Jõuluõhtu „Seitsme maailma” moodi – vein, oad ja armastus

7maailma_kaaned_kavand16Blogimaailmas Avantüristidena tuntud noored autorid Berit Renser ja Terje Toomistu kohtuvad oma lugejatega homme, 18. detsembril Hispaania Majas, et veeta  üks õdus jõuluistumine, nii nagu seda tegid nende värske reisiromaani „Seitse maailma” peategelased Frida ja Nora – üksikul saarel keset üksikut järve, veini, ubade ja armastusega.

Korduvalt Eesti aasta parima reisiblogi auhinna võitnud autorid avasid teosega kirjastuses Petrone Print uue reisiromaanide sarja. Kohtumisel lubavad Renser ja Toomistu paotada uksi šamanismist ja Peruu maagilistest taimedest kõnelevasse debüütromaani ning viia külalised vaimsele rännakule läbi Lõuna-Ameerika müsteeriumite.

Kohtumise kontseptsioon ei ole juhuslik. “Paratamatult tekib jõulude eel tunne, et kaubanduskeskused lämmatavad ning kommerts on tapnud armastuse,” selgitab Renser. “Kui üldse on olemas see, mida võib nimetada tõeliseks jõulutundeks, siis usun, et kogesime seda koos Beritiga kaks aastat tagasi Boliivias,” lisab Toomistu. “Sellest on inspireeritud oluline osa meie raamatust.”

Kirjanik Vahur Afanasjev peab Renseri ja Toomistu romaani pretensioonikamaks kui pelgalt ajakirjanduslikud kirjeldused. “Praktilisi näpunäiteid, ajalugu ja geograafiat nad ei jaga; põhirõhk on elutunnetusel. /…/ “Seitse maailma” pole just esimene eesti algupärand, mis kõneleb psühhotroopsete ainete manustamisest, kuid Peruu kolme maagilist taime – kokalehed, San Pedro kaktus ja ayahuasca – ei ole trükis ette tulnud.”

Koostöös noore režissööri Hendrik Suurhansuga valmis teosele ka meelilennutav treiler: http://www.youtube.com/watch?v=qjwzT_w9uO4#watch-main-area

Jõuluõhtu Avantüristidega – vein, oad ja armastus

Reedel 18.12.2009 Kell 19.00

Hispaania Maja, Pikk tn 36, II korrus, Tallinn

Üritus on tasuta. Autorid pakuvad Tšiili veini Santa Carolina Merlot ning ube ja armastust.

Flaier ning teemakohane lõik raamatust: http://avantyristid.blogspot.com/2009/12/jouluohtu-avanturistidega-vein-oad-ja.html

Romaani veebikodu: www.seitsemaailma.com

Autorite ajaveeb: http://avantyristid.blogspot.com/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.