FOORUMIST: MODERAATOREID VAJA

Kui see keskkonnafoorum teha, oleks vaja moderaatoreid. (See “kui” on ikka veel if, mitte when, aga vaatame, kuidas asi areneb.)

Ma kujutan ette ideaalis, et neid (meid) võiks olla seitse.

Mis oleks sinu kui moderaatori kohus? Sul oleks rutiinselt üks päev nädalas, ütleme näiteks, iga esmaspäev, mil sa…

a) algataksid hommikul ühe uue päevateema ja võimaluse piires oleksid selle teema arutamisel aktiivne,
b) jälgiksid iga paari tunni tagant foorumis toimuvat ja kui keegi rõvetseb, siis logid administraatorina sisse ja kustutad pahareti postituse ära.

Ongi kõik. Ja kui vahel juhtub, et sa lähed oma päeval näiteks matkale ega ole neti läheduses, siis on sul kuus kaaslast, kellest üks sind ikka välja saab aidata.
Foorum võiks minu arust olla kõigile soovijatele avatud, kõik huvitatud saagu sisse ja uusi teemasid algatama ilma registreerimata (a la www.perekool.ee või www.trip.ee, kui Eestimaiseid foorumeid vaadata).

Kes on nõus hakkama moderaatoriks, andke endast teada kas eppppp@hotmail.com või siinse postituse sabas.

Loodan, et mõnigi mu blogi aktivist on huvitatud ja tahaks sellist hobi proovida?!

Ma tean, et siin lugejate hulgas on inimesi, kes õpivad keskkonnateadust ülikoolis; või kes ehitavad endale ökomaja; või kes muretsevad eestlaste viinavea pärast; või kelle meelest Tallinn on koledaks ehitatud; või kes metsaäri südametunnistuspiinade pärast pooleli jättis,jne.

Ja sõna “keskkond” ei maksa karta, oleme kokku leppinud, et me käsitleme seda laialt, eksole?

(Mõtlesin, kas oleks teist sõna, näiteks südametunnistuse foorum, aga see kõlab kuidagi vesiselt vist? Ja keskkond on tegelikult väga lai mõiste.)
PS. Raha moderaatori töö eest ei saa, aga kes teab, kui asi käima läheb, võib ju ka toetuste asja uurida ja võibolla hakkab kunagi ka saama.

13 mõtet “FOORUMIST: MODERAATOREID VAJA

 1. Larko

  Võib küll sellisel kujul töötama hakkata, kuid ei tasu kurta kui need seitse peavad vähemalt esialgu isekeskis juttu ajama. Ehk siis asja turustamine võtab ka veidi aega. Proovida ikka tasub, sest kaota pole siin ju midagi 🙂

 2. ieska

  Idee on OK, kuid tõesti tõesti kaaluge väga väga tõsiselt vabalt teema-algatamise ja kommenteerimise asja. Eelkõige moderaatorite vaimse tervise huvides. Peldikuseinu on küllalt. Kui inimesel on midagi öelda, siis julgeb ta seda teha ka oma nime (hüüdnime – kuidas iganes me seda sisselogimisprofiili nimetame) alt.

 3. triin

  minu meelest ei oleks ka maili aadressiga ahistav sisselogida. Aga see peaks olema vast katsetamise asi.

 4. Meril

  Ma arvan, et mingi registreerimine siiski võiks olla, sest kahjuks muidu tekib liiga palju seda…hmm, “infomüra”, kus siis mõtlematult kribatakse kõike, mis pähe tuleb.
  Kindlasti võiks mõelda ka selle foorumi reklaamile. Näiteks link siia üles, roheliste lehele ja ka teiste siinsete lugejate blogidele jne.

 5. Punane Hanrahan

  Olles kunagi analoogilist asja juba teinud, ütlen:

  Regamine ja oma õige nime kasutamine on tingimata vajalik. Muidu läheb täielikuks läbuks. Ja isegi regamine ei pruugi alati aidata.

  Ehk siis: loodav foorum ei tohiks kohe mitte kuidagi olla anonüümne. Liikmeksastumine võib olla vaba, aga liikmeilt tuleb nõuda oma isiku avaldamist.

  Kui need nõuded on täidetud, siis võin ma teinekord moderaator olla küll. Ehk õnnestub ka vanast [Heauusilma] kambast kedagi loodavasse foorumisse meelitada:)

 6. teine epp

  põmst mulle meeldib süsteem, kus võiks olla võimalus luua oma profiil (ja seega kindel idenditeet), kuid samas ka võimalus kommenteerida anonüümselt.

  ise võiks mode olla küll, aga see ‘kohustuslik’ teemaalgatamine natuke peletab 🙂

 7. pilleriin

  ma olen siinseal modereerinud ja tavaliselt on süsteem selline, et kellel on aega-võimalust, see modereerib. kindla päevaga sidumine peletab nt mind kindlasti eemale 😛 eriti head on need softid, kus kasutajad saavad modedele saata ise viiteid nt mittesobivatele sissekannetele foorumites.
  see pärisnime jm asi on teine, mis mind eemale peletab. ma ei salga oma pärisnime ja mul ei ole midagi regamise vastu (mille käigus võin ka oma pärisnime anda muidugi), aga ma tahan, et mul jääks õigus võtta omale mõni selline kasutajanimi, mille järgi mind netis ka teatakse 😛

 8. Eppppp

  Vahepeal on selgunud, et see foorum võetaks http://www.greengate.ee alla – külastatavus on sellel juba praegu päris suur (hea meile) ja nad loodavad seda toimiva foorumi abil suurendada.

  Anonüümsusest ja sisselogimisest. Mina pooldaks ikkagi tripi ja perekooli varianti, kus on võimalik luua enda identiteeti, aga samahästi võimalik jääda anonüümseks. Ja mis peaasi, mingit registreerimist ega parooli meeldejätmist pole vaja.
  Aga nagu Triin ütleb, see võib olla ka katsetamise asi. Saaks ju muuta, kui läheb liiga läbuks (ma millegipärast arvan, et ei lähe. Muide, ka greengate keskkonna artiklid on kommenteerimiseks avatud ilma sisse logimata ja seal pole ma mingit läbustamist märganud).

  Modereerimisest – ma vahetasin maile ühe rahvusvaahelise keskkonnafoorumi adminiga ja tema soovitas teha seda “7 päeva, 7 inimest” süsteemi koos päevateemadega (mis on siis kas pisike oma sulest mõtteavaldus või tõlge kusagilt ja mis on tõstetud teiste teemade ette eraldi).
  Mulle tundub, et see “las see modereerib, kes jõuab” on liiga suvaline süsteem.

  Igatahes on mailile saabunud paar kaastööhuvilist ja ootan veel…

 9. pilleriin

  meenus see ka, et ERL-il on ju ka foorum olemas, mis üsna vähe kasutamist leiab ja kuhu kirjutamine pole ka minu teada liikmestaatusega piiratud.

 10. Lee

  Kõik blogid, mida ma näinud olen, lubavad vabalt kommenteerida. Ja vist ei ole erilisi läbustajaid? Greengate´l ei ole, maakonnalehtedes ei ole jne. Tualetiseintena vist toimivadki peamiselt delfi, sloleht, mõned veel. Vähemalt ei peaks neid tulema sellist kogust, et nende mahakustutamine muu päevatöö lootusetult ära rikub.
  Kui üht seitsmest vabatahtlikust vaja, siis olen käsi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.