Alustasin taskuhäälingut lastele: HOMMIKUJUTT ja UNEJUTT ja otsin lapsi :)

(Avapildil: olen koos Dakiga tema “Naistejuttude” salvestusel, eelmisel sügisel, sealt saingi podcasti-pisiku sisse.)

Nii lahe on :). Esimese hooga on www.hommikujutt.ee saanud suurema hoo sisse, rohkem  osasid üles pandud ja salve saadud. Otsin ka lapsi, Tartus, kes sooviks ca 10minutiliste klippide salvestamisel osaleda. Ühendu epp.petrone@gmail.com ja proovime :).

Hommikujutu funktsioon on lihtne: pane käima ja ajame kuulaja unest üles, võtab ehk kauem kui äratuskella tirin, aga üritame olla meeldivad ja harivad. Tabuteeemasid ei ole, aga vahel võib juhtuda küll, et kutsun vestluskaaslaseid korrale. Eilsel salvestusel nii juhtus. Varsti kuulete.

 

Ja teiseks siis www.unejutt.ee, esimesed lood olen teinud üksi, aga edaspidi on plaanis proovida ka koos lapsega (ahjaa, kõige esimese muinasjutu juures oli mul unes nohisev laps ka). Ka siin on lihtne funktsioon:  viin lapse unedemaale, sealhulgas kombineerides loojutustamist, olgu need siis muinaslood või näiteks mu lapsepõlvelood, ja muidu noore inimese harimist. Peahariduus ja hingeharidus ühekorraga, võiks ehk öelda. Niisugune on plaan. 

Praegu on alles esimene päev… aga alates uuest nädalast hakkab olema nii, et igal hommikul kell 6 saabub uus hommikujutt ja igal õhtul kell 20 uus unejutt. Aitäh tehnoloogiale ajatamise-võimaluste eest!

Ja aitäh abilistele! Dakile, kes ise teeb Naistejuttude podcasti ja kes on mind rea peale aidanud. Mõnusad logod sündidis mul koostöös Piia Maistega, kõlli meloodia on pärit Justin Petronelt ja seade Toomas Lungelt, laulmise eest aitäh Nora Lungele ja Laura Rosenthanile.

Eriti suur aitäh Maria Petronele, mu 6aastasele tütrele, kes ei jätnud järele ja küsis: emme, millal sa teed, selle juturaadio, sa ju lubasid… Maria lauldud on suurem osa hommikulaulu klipist, ja tema joonistatud on hommikulaulu logo.

Aitäh kuulajatele ja jagajatele! Teen seda täitsa hobi korras, aga nagu sageli ikka (ja nagu enamiku asjadega mu elus), siis õhinapõhisest saab õige asi. Loodan, et toetate meie õhinat  oma kõrvadega.

Oodatud on ka…

  • tagasiside,
  • lapsesoovitused (veel kord: 5-10aastased, Tartus elavad lapsed),
  • kui keegi täiskasvanu soovib osaleda unejutus (mitte lugemisel! need on rahulikult jutustatud jutud), siis võta ka ühendust
  • rumalad küsimusedki on oodatud: kas te teate, kuidas podcaste ehk taskuhäälingut tarbida, kuidas RSS tellida, kuidas see asjandus omale nutifoni tõmmata? Mulle tundub, et peaksime seda teemat ka veel seletama. Ma ise ka kõike ei tea, aga Daki aitab! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.