Täna PÖFF programmis Kai-Mai film

Väike reklaam minu hea tuttava Kai-Mai Olbri filmile, mis täna Tallinnas linastub:
PÖFFi dokumentaalfilmide programmis:

Kai-Mai Olbri

VABADUS ALGAB SEEST

2009

dokumentaal-lavastuslik autoportree

pikkus 50 min.

Presentatsioon kinos Artis 2, 30.nov. kell 16.30

(film on ingliskeelsete subtiitritega)

Idee, stsenaarium ja režii Kai-Mai Olbri, kaamera Kullar Viimne, montaaž Erik Norkroos, produtsent Kai-Mai Kaarna. Filmitegemist toetas Eesti Kunstnike Liit

Sünopsis:

Filmi läbivaks teemaks on inimese, eelkõige aga kunstniku vabadus: nii loominguline, hingeline kui ka füüsiline, vaadelduna tagasivaatavalt läbi autori enese silmade oma elule ja loomingule.

Film on siiras ja pihtimuslik, kus autor lahkab oma komplitseeritud ja mitmekülgset loojanatuuri, püüdes seda eeskätt iseendale lahti mõtestada ning vastata ühtlasi ka sagedasele küsimusele: „Kai-Mai Olbri, kes sa oled, kas akvarellist, maalikunstnik, luuletaja või kirjanik, hispanist, etleja või avantürist?“ valides selleks talle ainuõigena tundunud filmikeele.

Abielludes armastatud inimesega, selgineb arusaam vastutustundest, tekib veendumus, et just õnnelik abielu on see, mis annab vabadusele sisu ja mõtte ning on eelduseks mitmekülgsele loomingulisele puhangule.

Vabadusega kaasneb julgus võtta vastu uusi väljakutseid, laiendada oma loomingulist ampluaad. Vabana tunnetad, et kogu su looming on üks tervik, ja pole oluline, kas sa siis maalid, kirjutad, luuletad, näitled, musitseerid või teed filmi.

„Suurimat loomevabadust võib tajuda ärkveloleku ja une piiril – see on aeg,

mis võimaldab eelarvamustevabalt oma fantaasial lennata lasta.“ Kai-Mai Olbri

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.