“Minu Soome” ja minu seeneraamat

Äsja jõudis trükikojast meie kontorisse “Minu Soome”. Ja tahtsin tagasihoidlikult märkida, et veel täna ja homme kehtib kampaania “Osta odavalat “Minu”-sarja, kuhu lülitub kohe ka see raamat kaheks päevaks… Kampaania lõppeb 2. septembri varahiommikuks.
Ja päris poodidesse jõuab Soome-raamat ilmselt ülehomseks.
Aa, vahepeal, kui ma ära Amewerikas olin, tuli trükist välja ka minu ja Kamille saabre järgmine ühistöö, lasteraamat “Siis, kui seened veel rääkisid”.
…ja muud jutu kirjutamiseks pole lihtsalt aega. valmistume homme algavaks lastehoiu-hooajaks ja pakime kotte lahti ja tegeleme lennuväsimusega.

21 mõtet ““Minu Soome” ja minu seeneraamat

 1. Evelin

  Aga mina tahaksin lugeda näiteks “Minu Saksamaad” või “Minu Austriat”, ma loodan, et kunagi on see võimalik. Seniks viidan aega “Minu Soomet” lugedes :).
  E.

 2. EV

  Ja väga põnev oleks teada, kas “Minu Luksemburg” ka on tulemas, hirmsasti tahaks lugeda!

 3. Eppppp

  Kõik kolm raamatut on meil nö nimekiras, Saksamaa puhul on ka leping alla kirjutatud ja tööle asutud, Austria ja Luksenburg alles teevad proovipeatükke, nii et ei tea, kas neist ikka saab asja… loodame.

 4. k

  kes ka ei teeks, nagunii tuleb subjektiivne.

  vahel loen mõnda luksi blogi ja mõtlen, et nagu mingist täiesti teisest kohast oleks kirjutatud…mingid kummalised probleemid ja …no ei ole sugugi MINU luksemburg

 5. kaja karuema

  eks need minu sarja raamatud ongi subjektiivsed. elu on üldse subjektiivne. igasugu üldistused on alati veid vägivaldsed… minu soome on töesti plaanitudki subjektiivne, selline läbi lukuaugu vaatamine. aga selles on oma völu, sets keegi teine, kes näeb midagi muud, saab selle kogemuse pöhjal arvata, et ah et niimoodi siis ka vöib. ja sellest köigest see elamise ilu tuleb, meie erinevatest nägemistest 🙂

 6. täpitark

  No kui raamatu pealkiri on “Minu…”, mida muud ta siis olla saab kui subjektiivne? Mu meelest see just ongi huvitav – samas ei ammenda teemat, sest keegi teine võiks kirjutada ilmselt sootuks teistsuguse Soome-, Islandi- või misiganes raamatu. Ja see ongi hea.(Keegi võiks uue Tai kohe kirjutada nt – olemasolev kohe üldse ei meeldnud. Ise väga imestasin selle emotsiooni üle, poleks osanud oodata).

 7. Eppppp

  Aga kas teid ei häiriks, kui oleks täpselt sama pealkiri ja uus autor, uus raamat?
  Luksemburg on tellitud, aga ta pole veel proovikat tegelikult teinud, nii et kui teate kedagi teist, kes võiks teha, soovitage. No eks ikka EL-ga seotud inimesed on seal ja vaat seda maailma ei olegi me veel ju “Minu”-sarjas avastanud :).
  Catalina, vabandan, et meilile ei jõudnud vastata. šotimaad olen ka proovinud mitmelt inimeselt saada, aga midagi kindlat veel pole…
  Ok, välja võin praegu selle aasta jooksul ilmuvad öelda: kindlasti Minu Eesti, võibolla (kuidas nad nüüd valmis saavad, aga on juba lõpusirgel) Minu Mongoolia, Minu Kolumbia ja Minu Nepaal. Nii et natuke eksootikat. Aga siis uue aasta alguses tuleb näiteks Minu Kanada.

 8. Karin

  Ma tahtsin öelda, et minu meelest on “Minu Soome” kaanekujundus väga-väga hästi õnnestunud 😀

 9. belladonna

  Kusjuures see on hea, kui on natuke teist temaatikat ka neis lugudes. Ses mõttes, et need noored ja toredad vahetusüliõpilased/vabatahtlikud jt on väga vahvad, aga vaheldus kulub ka alati ära … vanuse ja erinevate elualade mõttes (nt Island, Moldova, … Soomet ei ole veel lugenud, aga seal vist ka veidi teise generatsiooni esindaja…) Minu arvates see vaid rikastab seda sarja.

 10. Meelika

  Sama nimega erineva autori teos võiks olla küll.
  Siin juba mainitud Tai näiteks just (mis ei ole halb), lisaks puhtad naistekad nagu Hispaania, Austraalia, Itaalia (mis on halvad)…
  Tõepoolest tahaks nende riikide kohta ka midagi teada. Oleks ju kahju, kui keegi oskaks midagi asjalikku kirjutada ja me ei saaks seda lugeda ainult seepärast, et kunagi sarja algusaegadel tahtis keegi oma armuelu presenteerida

 11. mhh

  Halb on subjektiiven mõiste. Mind näiteks intrigeeris just Minu Tai, ja ka Minu Austraalia – mille tahaksin läbi lugeda

 12. Akaso

  Mind häiriks küll ja kohe väga sama pealkirjaga teise autori teos. Kes tahab kirjutada Taist või Soomest teistsuguse raamatu, siis, palun, võib seda teha ju nii ehk nii ja avaldada OMA nägemuse sellest maast, lisada oma loo ja teha seda ükskõik, millises kirjastuses.
  Ja pole ka nõus sellega, et Itaalia, Austraalia ja Hispaania on “puhtalt naistekad ja halvad”. Minu meelest pole nad ei puhtalt naistekad (halvustav silt) ega halvad (väga subjektiivne). Valus kuulata sellist lahmimist. Minu-raamatutest pole ükski halb, muidu poleks ilmutatudki, arvan ma. Lihtsalt kirjutajad erinevad, stiil samuti ja ka erinevale lugejale, kel omakorda subjektiivsed tingimused ja lähtekoht.
  Kes tahab rohkem teada konkreetse maa kohta ja ei võta neid raamatuid kui jutustusi iseeneses, kust juba ainuüksi ridade vahelt tabab põnevat infot kohalike ja nende suhtumiste kohta, saab kasvõi internetist igasugu fakte kuhjaga.
  Soovitan Kärt Hellermaa nägemust Minu-sarja tähendusest: http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=9207:avanevad-uksed-eestlasest-maailmakodanikuks&catid=7:kirjandus&Itemid=9&issue=3263

  Nii et, veel ja veel raamatuid, paluks! 🙂

 13. Mann

  äge! kohe, kui mul mingi püsiv aadress tekib, lasen selle omale postiga kohale saata. roppumoodi huvitav on, mis kaja kirja pani =)

 14. marit

  Soome raamat on väga hea, kindlasti üks minu lemmikuid Minu-sarjast. Kahju ainult, et lubamatult palju trükivigu on sisse jäänud :S

 15. mermaid

  Seeneraamat on imearmas ja “Minu Soome” ka super! Loodan kunagi lugeda ka “Minu Soome 2”

  Siiani on minu lemmik “Minu Island”!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.