Kas keegi soovib majutada välismaa noort

Edastan, nagu mitmel aastal varemgi, selle organisatsiooni üleskutse. Mõelge, kusagil üle planeedi tuksuvad need noored ootusärevused südamed :), nad ootavad uudiseid oma “Eesti pere” kohta. Mis iganes põhjusel, aga nad on valinud endale aastaseks õppekohaks Eesti kõigiteiste maailma maade hulgast. Mina olen selle üle igatahes väga uhke ja tahaks sellise valiku peale vastu kajada küll “Jaa, tulge!”, kui meil mitte omal pesa lapsi täis hetkel poleks ja üks veel juurde tulemas 🙂

Minu meelest on see väga mõnus võimalus eriti neile peredele, kel oma lapsed kusagile õppima ära läinud, pesa järgmisel õppeaastal niiöelda tühjavõitu. Või ei olegi oma lapsi olnud (veel, või mis iganes), või tahaks oma lapsele sotsialiseerumiskogemust võimaldada ja välismaa koju kätte tuua… Mäletan, kui kunagi tegin YFU-st lugu, siis sain aimu, et nad on avatud erinevate peretüüpide jaoks.

Igatahes YFU üleskutse on järgmine (seda võib ka edasi levitada): 

Kevad on käes, ees ootamas kogemusterohke suvi ning palju uusi tutvusi. Miks mitte kogeda uute kultuuride võlu ning võtta koos perega vastu väljakutse hakata vahetuspereks ühele noorele tulijale välismaalt?

YFU Eesti MTÜ pakub võimalust hakata pereks 15-18. aastasele gümnaasiumiõppurile Saksamaalt, Belgiast, Norrast, Brasiiliast, Mehhikost, Austraaliast, Austriast, Šveitsist, Moldovast või hoopis Taist.

Tegemist on rahvusvahelise projektiga, mille raames on juba ligi 200 Eest perekonda saanud unustamatu kogemuse, mida väärtustatakse kogu elu. Sel aastal saabub Eestisse 34 õpilast. Oma lahket kodu on võimalik pakkuda aadressil www.yfu.ee/vahetuspere, kus tuleb vaid ära täita ankeet ning seejärel võetakse teiega ühendust.

Iga pere on kordumatu ning YFU on tänulik kõigile, kes aitavad leida aktiivsetele noortele armastusväärseid perekondi. Seega kutsume kõiki üle saatma käesolevat kirja teile teadaolevatesse listidesse ning jagama informatsiooni oma sõprade ja tuttavate seas!

Täpsem teave:

Diina Tuulik

+372 7 305 964

diina@yfu.ee

www.yfu.ee