“Indiast” kivipoest: mina küsin, tulevane omanik Helene vastab

Helene Otsmann, “Indiast” poe tulevane omanik

(originaalpostitus: www.indiast.ee. Mina kui poe asutaja küsin, ja Helene, poe tulevane omanik vastab…)

Lisatud hiljem, dets 2018: kahjuks on minu ja Helene suhted nüüd üsna keerulised, loodan ja palvetan, et kõik laabub veel enne aasta lõppu…

Epp: Helene, mõtlesin, et esitan sinule mõned küsimused ja annan mõnes mõttes seega teatepulga üle… Meie notarisse mineku aeg on juba päris lähedal ja oled poes juba vaikselt vaatama-toimetama asunud. Enne seda oli meil oli sinuga tõeline “online dating”, sa ei olnud kohtunud silmast silma ei minuga ega Indiast poega. Kuidas su esimene mulje oli, kui reaalselt kohale jõudsid ja poodi nägid?

Helene: Üsna pöörane on meil see protsess olnud tõepoolest…kuid sisse astudes valdas mind õnnelaine! Pood oli veel suurem ja ilusam kui ma ette kujutasin! Siin on hea aura, seda on tunda iga keharakuga. Mul käis küll hea sõbranna juba varasemalt “luurel” ja arvas, et see koht sobiks mulle ideaalselt.
Usaldasin tema arvamust ja siin ma olen!

Muutsid “Indiast” poe nime Facebookis pikemaks, “Indiast boho butiik”, mida see tähendab ja kannab?

Sõna butiik tuli sisse tänu ühele teisele sõbrannale. Tema ütles, et tegemist ei ole ju tavalise poega, kust saab osta tavalist kaupa – see on ikka erilise sortimendiga kauplus ehk siis butiik! Tema sõnadega tekkis kohe nii eriline tunne, tõepoolest ei ole meil mingi tavaline pood! Boho ehk boheemlaslik viitab meie butiigi olemusele – kulunud seinad, käsitsi joonistatud sildid; suled, kivid, ehted, maalid! Siit õhkub sellist kerglust, maagilisust, helgust.

Mis plaanid sul edasi on Indiast poega? Midagi kindlasti muutub, aga mis?

Muutub kauba sortiment. Muutub paigutus. Sisustus. Võib-olla on need pigem täiustused kui muutused. Indiast poe sõbrad saavad kohapeal käia neid ise üle kaemas 🙂

Oled poes nüüd kõvasti sortinud, inventuuri korraldanud, käed kivide sisse pannud… Kas oled endale leidnud ka uusi sõpru kivimaailmas? Mõne uue, huvitava?

Kõva sorteerimine on tõesti käsil, siiamaani! Olen kohanud kive, millest midagi kuulnud isegi ei ole; aga ka vanu häid sõpru. Mind hakkas nüüd aga eriti kõnetama peridoot, tema laimiroheline värvikiir ning ka püriidi ehted, mida mul varem on olnud vaid toorkivina. Nemad on mulle siin pikkadel tööpäevadel toeks olnud.

Tulid Austraaliast, kui pikalt sa seal olid? Kas sa seal ka selliseid kivipoode sattusid külastama? On sul midagi sellist, mis sa oma meelest Austraaliast kaasa tõid?

Austraalias olin kokku peaaegu kaks aastat, kuid eelmisel suvel käisin siiski korraks ka kodus “puhkamas”, kuu aega.
See omamoodi manner on ju kristalle täis! Aborigeenidki on kasutanud neid ammustest aegadest saadik ravitsemise eesmärgil.
Kivipoodidesse ma eriti ei sattunud, sest suurema osa ajast elasin väga väikestes linnakestes. Küll aga käisin päris mitmel messil, muuseumis ja kivijahil! Ise olen leidnud turmaliinkvartsi, kaltsiiti, ahhaati, jaspist jms ning ühest turistikeskuse liivakotist sain safiirid.
Kaasa tõin ühe väga erilise kogemuse hiigelsuurte kristallidega aiast nimega Crystal Castle. Pilte antud kohast võib üsna pea leida meie kodulehe blogist, aga ka Rüütli tn butiigist.

Tegelikult oli sul ja su emal juba ka varem online ehtepood, www.koidukuma.ee. Kuidas sa need kaks, Koidukuma ja Indiast, plaanid ühendada?

Koidukuma kaubavalik saab olema esindatud Indiast butiigis; neil mõlemad on suurepäraselt kokkusobiv tootevalik, mis teineteist täiendavad. Juba on meie poodi välja pandud Koidukumast tulnud unenäopüüdjad, tuulekellad, kristallipuud ja võtmehoidjad, kuid sortiment täieneb ajaga.
Meil on veel põnevaid ideid, kuid need jätame veel saladusloori alla ;).

Sa ei ole eales varem Tartus elanud? Kolid tänu poele Tartusse? Mis mulje ja tunne sul Tartust on?

Praegu olen Tartusse täielikult armunud! Mõnus vibe on siin, ei ole sellist rööprähklemist nagu pealinnas…
Aga Tartus käinud olen oma elus varem vähem kui kahel käel sõrmi kokku. Siia kolimine tuli justkui paratamatusena, kuid siiani tundub see Universumi keerdkäik olevat üks parimaid uusi hingamisi üldse! Praegu olen uute suundadega rahul :).

Ma loodan, et sa saad kividelt väge ja tuge ja mina üritan seda sulle ka anda… Ma loodan siin blogis veel palju kivide teemal jutustada ja ikka olla Indiast poe raamides olemas niipalju, kui õige on. Soovin sulle kõike head ja palju õnne ja kivi kotti, armas Indiast pood! 🙂

Aitäh!

Pildil: Indiast poe sünnipäeval! Poe juhataja Jaanika ja tulevane omanik Helene:

2 mõtet ““Indiast” kivipoest: mina küsin, tulevane omanik Helene vastab

 1. therese

  laenu pakkumine üksikisikute vahel

  Hea õhtul, söör, kui olete aus ja tõsine inimene, naudite minu pakkumist.

  Kui ma seda ütlesin, teavitan teid sellest, et annan laene vahemikus 1000 kuni 2500000 eurot, siis palun ütle mulle, kui palju soovite laenata ja kui palju aastaid soovite laenu teha.
  südamlikult

  E-post: grubertherese121@gmail.com

 2. Marjan Tetickovic

  Kas pangad on laenu andmata jätnud?
  ära vaata rohkem. saad meile rahalist abi.
  võite saada tagatiseta summas 10 000 eurot kuni 500 000 eurot.
  kiire heakskiitmine
  määr on 3% aastas

  email: 2324company@gmail.com
  Viber: +16316333962

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.