve puuvarud on korteril olemas!), lisaks kuulub sellele korterile hoiuboks koridoris ja kasutada saab ka pööningut. Parkida saab nii maja ees kui ka hoovis.

Päikeseline, lõunapoolsete akendega elamine ootab uusi omanike!”

Ja siin on pildid:

—–

Jätkab Epp. Hinnast. Me ise maksime kaks aastat tagasi 365 000, ilma mööblita, maakler arvutas ja ütles, et 299 000 on nüüd õige hind. See tundub meie seisukohalt vaadates muidugi nöörimisena, aga vaatasin siis ise ka huvi pärast hindu ja tõepoolest. Ongi nüüd see tase. Vedas meil siis vähemalt, et me kaks aastat tagasi midagi suuremat ja kallimat ei ostnud!

See korter on minu meelest hea ka lihtsalt investeeringuna, mida tudengitele välja üürida, see turg ei lõppe Tartus mitte iialgi. 2006 detsembris reageeris mu blogi kaudu sellesama korteri üürikuulutusele üle kümne inimese, Liis oli esimene, kes vaatama jõudis ja võttis selle kohe ära.

Sobib elamiseks ühele inimesele või paarile. Väike, aga korras, puhas ja päikeseline.

Muide, uus diivan on meil sinna ostetud paar kuud tagasi, kui vana katki läks. Teler on kaks aastat vana. Me ei pruugi mööblit sisse jätta, aga võime jätta.

…Miks meie seda siis müüa tahame (kordan, kui leiaks pikaajalise usaldusväärse üürniku, siis ei tahagi) – meie pere eluplaanid viivad meid alates 2010 taas Eestist minema ja distantsilt on siiski keeruline üürikorterit pidada.

——

Muide, tänane päev on üldse kinnisvarahõnguline. Läheme nüüd Setomaale, omaenda pisikese maamaja võtmeid vastu võtma ja notarit alla kirjutama. Eks kirjutan sellest peagi lähemalt.

23 mõtet “Paneme oma väikese Karlova korteri müüki (või üürile)

 1. mari

  imearmas korter. paraku otsin just samasugust üürikat tallinnas. kui sääraseid seal üldse leidubki.

 2. Marje

  “Arge myyge veel. Keegi saab teie pesal silma peal hoida, v2ikese tasu eest, muidugi.

 3. R & J

  See on töesti väga armas kohake. Endal pole Tartusse vaja, aga kui oleks, ei köhkleks hetkegi…kust teil uuesti sellist leida. Äkki saate ikka pikaajalise hea yyrniku. Saab ju interneti kaudu maksta ja yhenduses olla. Nyydsel ajal vahemaad enam ei loe nii väga.

 4. Eppppp

  Aga kas müüa või üürida, no vaatame. Igatahes on huvitav siinset tagasikaja ja soovitusi lugeda, aitäh.

 5. Jaanika

  Mari, minul on pakkuda ahiküttega korter Nõmmel, kas just sama idülliline, aga oma hoovis ja puumajas, vabaneb 10. märts. Pinda 37m2. Kui on huvi, siis jagan infot: jaanika_26@hotmail.com

 6. catalina

  Proovige ikka korterit välja üürida, praegu jah müügiks kõikse nirum aeg (soovitused stiilis “müügu ainult need, kel hädasti vaja”).
  Kui te välismaale lähete, kas siis plaanite Marta ka välismaal kooli panna? Doktorantuurid teatavasti kestavad oma 3-4 aastat ikka.

 7. Kati

  Küsin mõned asjad üle.
  Kas hoovis on võimalik parkida kaks autot? Ega naabrid pahanda? Kas hoovis on ka ruumi näites pesu kuivatada (tuba ju väike)? Millised on naabrid? Mis seisus on maja?

  P.S Juba 2006 aasta blogi ütleb, et remont on tehtud 4 aastat tagasi, kusjuures on ehitatud uus pliit ja nüüd 2009 aasta kuulutuses on ka, et 4 aastat tagasi tehtud remont ja uus pliit?
  On see ekslik viga või on remontitud ja ehitatud uus pliit mitu korda?

 8. Eppppp Postituse autor

  Kati,ma olen numbrites väga kehv.
  Blogi oli siiski 2007. detsembrist; ma olin kogemata pannud viite, et 2006.
  Kui me ostsime, siis nad ütlesid, et kaks aastat vana pliit ja remont, ostsime 2007 aasta alguses.
  Nüüd peaks olema kas 4 või 5 aastat.

  Saab ikka mitu autot ka parkida. Naabrid: üks on lahe, noor kunstnik (tema eestvedamisel sai see kiviaed sinna tehtud), aga kahes korteris elavad ausalt öeldes ka sellised, kes vahel alkoholi tarbivad. Padujoodikud küll ei ole, seda mitte. üks neist on jube sõbralik mammi, selline ülevoolava jutuga. Mu teada on kõik eestlased ja kõik sõbralikud.

  Pesu saab pööningul kuivatada ka, seal on suur täispööning.
  Aga korteris ei ole praegu pesumasinat.

 9. Eppppp Postituse autor

  Catalina – eks ikka Marta läheb siis seal n maal kooli (eks me enamvähem teame ka, mis maa, aga ei taha veel avalikult välja hõigata, pole kindel).

 10. anna

  Mina ka kindlasti ei müüks praegu mitte midagi. Ostminegi on kahtlane, eriti, kui laenu võtad — mina ei julge. Niisama oma maja kordategemiseks oleks laenu vaja, aga seda ka ei julge võtta.

