(Nuti)telefonidest… Kas masina võit inimese üle?

Esiteks, kui keegi blogilugejatest tahaks osta mu umbes nädalajagu päevi kasutatud Nokia E63, siis ühenduge epp.petrone@gmail.com. Alghind on 1000 krooni, võtke ühendust epp.petrone@gmail.com ja palun ostke see ära.

Minu mõistus seda telefoni ei võta. Ostsime need Justiniga samal päeval samast kohast (Singapuri tehnokaubamajast; ok minu telefon on punane ja temal must) ja tema telefon oli algusest peale mingi lihtsama seadistusega. Mina ei saa seal korralikult, st kiirelt meili tööle, Justin ka nikerdas vähemalt tund aega järjest ega saanud; ja ma pean seda ka mitme muu ärritava pisiasja peale kokku liiga keeruliseks abivahendiks. Näiteks idee hakata  kasutama kalendrit (piiksuvat meeldetuletajat alati veerand tundi enne sündmust) on mul ka läbi kukkunud. Kohe nii totaalselt läbi kukkunud, et… ah, ma ei tahagi meenutada, kui olulise asja ma täna unustasin, sest sisestasin selle telefoni ilmselt valesti (ja ma tõesti üritasin! Lugesin manuaali ja puha.)

Ilmselt on see hea telefon, aga vajab kõigepealt tarka lähenemist. Minule ta ei sobi, ta on liiga tark. Olen kolm korda nüüd proovinud ja iga kord tagasi oma vana suure täismäluga vanaaegse telefoni juurde pöördunud (ka Nokia, maeiteagimis, see kõige odavam ja kõige lihtsam).

Saabunud on masinate võit inimkonna üle. Vähemasti Nokia E63 võit minu üle.

Mul on teile ka küsimus, kui siia mõni tarkpea satub: MIS TELEFONI TE SOOVITATE? Mida lihtsam ja lollikindlam, seda parem.

Justin siin kõrval arvab, et ma peaks iPhone`i peale minema (“Kui minu ema õppis selle kasutamise päevaga ära, siis see peab tõesti lihtne olema!”)

Ma sooviksin:

– lihtsalt helistada

– vastamata jne kõnesid lihtsa vaevaga leida

– kalendrit lihtsa vaevaga kasutada

– oleks hea, kui on meililugemise funktsioon ka (see mu idee oli, kodus internetist loobudes…)

– pildistamine? Vist ka.

Kaks viimast on isegi võimalik ära unustada. Kuigi pean ütlema, et meilisid lugev telefon (kui see töötab kiirelt, nagu Justini Nokias) on tõesti täitsa mõnus.

Unustasin täna minna teatrisse. Ugala teater on mulle emotsionaalselt nii oluline, aga näed, unustasin. Ja telefon unustas ka. Õnneks jäi masin katki viskamata. Võite ta adopteerida.

18 mõtet “(Nuti)telefonidest… Kas masina võit inimese üle?

 1. daki

  Oi-oi, Epuke, liiga odavalt annad ära! Mina ostsin selle umbes 4000ga aasta tagasi, praegu ta ikka tuhat vaevalt maksab.

  Mulle see telefon väga istub, aga nagu avastasime, on mul peal teine soft kui Epul (ilmselt selles asi, t Singapurist ostetud). No nii reklaamiks sellele, kes ära tahab osta:)

 2. Eppppp

  Jah, Dakil on ka E63 ja tema ka ei saanud aru, miks minu telefon teistmoodi k’itub (ok, või said aru, et “teine soft”.)
  No 1000 on alghind, äkki on rohkem soovijaid kui üks. Ma juba kardan, et muidu jääb ta sahtlisse või saab vastu seina puruks visatud.

 3. Tiia

  Hmm… äkki isegi võiks. Mu kallis Motorola on natuke vanaks jäänud ja ma ei taha teda välja vahetada, aga ilmselt peaks. Kas võib katseajaga teha? 🙂

 4. Eppppp Postituse autor

  Ok, Tiialt pakkumine 1000 kr katseajaga, kui keegi sind üle ei löö lähema kahe päeva jooksul, on punane põikpea sinu oma.

 5. duhh

  Ma soovitaks lasta see pill “ümber lõigata” selliseks nagu Justinil ehk maakeeles: lasta tarkvara vahetada.
  Pole praeguse ajaga kursis, aga äkki tehakse seda Mobifoni poes; viimati asus Lossi tänaval seal, kus vanasti Dünamo oli.

 6. Kaie

  Mina soovitaks ka iPhone’i, on tõesti hea ja mõnus kasutada, e-mail töötab kiiresti ja lhtsalt. Mul oli enne Nokia (üsna kallis ja keeruline, mudelit ei mäleta), seal ei saanudki meile õieti tööle, iPhone’is praegu mitu erinevat kontot ja kõik toimib.

  Telefoni kalendrit sünkroniseerin Google’i kalendri kaudu Outlookiga, töötab korralikult.

  Ainus miinus on see, et talvel kinnastega helistada/kõnesid vastu võtta ei saa… aga sellegipoolest olen väga rahul. Lisaks muidugi igasugu vajalikud ja mitte nii vajalikud vidinad mida sinna installida saab 🙂

 7. tinz

  Soovitan: HTC. Oman kevadest saadik ja seni ei oska kurta. Funktsioonid põmst samad kui iPhone’il, aga tubli poole odavam. Vähemalt Eestist ostes.

 8. Kaisa

  Mobifon on Viljandis, Lossi tänaval. Rubiini vastas nagu. Minul pole nende teeneid vaja läinud, isiklik kogemus seega puudub.

 9. Anonüümne

  Mul iPhone ja mehel HTC. Mehe telefon tundub mulle raketiteadus aga enda telefoni armastan. 🙂

 10. ElPi

  Hankisin esimese nutitelefonina HTC legendi, eelmine oli tavaline nokia, mis ainult helistada oskas. Väga rahul olen. Väga lihtne kasutada, hakkas mulle kohe meeldima kui poemüüa u 3 min jooksul mulle selle funktsioone näidanud oli. Süsteem sama nagu iPhone’il. Kalendrit sünkroniseerin otse outlookiga, väga mugav.

 11. pilleriin

  mul on nokia 5530, soodukaga võetud touch-telefon ja toimib kõik kenasti. maili sünkro, kalendri sünkro jms. ise lisan vidinaid, mida soovin.
  arvan ka, et alusta tarkvara vahetusest, ilmselt on mingi jama asi sul seal peal.

 12. Doris

  kindel koht, kus Nokia tarkvara vahetada osatakse (ja kui ei osata, siis osatakse saata sinna, kus osatakse – Soome parandustehasesse) on Elcoteqí Tallinna kontor Peterburi tee 67a.

  n2e, kaudselt Nokias t88tamine tuleb m6nikord kasuks.

 13. Eppppp

  Aitäh teile!!!
  Ma otsustasin, et ei müü siiski teda ära, vaid proovime ümber lõigata.

 14. Inga

  MInul on roosa vaarikas (ehk Blackberry Pearl in pink) ja teeb k6iki neis asju mis sul vaja on! Ega ma ka temaga palju muud ei teegi – kaarte ja k6ndimisjuhiseid San Franciscos kasutasin ka ja jube uhke olin, et 6ige asja kätte leidsin! Minule meeldib. Mul ongi telefoniuuendamise aeg käes, iga kahe aasta tagant, aga ei taha nagu veel, sest olen telefoniga rahul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.