Loengud lapsevanematele Viljandis ja Tartus

Laupäeval, 19. novembril kell 11 -14.30 toimub Tartu Lapsevanemate Kooli loeng teemal “Rütm lapse tasakaalustajana”, mida viivad läbi
Kadi Jürimäe (Tartu Waldorfgümnaasiumi klassiõpetaja) ja Külli Volmer (Tartu Waldorfgümnaasiumi lapsevanem, Johannese Kool Rosmal
õpetaja).
Kursus toimub Meie Mängurühma ruumides, aadressil Tartu, Teguri 35A. Loengute ajal on korraldatud lastehoid.

Loengu sisu: Rütmid meis ja meie ümber. Rütm ja vabadus. Rütmid kunstilises kõnes. Rütmi teraapilised võimalused. Praktilised nõuanded ja näited lapsevanematele.

Palume registreeruda e-mailile: vanematekool@gmail.com või telefonile 50 15 141.
Ühe koolipäeva maksumus on vastavalt osavõtja rahalistele võimalustele 3 kuni 6 eurot ja laupäevaste loengute ajal korraldatud lastehoid maksab alates 1 euro ühe pere laste eest.

***

Teisipäeval, 22. novembril kell 17:30 on Viljandi waldorfkooli kooli saalis huvitav loeng: Külli Saul (Viljandi waldorflasteaia kasvataja) ja Külli Volmer (Johannese Kooli Rosmal õpetaja) räägivad emakeele kujundamisest ja arendamisest lasteaias ja koolis. Ehk kuidas näpumängudest lasteaias kujuneb emakeeleõpetus waldorfkoolis; millele ja kuidas õpetustes tähelepanu pööratakse, kuidas arendatakse lapse kõneoskust jpm. Külli Volmeri juhendamisel saavad kuulajad ka ise harjutusi praktiliselt läbi teha.

Osalustasu vastavalt oma võimalustele 2 – 4 eurot.

Väikesed lapsed saab jätta mängima lasteaiaruumidesse, nende eest hoolitseb kasvataja. Palume lastele siis kaasa panna ka midagi söödavat (võileivad vms), et nad teid oodates tühja kõhtu ei peaks kannatama:)

Loeng on kõigile huvilistele – võite oma tutvusringkonnas teadet jagada. Peagi saadan ka loengu täpsema sisu.