“Südame” pressiteade :)

Treisime sellise tekstikese, ja veel kord: esitluspidu ei tule seekord.
On juba tekkinud mõte, et teise osa puhul võiks teha Malaisia-India stiilis ürituse… ehk tõesti.

Epp Petrone “Kas süda on ümmargune?” viib eksootilistele radadele

Kirjastus Petrone Print jätkab oma reisiromaanide sarja “Minu”-sarja kuraatori Epp Petrone kirjutatud raamatuga “Kas süda on ümmargune?”

Mai lõpus ilmunud reisiromaani esimene osa on autori sõnul aus ülestunnistus ja püüd aru saada ühest huvitavast, peaaegu uskumatust eluperioodist: kuidas ta 24-aastaselt läks laia ilma rändama koos väga erilise ja imeliku inimesega, ekstsentrikust ehtekaupmehe Harriga. Oma rännakul kohtas autor palju huvitavaid inimesi, tähtsamad neist olid vana laevakapten Marco ning kodumaata ja rahvuseta ilmarändur Djellah. Kümme aastat hiljem läks autor tagasi oma tollaste rännakute radadele, et neid inimesi taas leida ja iseennast mõistma hakata.

Raamatu tegevus toimub erinvates maailma maades: Iisraelis, Hispaanias, Küprosel, Hiinas, Valgevenes, Tadžikistanis, Karjalas jm. Osa raamatu tegelaste nimesid on muudetud, aga nagu autor ütleb: “kõik kirjeldatud sündmused on tõesed, vähemasti nii on nad mulle meelde jäänud ja nõnda nad kirja pannes elama-hingama hakkasid.”

Raamatu toimetaja Kaja Sepp märgib, et “reisiromaan” ütleb selle raamatu kohta küll vähe, kui just eneseotsingute teed reisimiseks ei nimeta. Sest ehkki tegevus toimub maailma eri paigus, on see eeskätt siiski inimeste ­­­- just mitmuses, mitte ainult autori enda – otsingute teekond. Nii on raamatu üheks oluliseks alaliiniks see, mismoodi viis Epp Petrone kokku kakskümmend aastat tagasi teineteist maailmas kaotanud isa ja poja.

Kriitik Mele Pesti sõnul on see reisiromaan “parim tekst, mida Epp Petrone seni kirjutanud: parematel hetkedel on ta õhuline ilukirjandus, kus reaalsus, mäletamine ja isiksuse muutumine ajas põimuvad keeruliseks nauditavaks tervikuks”.

Petrone Prindi reisiromaanide sarjas on eelnevalt ilmunud Berit Renseri ja Terje Toomistu Lõuna-Ameerikas kulgev šamaaniromaan “Seitse maailma”. Sari jätkub, Epp Petrone “Kas süda on ümmargune?” teine osa on tulekul ning viib lugejad Malaisiasse, Venemaale ja Indiasse.

Katkendid raamatust “Kas süda on ümmargune? Reisiromaan, 1. osa”: http://petroneprint.ee/syda1.php

Kontakt: info@petroneprint.ee, 52 71 009.

2 mõtet ““Südame” pressiteade :)

  1. triin

    Epp, hakkasin eile lugema “kas süda on ümmargune”. mõtlesin, et loen enne magamaminekut natukene, et jääda uniseks ja uni paremini tuleks. aga lugesin 50 esimest lehekülge läbi ning olin täis emotsioone ja vägagi ärvkel :))) ja mul oli tunne, et tahaks ühe hooga terve raamatu alla neelata! ja mul hakkas juba ette kahju, et see raamat saab kindlasti kähku läbi ja otsa 🙂 mul on puhkus tulemas ja jätan ta puhkuse ajaks “magustoiduks”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.