Kuidas teha blogindusega raha

Kiirelt kirjutatud vastus minult (tõstan kommentaariumist postitusse), võite täiendada neid võimalusi ja linke,

– Blogitekstidest raamatud, eksole. See pole ainult Eestis, aga ka mujal. Üks juba klassikaks loetud blogiraamat on Bagdadi Anne Frank – “Bagdad Burning” http://www.amazon.com/Baghdad-Burning-Girl-Blog-Iraq/dp/1558614893/ref=pd_bbs_1?ie=UTF8&s=books&qid=1196692927&sr=1-1
Sellel on teine osa ka, võibolla nüüd juba kolmaski.
– Organisatsioonid ja firmad palkavad endale honorari eest blogijad.
Nt mina sain honorari Avatud Eesti Fondilt, et vedada Euroopa-blogi. Justinil üks sõber USAs kirjutab tasu eest liberaaldemokraatide blogisse. jne.

– Siis on veel võimalus enda blogisse reklaami panna – https://www.google.com/adsense/ . Näiteks pakub google ads sellist võimalust. Või siis eestikeelne lehekülg www.klikivabrik.ee.

– Ka on võimalik mingisugust enda äri oma blogis reklaamida (nagu mina olen pannud oma raamatute esikaaned siia).

– Või siis teha konkreetse ettevõttega leping, et tema bänner on su blogis. Estonian Airil näiteks oli huvi panna Justini blogisse www.palun.blogspot.com reklaam, aga ajapuudusel on meil jäänud see asi ajamata. Ja võibolla jääbki ajamata. Kas blogi kaotaks seeläbi usalduskrediiti? Samas, ajalehti me ju usaldame, aga enamik neist müüb reklaami.
– Ja on võimalik teha endale äri kõikvõimalike teiste blogide ja blogilugejate majandamisest, keskkonna loomisest. Nagu on teinud www.blog.tr.ee. Müües enda lk-l reklaami ning pakkudes tasuliste SMS-idega võimalust postitusi esilehele tõsta.

– Ja on võimalik teha keskkond, kus on loodud blogimise mehhanism ning loodetakse, et tekivad kasutajad, kes nende saidil blogima hakkavad… Kui on kasutajad, siis saab keskkonnas reklaami müüa. Ja neile kasutajatele saab ka muid (ja tasulisi) teenuseid pakkuma hakata.
Näiteks www.nupsu.ee on üks hiljuti alustanud sait. Nad plaanivad hakata tegema lasteblogide baasil raamatuid, mida lapsevanemad saavad tellida (kas üks raamat või siis nt 10, sugulastele jõulukingiks… “Trükkimine tellimisel” ehk “print on demand” kutsutakse seda.)

Said vist kõik peamised variandid kirja, kuidas blogid ja rahamaailm seotud on?

4 mõtet “Kuidas teha blogindusega raha

 1. L@SSIE

  Veel üks võimalus – kirjutada üks blogi populaarseks ja siis mõnele kirjutamisoskuseta, kuid hirmsalt blogida tahtvale ja raha ülekülluse all vaevlevale wannabele maha müüa.

 2. oliver

  Lihtsalt mainin ära, et suvaline (no suvaline ei saa üldse kuskilt raha, peab popp olema) blogija ei saa niisama mingit (reklaami)raha teha – pead olema registreeritud kui FIE (või mingi muu moodustis), kelle tegevusvaldkonnaks on märgitud “internetiportaal” vms…
  AdSense pisisummad neid muidugi ei koti, aga muud konkreetsete ettevõtete reklaamid äratavad üsna kiiresti vastavate organite (maksuameti) tähelepanu. Omal nahal ära proovitud…
  Seda muidugi juhul kui preemiad liiguvad elektroonilisi teid pidi…

 3. toivo

  Usa-s ei ole liberaaldemokraate, UK-s on küll sellenimeline partei? Sa mõtlesid kas liberaalse maailmavaatega demokraatlikku parteid või libertaniste (libertarianism). IMHO.

 4. Eppppp Postituse autor

  Toivo, ma ei teagi täpselt, võibolla oli see määratlus mul valesti meelde jäänud ja küsisin siin kõrvalt Justini käest, tema ei tea ka muud, kui et mingi blogi on (või oli), milles kirjutamise eest Pete raha sai.
  Liberaaldemokraadid muidu jah Inglismaal…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.