Ära anda jänkupojad

TOIM. Jänesed on oma kodu leidnud.
Jänkud sündisid 1. septembril 2012, kaks musta, kaks dalmaatslast ja üks mustjashall. Sugu nii pisikestel jänksidel öelda ei saa. Neil on kuulsad vanemad, Justin kirjutas neist Anne ja Stiili augustikolumnis. Praegu mahuvad pojakesed pihku, täiskasvanuna hakkavad kaaluma 1 kg. Väga armsad, mänguhimulised, inimsõbralikud. Heasse perre tasuta. Kätte saab Viljandis enamvähem iga aeg, saame tuua Tallinna 27. sept,   Tartusse 5. oktoobril ja Pärnusse 12. oktoobril. Ühendu epp.petrone@gmail.com või hel 52 71 009.

TOIMET: Las jänksid veel kasvavad vähemasti nädala, ehk kauem. Tallinnasse toomist homseks enam ei reklaami.

8 mõtet “Ära anda jänkupojad

 1. Nipi

  Kui nad 1. septemberil sündisid, siis 27. septembril ei tohiks neid kindlasti veel kuhugi viia. Jänesepojad peavad vähemalt 7 nädalat ema juures olema, parem veel kui 8!
  Nii, nagu inimlapsele on oluline rinnapiima saada, on see ka jänesele oluline 😉 Lisaks õpetab jäneseema lastele jänese moodi käitumist 😉

  Nii et palun ärge neid liiga vara emast lahutage.

 2. Eppppp

  Meile öeldi, et emast lahutamise aeg neli nädalat. Kohe uurin teemat ise juurde. Vabandan, tõesti kiire eluke ja ma võtsin seda juttu kohe tõe pähe.

 3. Eppppp

  Kuna me kaks juba andsime ära täna (enne kui seda postitust nägin), siis mul süda muretseb, et kas tõesti liiga vara. Samas loen: It depends a bit on the breed, but it is usually 3-6 weeks. Their eyes should be open, and their ears perked up (if a upright ear breed). They should be hopping around with good, strong back legs, coming out of the nest area, and eating pelleted food.

  Igatahes hüppavad nad ringi ja hüppavad ise oma majakese katusele (seda majakest pildistamise ajal polnud sees). Jänks, nende ema, ei taha enam eriti tissitada, kogu aeg näen, et lapsed nagu tahaks, ema hüppab eest ära. Nüüd on neid igatahes kolm emal seltsiks.

 4. Eppppp

  Me tõime need ära viidud jänksid paariks nädalaks koju tagasi! 🙂 Aga kuulutus on siiski üleval, aeg läheb kiirelt.

 5. Britt

  Tere,
  Ega ei oska öelda, kui suur seda tõugu täiskasvanud jänes on? Näiteks pilt nende jänkude emast oleks suureks abiks 🙂

 6. Britt

  Vabandan, pildi juba leidsin, aga seal pole siiski aru saada, kui suur emajänes on. Kas on väike puur ja väike jänes või suur puur ja suur jänes? Millised umbes mõõdud on ja kui suurt puuri ta vajab?

 7. Eppppp

  Suur jänes on 1 kg. Kui sa tahad jänksi õnnelikuna hoida, võiks tal olla umbes meetri pikkune ja ca 50 cm laiune puur, et ta seal ikka natuke rahmeldada ka saab. Pluss võiks olla üks tuba, kus ta saab ringi joosta (meil on leitud see tuba, kust jänksi kõige kiiremini pärast kätte saab).
  Ja soovitan vaadata siia foorumisse, palju asjatundlikku nõu http://www.pisi.ee/.

 8. Nipi

  Oi, väga hea on lugeda, et jänksid kauemaks ema juurde jääda saavad 🙂

  Kauem ema juures olemine on oluline ka käitumise õppimiseks. Kui nad tõesti enam emapiima ei saa, siis võib ka 6-nädalaselt lahutada.
  (http://www.rabbit.org/care/babies.html#As_Baby_Rabbits_Come_Of_Age siin lehel nt mainitud, et võõrutamine peaks 8-nädalaselt toimuma

  Ja Britile lisaks, et peale suure puuri panna puuri kindlasti ka õiges mõõdus “pissipott”. Jänesed nimelt on puhtust hoidvad loomad, käivad kenasti potil 😉 Sel moel on nende järelt koristamine väga lihtne – tuleb vaid pissipotti tühjendada (sinna sobivad allapanuks nt kassidele mõeldud graanulid, aga kindlasti ei tohi kasutada kassiliiva).

  Pisi.ee foorumist saab infot jah. Kahjuks seal ka tihti vastukäiv info. Nii et soovitan veel inglisekeelsetest jänesefoorumitest lisaks uurida.

  Raamatutest soovitan seda: http://www.drollery.net/XHTML/hrh3.html
  Ise sain selle Amazonist. Väga asjalik 😉

  Jänesepidamist alahinnatakse tihti. Neid peetakse vähem “ägedateks” kui kasse ja koeri, aga tegelikult üks hästikasvatatud jänes on väga tore tegelane, kes võib nt telekavaatamise ajal diivanile su kõrvale hüpata ja pai norima tulla. Seda muidugi eeldusel, et ta lahtiselt joosta saab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.