Tulge kuulama-osalema, kuidas emad poliitikutelt pärivad! Täna kell 14

/Vabandan postituse pealkirjas sisalduva seksismi pärast, aga see on reaalsus, meie seltsis on aktiivsed emad, aga pole aktiivseid isasid, ei teagi, miks./

Tartu Lastehoiu Selts kutsub lastehoiu teemalisele ümarlauale
“Kas erakonnad pakuvad lastepäevahoiu probleemile uusi lahendusi?” küsib Tartu Lastehoiu Selts oma üleskutses, mis on saadetud kõigile poliitilistele jõududele. Seltsi initsiatiivil toimub avalik ümarlaud, kuhu on osalema oodatud ka kõik lastehoiuteemast huvitatud linnakodanikud. Üritus toimub sel neljapäeval, 24. septembril, kella 14st 17ni Raekoja plats 12, II korruse saalis.

Aeg: 24.09.2009, 14:00
Koht: Raekoja plats 12, II korruse saal
Korraldaja: Tartu Lastehoiu Selts
Kontaktisik: Pille Rives
Telefon:
Lingid: http://www.lastehoiuselts.ee
E-post: info@lastehoiuselts.ee
Pilet: –
Muudetud: 22.09.2009, 08:40
Vaatamisi: 57

“Erinevate hinnangute kohaselt on Tartus puudu 1000 kuni 300 lasteaiakohta,” kirjeldab Tartu Lastehoiu Seltsi juhataja Pille Rives probleemi, mille tarbeks erakondade esindajad on ühiseks arutlemiseks kokku kutsutud. “Munitsipaallasteaiad on ülerahvastatud, kuna kohtade arvu on suurendatud kvaliteedi arvelt: sõimerühmades on kahe töötaja kohta kuni 18 ja aiarühmades kuni 24 last. Alternatiivina pakutav lastehoiuteenus on lapsevanemale kuni kümme korda kallim kui munitsipaallasteaia kohamaks, sest kohalik omavalitsus ei rahasta lastehoidu lasteaiakohaga võrdses mahus. Mida teha?”

Ümarlauda aitab korraldada MTÜ Perekasvatuse Instituut ja üritust toetab Vabaühenduste Fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ja Norra finantsmehhanismi vahendusel.

4 mõtet “Tulge kuulama-osalema, kuidas emad poliitikutelt pärivad! Täna kell 14

 1. luize

  Epp, tõsiselt, ära pinguta poliitilise korrektsusega üle. Kui emad siis emad, miks on sellepärast vaja vabandada, et isad ei tee üleskutseid.

 2. Eppppp Postituse autor

  Muide, ERR ei tule meie ümarlauda kajastama, sest “meil on reegel, et enne valimisi me uudistest kohalikel valimistel
  kandideerivatele poliitkutele sõna ei anna, et nad ei saaks endale
  nõnda valimisreklaami teha”. Vaat siis, meie mõtlesime, et just …enne valimisi on aeg igasugused tähtsad asjad nagu lastehoiurahad selgemaks rääkida 🙁 Ja ainult lapsevanemate-seltsiliikmete intervjueerimine tundub reportereile ilmselt mitteadekvaatne.

 3. luize

  Või siis nad kardavad et ei õnnestu ilma poliitikuteta seltsiliikmeid küsitleda.

  Ma saan aru, mis sind morjendab. Mind morjendaks ka. Aga ma saan ka ajakirjanikest aru. Ehkki varsti ei olegi muud moodi võimalik tähelepanu tõmmata kui kohukeste laadis tralliga. Vastik.

  Vähemalt võtavad poliitikud ise seda asja nii piisavalt tõsiselt, et tulevad kohale ja RÄÄGIVAD.

 4. Mari

  Tallinnas käisid perepäevahoidude vanemad (üks isa ja üks ema) täna abilinnapea Merike Martinsoniga kohtumas ja andsid üle perepäevahoiusüsteemi senise jätkamise toetuseks kogutud allkirjad.
  Merike Martinson lubas, et päris perepäevahoiud saavad endisel viisil jätkata, aga midagi tuleb ette võtta, et lugematud lastetubade kasutajad ei saaks lihtsalt lusti lõbutsemise pärast seda raha kasutada. Praegu on vaene aeg ja kõigi jaoks raha ei jätku.
  Probleem on selles, et sisuliselt võiks perepäevahoid kuuluda haridusameti kompetentsi, kuid sealsed ametnikud tõrjuvad selle tagasi, väites, et tegemist on sotiaalvaldkonnaga. Keegi ei taha neid kulutusi nö oma “rea” peale võtta, kuigi samas tunnistatakse, et teenus on vajalik, vähemalt alla viieaastastele lastele (paljud lasteaednikud ja alushariduse juhid on seda meelt, et kooliminev laps peaks päris lasteaias käima).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.