Järgmisel reedel tuleb “Minu Soome” vestlusõhtu

Edastan siinkohal Soome Instituudi pressiteate 🙂

Kaja Tampere Saksakulm “Minu Soome”. Raamatu esitlus ja vestlusõhtu reedel, 16.oktoobril kell 16 Tartu Kirjanduse Maja Krüptis (Vanemuise 19)

Menuka “Minu …” sarja raamatud on jõudnud järjega Soome. Pole saladus, et eestlased teavad “umbes täpselt”, millised on Soome ja soomlased. Kas need stereotüübid kinnistuvad või hoopis murduvad, kui Soomes elada ja soomlastega lähemalt suhelda?

Jutuajamise aluseks on äsjailmunud raamat “Minu Soome”, milles Jyväskylä ülikooli suhtekorralduse õppejõud Kaja Saksakulm Tampere jagab oma kogemusi põhjanaabrite temperamentsest loomusest, äraspidisest huumorist, kokkuhoidlikust meelelaadist ja suurest südamest: http://www.petroneprint.ee/minu_soome.php

Kaja blogi: http://kajatampere.blogspot.com/

Küsimuste ja kommentaaridega suunab tema juttu aastaid Eestisse Soome ja Soome Eesti uudiseid vahendanud ajakirjanik Rain Kooli: http://suomi-viro.blogspot.com/

Tuletame siinkohal meelde, et muljeid ja meenutusi eestlaste esimestest Soome reisidest ootab ka Eesti Kirjandusmuuseum, kus 1. detsembrini kestab mälestuste kogumise võistlus “Minu mälestuste Soome”

“Minu Soome” vestlusõhtule on oodatud kõik huvilised, pakume teed ja karjala pirukaid ning mõnusat keskutelu – reedel, 16.oktoobril kell 16 Tartu Kirjanduse Maja Krüptis (Vanemuise 19).

5 mõtet “Järgmisel reedel tuleb “Minu Soome” vestlusõhtu

 1. Fre

  Esimest korda “Minu…” raamatute ajaloos kahetsen südamest, et ei saa tulla ja olla ja kuulata… Kahjuks ei saa kolme lapse kõrvalt kuidagi pelgalt selleks jutuajamiseks pealinnast põgeneda, liiatigi kui laupäev on totaalselt planeeritud. Aga ootan siis niisama väga-väga…

 2. Inga

  Juba saingi Soome-raamatu koos paari teise “Minu..” sarja raamatuga sel aastal sünnipäevaks! 🙂 Loetud ka.
  Olen vist ennast suht kenasti selle sarjaga järje peal hoidnud, m6ned raamatud ootavad veel j6ulupaki-aega.
  Tahstin ainult öelda, et palun jaga Kajaga minu arvamust:
  Nautisin raamatut tohutult!!! Ainult paar nädalat on lugemisest möödas, aga tundub et peaks uuesti lugema. Kaja stiil on humoorikas, aga selle kerge huumorikihi all on peidus mitu kihti informatsiooniga – nii et veelkord lugedes leian kindlasti midagi uut. Niisugust soojust nagu “Minu Soome” autor jagab ühest külmast maast kirjutades naljalt kirjanduses ei leia! Kodune ja soe raamat, nagu vanaema kootud kirju käpik 🙂 Aitäh, Kaja!

 3. Piret ja Marge

  Täname meeldiva ja sisutiheda õhtupooliku eest koos Kajaga. Meile meeldis,et ei räägitud ainult Soomest vaid ka inimeste vahelistest suhtetest. Selles osas on meil, eestlastel, veel palju õppida. Aitäh karjala pirukate eest. Me ei teadnud,et neid tuleb süüa munavõiga. Püüame neid ka kodus küpsetada kui raamatu lugemise oleme lõpetanud.
  Aitäh!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.