Iseenda monitooring

Maria on nüüd juba peaaegu kolm nädalat vana.

Esimesel nädalal pärast sünnitust mõtlesin veel palju “mis oleks, kui” mõtteid. Sain ju teilt kirju ja tagasisidet ka, nii meditsiinikoolkonnalt kui kodussünnitajatelt. Ja sain rohkem kui ühe ettepaneku oma kogemusest meediale täpsemalt rääkida. Aga praeguseks olen ma jõudnud olukorda, kus ma ei tahagi sellest praegu rohkem avalikult mõelda ega kommenteerida.

Elu läheb edasi. Maria magab palju ja sööb palju. Ahjaa, Justin on konverentse väisamas USAs ja ka Anna on temaga kaasa võetud vanaema-vanaisa juurde, nii et mina majandan siin praegu ühe beebiga ja ühe 7-aastasega. Ja olen tubli! Sain nende kõrvalt valmis “Minu Ameerika 3” käsikirja, see läheb nüüd toimetamisse ja peaks ilmuma detsembri alguses, kahe kuu pärast.

Homsest alates on mul vaba valik, mida ma oma tundidega teen siis, kui Maria magab ja Marta on koolis.

Ja ma mõtlesin, et ma panen oma toa uksele sellise paberi, mille abil ma hakkan uurima, KES MA OLEN.

Teisisõnu: MIDA MA TAHAN TEHA, KUI MUL ON VALIK? Kui mul ei ole mitte ühtegi tähtsat kannustavat tähtaega. Ma hakkan sinna paberile kriipse tõmbama ja loodetavasti saan ma siis kuu või kahe pärast sotti, kes ma (praegu) olen.

Mis ma sinna paberile siis kirjutan…

Kokkamine

Käsitöö

Blogipidamine

Raamatulugemine (täiskasvanute rmt-d)

Lugemine (lastermt-d)

Kolumnite kirjutamine

Ilukirjutamine (täiskasvanutele)

Ilukirjutamine (lastele)

Sorteerimine

Sport

…vaat nii. Selliselt on kaardistatud minu elu. Kokkamise all ei lähe arvesse pelmeenid, sorteerimise all ei lähe arvesse värske pesu korraldamine. Ei, need olgu valikud, milleta ma pääseks, aga mida ma ise otsustan teha. Näiteks on mul sorteerimist ootamas kastide kaupa pabereid, aga nad võiks samahästi veel kolm aastat oodata.

Nii et ma valin, kõik on vabatahtlik.

Väga põnev, mis tulemuseks saab :).