 11. anna

  Vaatasin seda hinda kah korteril — saan aru, et ise veel kallimalt ostsite, aga no kuramus, ma vähe suurema raha eest ostsin Saaremaale terve maja, mis on kõvasti suurem kui 14 ruutu. Isegi üür on mu meelest vähe kõrge, sest noh, mõelda ju võib kõike, et mida tahaks ja kuidas endale kasulikum oleks, aga seepärast polegi praegu kasulik müüa või küsida üüri selle järgi, et mis summa see on, mida ise tahaks saada.
  Me mõtleme oma rohkem kui poole suurema korteri eest küsida umbes sama palju üüri ja korter on TÜ peamajale ja Maaülikoolile ja muudele õppehoonetele nt märksa lähemal. Aga ega välista, et tõeline Karlova fänn või keegi selline isegi ostab või üürib praegu selle raha eest.

 12. Liis

  Üüri küsiks mina ka natuke vähem. Me maksame poole suurema korteri eest Tallinnas kesklinna lähedal sama palju.

 13. Eppppp Postituse autor

  Hinnast – Anna, sa räägid ju Saaremaast!
  Meie maja koos ligi 2 hektariga (millest osa on jõe ääres) Setomaal maksis vähem kui see 14,5 ruutmeetrine minikorter Karlovas. Aga see on Setomaal. Eri piirkondades ju eri hinnad. Saaremaa üldiselt on kallis.
  Üldiselt ma usun, mida atesteeritud maakler on välja uurinud ja soovitanud, tal on ju ligipääs toimunud tehingute baasile antud piirkonnas, ja pealegi ta on ise ka huvitatud, et tehing toimuks, seega pakub reaalse hinna.
  Samas oleme paindlikud. Küll sujub.
  Paar huvilist juba on ka. Eks me peame ise ka välja mõtlema, kas eelistaksime ostjat või üürijat.

 14. anna

  Maakler on siiski maakler, Epp, nende suust mingit puhast kulda oodata, olgu ta atesteeritud või mitte, on vähe naiivne 😀 Kinnisvara reaalsed ostuhinnad on hetkel siiski midagi hoopis muud kui need, millega objektid kinnisvaraportaalis üleval on, tasuks pigem seda pilti uurida, millega kortereid tegelikult müüakse. Ja OK, kui soovid: ka meie Tartu korter maksis vaid mõnedkümned tuhanded rohkem kui see Karlova oma, ruutmeetreid on 31.
  Ja muideks, Saaremaa on kinnisvara poolest ikka üks kallimaid piirkondi, näiteks praegused hinnasulad pole sealseid hindu eriti puudutanud. Nii et seega kannatab Tartu korterit ja Saaremaa talu hinna poolest ikka vägagi võrrelda.

 15. Eppppp

  Ma vaatan, et mul hakkab siin city24.ee foorumiks kätte minema. Kinnisvara kütab kirgi ja inimesed mõnuga tembeldavad üksteist naiivszeteks, ahneteks jne…
  Ütleme otse, me ostsime endale koha, mida ei hakanud meil vaja minema (Justin arvas, et tahan endale USA staabiga suhtlemiseks kontorit, nüüd aga töötab kogu aeg kodust). Mingeid muid ambitsioone meil pole selle kohaga olnud ja nüüd tuleb lihtsalt rahulikult vaadata, mis sellega edasi teha. Me olime valivad ostjad, sain siinsamas blogis inimestelt kurjustada, et mulle Karlova kordirorides ettetulev kassipissihais ei meeldinud jne. See oli niisiis meie enda jaoks ostetud, võimalikult hea ja armas, mitte spekuleerimise jaoks.

 16. kessu

  Mis te jah siis nüüd niimoodi – eks ikka tasub proovida, mis hinda on võimalik saada. Vblt mõne jaoks pole see mingi ülejõu käiv summa ja koht väga meeldib. Ehkki, ega ei saa salata, mina ostsin paari aasta eest oma 42ruuduse puumajakorteri Karlovas 325 000 eest, sellega võrreldes tundub tiba kallis küll, aga nagu öeldakse – kusagil on igale asjale ostja. Kui kiiret pole, siis oodake-vaadake, võib ju õnnestudagi. Sest eks see Setomaa maja hakkab ju omakorda raha tahtma. Aga vahva, et leidsite oma maamaja, palju õnne selle puhul!

 17. maarja

  mina ei saa aru, mis valu on teiste inimeste tegemisi taolisel kujul kommenteerida. oma elu ei paku piisavalt pinget, et sappi pritsida?

 18. Tr

  Mu arust pole siin keegi otseselt sappi pritsinud, lihtsalt on öeldud oma arvamused välja seoses ruutmeetrite ja hindadega – päris hea on ju seda teada. Muidugi pole see vbla kõige õigem koht kus sellist teemat arendada, kuid – Epul on mu arust siit just mõndagi kõrva taha panna. Alustas teema, pani korteri müüki/üürile, ja on ju normaalne, kui selle kohta arvamusi avaldatakse? Või ei ole? Et nagu peaks blogiomanikule igal juhul meeldivaid asju ütlema? Aga kui ei ole samal arvamusel? – et siis hoia suu parem kinni… aga milleks ometi selline silmakirjalikus, küsin ma! Mis mõte sel oleks?

 19. Pingback: Elust kirju » Blog Archive » Ideaalne tudengikorter Tartus, müüki või üürile

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.