Oleme sel laupäeval Võtikvere raamatukülas Jõgevamaal

Panen ka siia üles pressiteate! Saladuskatte all võin öelda, et meie kirjastus on seal seotud kahe erineva üllatusega, üks on tantsuline ja teine laste lugemispesaga seotud.

Raamatuküla patroon on seekord Justin “Minu Eesti” Petrone

Imbi Paju ja Võtikvere raamatuküla rahvas ootavad kõiki 14.augustil Jõgevamaale Torma valda Võtikvere külla, et arutleda lugemisaastale pühendatud raamatuküla päeval maailma ja kirjanduse üle.

Külaliste ette astub USA-st pärit kolumnist ja raamatu “Minu Eesti” autor Justin Petrone, kes on ühtlasi ka selle aasta raamatuküla patroon. Ajakirjanik Õnne Pärl tutvustab oma teost “Armastatud Afganistan” ja samas saab vaadata tema fotonäitust Afganistanist. Välisminister Urmas Paet räägib Eesti kohast ja Eesti kultuuri kohast suures ja väikses maailmapildis. Raamatu “Minu Ugrimugri” autor Rein Sikk näitab teed 25 miljoni hõimlase kõige suurema saladuse juurde.

Soome ajakirjanik Jorma Rotko räägib oma eesti keeles kirjutatud põnevusromaanist “Erik Strand ja kadunud kuld”, ajalooajakirjanik Merike Jürjo tutvustab oma romaani “Pikad varjud teel”, mis viib lugeja 1930-ndatesse aastatesse. Võtikverest pärist koduuurija Ülo Pärn esitleb oma koduküla teemalist teost.

Päeva juht Imbi Paju räägib koos ajaloolastega enda ja ja kirjanik Sofi Oksaneni poolt koostatud artiklite kogumikust “Kõige taga oli hirm”. Filmitoas saab vaadata Imbi Paju viimast dokumentaalfilmi “Soome lahe õed”. Õieterapeut ja taimetark Mercedes Merimaa räägib oma teest taimede väeni ja tervislikust toitumisest.
Muusikalisi vahepalu akordionil pakub Jüri Visnapuu.
Maili Vesiko-Liinev Eesti lugemisühingust viib täiskasvanud koos lastega lugemispessa ja annab täiskasvanutele nõu, kuidas lapsi lugema innustada. Lastele on lugemispesa avatud kogu päeva jooksul, seal saab mängida, lugeda ja ise raamatuid illustreerida. Lugemispessa on oodata ka üllatuskülalisi.
Raamatuküla päeval on kohal kirjastused, kes müüvad sõbrahinnaga raamatuid.
Päeva lõpetab Väike-Maarja rahvateater.
Raamatupäeva üritused on kõik tasuta.
Võtikvere on Eesti kirjaniku ja filmitegija Imbi Paju koduküla, kus ta on korraldanud raamatulaata ja kirjanduslikku vestluspäeva alates aastast 1999.

Kontaktid.
http://votikverebookvillage.wordpress.com/
Imbi Paju, 57860344
Krista Pint, 50 43 32 2
Eha Vesiko,52 29 065

Artikleid möödunud Võtikvere raamatuküla tegemiste kohta:
http://www.postimees.ee/?id=149759
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=9111:imbi-paju-eesti-kirjanduse-paerast-ma-ei-muretse-ma-pueuean-lihtsalt-tema-heaks-midagi-aera-teha&catid=7:kirjandus&Itemid=9&issue=3261

2 mõtet “Oleme sel laupäeval Võtikvere raamatukülas Jõgevamaal

  1. Priit Noorhani

    Epp ja Justin – suured tänud. Eriti Epule, sest mu tütrele Retile jättis sellest Võtikvere korrast just sinu “etteaste” lugemispesas eriti sügava mulje 🙂 Nüüd pole muud juttu, kui et “Martaga oli nii ja Martaga oli naa. Kas minuga oli ka kunagi nii?” “Marta varbad” on nüüdseks juba läbi loetud kaanest kaaneni ja loota on et läheb uuele ringile. Aitäh!

  2. Maie

    Meie nii püsimatu lapselaps Sireli oli samuti mitu tundi lugemispesas.Aitäh,Epp!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.