MINU MEES ON PATRIOOT

…Et siis järjekordne hommik, mil ärkame heasse uudisesse.

Mina ärkasin sellepeale, et Justin tegi korteris sõjatantsu. “Andrus võitis! Me oleme üldarvestuses viiendad!” Ja läks teise tuppa, et uudiseid juurde lugeda ja oma blogi täiendada. See blogi oli, muide, kusagil yahoo “huvitavate internetilehekülgede” nimekirjas – “Noormees New Jerseyst, kes on Eesti ekspert”.
Kui Kristina oma esimese medali võitis, rääkis Justin seda, mida ilmselt Eesti peredes paljud samal päeval arutasid. “Me peaks ikka ka suusad kusagilt leidma ja seda murdmaa- suusatamist proovima.” Viimane on tema jaoks ju nii suur eksootika. Tavaline suusatamine ameeriklaste jaoks on ikka mägedes.

Vahepeal on lumi ära sulanud. Vahepeal olen päikeselisel ookeanirannal jalutanud ja ennast tutvustanud kohalikele. “Ma olen Eestist, see on väike riik Soome ja Rootsi vahel ja me võidame suusatamises olümpia-kuldmedaleid.”

Nii et – kuigi ma suudaks teoreetilises väitluses kaitsta seisukohta, et võistlused ja pingeread on jama, pean ma reaalses elus nõustuma: pole paremat rahvuse ühendajat kui rahvusvahelised edukad spordivõistlused.

Mäletan veel, kuidas sai teismeeas ärevusest nutta tihutud, kui Allar Levandi öösel võistles. Või kui Erika Salumäele ja Tiit Sokku hümniga Tallinnas vastu võeti…

Siia ka katkend Eestimaalt tulnud mailist: “Panga kõige suurem konverentsi-saal, kus kõige suurem ekraan, oli rahvast paksult täis, paljud tunglesid ukse peal ja ronisid millegi otsa, et kah midagi näha saada… ja siis tuli autasustamine ja veerpalu muidu nii stoiline nägu oli laia, laia naeru täis, ja siis hakati hymni mängima ja kogu saalitäis rahvast tõusis püsti!
(kaasa muidugi me ei laula, see oleks juba liiast)
vot siis hakkas kyll hinge kriipima ja kriibib siiani!”

PS. Aga muidugi on eestlasi, kes küsivad “Miks seda riigi raha olumpiavõitjate peale raisatakse?” Eks nemadki kuuluvad meie Eesti-supi juurde. Kuulake ja muhelege 😉

12 mõtet “MINU MEES ON PATRIOOT

 1. Punane Hanrahan

  Minu tuttav Wyomingist väitis, et tema olla ka nooruses korra murdmaasuusatamist proovinud, aga see tundunud talle ikka nii hirmus ja arusaamatu ala, et ta selle kohe pärast esimest korda sinnapaika jätnud:)

  Ise ma muuseas ei taipa spordist tuhkagi ega tahagi taibata. Aga võidud, tulgu need siis spordist või eurovisioonist, on alati head Eesti riigi tutvustamise ja rahvusvahelise publicity mõttes.

 2. Moonika

  Tore, et Justin juba selline patrioot on. Minu Taanis elava sõbratari mees on ka juba väikest viisi patrioot. Talle meeldib väga Eesti jogurt 🙂
  A see väljavõta KUKU raadio saatest…Nu mina ei tea, kuidas saab niimoodi mõelda. Keeranud siis omal telekal hääl maha… ihihhii.
  A rahulolu on eestlastel vist suur nüüd.

 3. Moonika

  Kas keegi juhtub teadma, mis saatest see katkend on? Ma kuulaks arhiivist siis selle üle…

 4. andry

  rääkides suusatamisest. Kui lapsed suusatama õpivad, siis see on nii totaalselt teistsugune liikumisviis, et tahab kohe õppimist. Kuid nad saavad hakkama.
  Aga ma olen näinud, kui suusad pani elus esimest korda alla kahe meetri pikkune 30 aastane usbekk. Ta seisis ja seisis ühe koha peal, suusad jalas ja kepid käes, umbes kakskümmend minti, raputas pead ja võtti suusad alt ära. See oli tema jaoks võimatu:)

 5. andry

  Seda, et don giustino petrone Eestile kaasa elab, olen ma tema Eesti veebist ammu märganud. SporTi müts ja need muud lood.

  Praegu esinavad ja levitavadki meie kauni maa keelt ja kultuuri eesti naised. Näiteks Leenu mees Knut armastab öelda: I go to kaka

 6. Rutiil

  Pakun, et see saab olla ainult “Vox populi”-see kus nad Inimeste kõnesid vastu võtavad?…

 7. andry

  Moonika ja Rutiil, kui äkki leiate, andke mulle ka teada. Aitäh. (Ise ei oska otsida lihtsalt)

 8. Moonika

  Leidnud veel ei ole, aga kirjutasin igaks juhuks ka Kuku-sse. Äkki nad on nii armsad ja tahavad mulle seda lindistust kuskilt kuulata anda, kui see neil muidugi olemas on. Kui vastuse saan, annan teada.

 9. luize

  See tädi rääkis tõepoolest KUKU saates Vox Populi ja saade, kus sihuke rubriik on, kannabki nime SAADE. Aga kuna tegemist on igapäevase saatega, siis audioarhiivi tõesti ei ole olemas sellel.
  nii et ole muud võimalust, kui tuleb klikkida antud lingile ja siis kuulata. SAADE ise on eetris igal äripäeval kell 15.00-18.00

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.