Koerte antidepressandid ja dieedirohud…

Nii, mul on aega üksi kirjutamiseks kuni pühapäeva õhtupoolikuni, meeleldi veedaksin kogu selle aja Malaisias ja eriti Indias (ehk “südame” teist osa kirjutades), aga praktiline mõistus ütleb, et ega mul paremat kohta ja aega tule “Ameerika kolme” lõpetamiseks kui need kolm päeva.

Kusjuures “Ameerika 3” ilmub viimaste plaanide kohaselt alles novembrikuus 2011, sest see raamat algab nii elavate jõulustseenidega, oleks imelik seda mingisse muusse aastaaega ilmuma panna. Aga ma tahan selle juba praeeu ära lõpetada, niiöelda kaelasty ära saadam et muid asju teha.

Ja selle raamatu kirjutamine on keeruline. Pean iseenda sisse vaatama ja oma sisekonflikte tunnistama. Pean üle olema neist küsimustest, et “kuidas sa võid oma mehe pere kritiseerida” ja “miks sa siis tuled siia Ameerikasse, kui ei sobi”. Siin ma olen, see on fakt. Kas ma lepin Ameerikaga, kas ma suudan end muuta või suudan ma Ameerikat muuta, vaat seda ei tea. Nii kaugele küsimuste kaevu põhja vaadates hakkab päris hirmus. Mul on justkui kaks hirmu: ühest küljest olen ma alati kartnud hulluksminekut ja teisest küljest olen ma alati kartnud pehmenemist ja kohanemist.

Teate Jack Nicholsoni Stanley Kubricki Miloš Formani käopesa-filmi lõpus? Kui ta oli nii palju elektriteraapiat saanud ja kui talle oli lobotoomia-operatsioon tehtud, nii et ta enam ei võidelnud. See stseen võtab mu hirmude mõlemad pooled kokku paremini kui miski muu. See stseen lihtsalt ujub vahel pinnale, ja esimest korda kirjutasin sellest oma päevikus 2002. detsembris, kui esimest korda Ameerikasse siia majja tulin.

Aga… oot, nüüd läks liiga karmiks, vabandust! Postitust hakkasin kirjutama selleks, et mõnda groteskset linki säilitada. Nimelt kirjutan siin praegu oma selle nädala elukaaslasest :), koerast Hannah’st, kellel on ülekaal ja depressioon. Ameerika koerte hulgas väga levinud probleemid. Millega neid leevendada? Muidugi tablettidega.

http://www.ehow.com/list_6762757_depression-pills-dogs.html

http://www.creators.com/opinion/lenore-skenazy/do-dogs-really-need-diet-pills.html

Ja nagu näha, on koerte “Prozas” jõudmas USAst ka Inglismaale: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/4045030/US-craze-for-happy-pills-for-dogs-on-its-way-to-Britain.html