Otsime oma perepäevahoidu ametlikku lastehoidjat (Tartus)

Panen ka siia blogisse kuulutuse, nimelt otsime alates 1. septembrist meile Tartu Lastehoiu Seltsi Hiie rühma (5 last, vanuses 2-5 aastat, tööpäev on 7 tundi) HOIDJAT. Meil on mõnus rühm, privaatne mänguplats, hoid toimub eramajas – meie kodus – alumisel korrusel kahes suures lastepäraselt sisustatud ruumis (http://www.lastehoiuselts.blogspot.com/– siit saab lugeda nii meie seltsi kui ma meie rühma kui ka perepäevahoiu kohta üldisemalt!)

Ja see oleks mõistagi ametlik töökoht (sots.maks, haigekassa kaart, tööandja on Tartu Lastehoiu Selts).

Keda siis otsime?

– Sel inimesel peab olema läbitud lastehoidjate kutseeksam või peab tal siis olema kõrgem pedagoogiline haridus.

– Sooviksime, et tal oleks ka mõningane praktika, kogemus lastega töötamise vallas.

– Teadmiseks võib ka võtta, et vaja on kombineerida siis nii pisemaid kui suuremaid – tavaliselt on nii, et pisemate lõunaune ajal saab kahe suurema tüdrukuga kirjutamist ja lugemist teha. Kindlasti sobib ka tavalise lasteaiakasvataja kogemusega inimene, aga peaks arvestama, et natuke tuleb end ümber suunitleda: eri vanuses laste väikeses rühmas toimub pigem sujuv koostöö ja õppimine läbi mängu, vähemasti ma olen aru saanud, et suurtes lasteaedades on lähenemine veidi teine.

– Nõudepesu ja söögijagamine käib ka selle ameti sisse, aga see pole minu pealtnähtud kogemuse järgi probleem. (Sest kõrval on vaid viis last ja neist kaks on juba nii suured, et aitavad ka ise väiksemaid hoida.)

– Praegu on veel lahtine, aga võib juhtuda, et meil oleks ruumi ka selle kasvataja enda lapsele (võibolla isegi kahele lapsele).

– Töötamise kellaajad on lahtised, aga võimalik, et 10-17.

– Isiklikult eelistaksin, et kasvataja elab kusagil meie linnaosas: Tähtvere, Vaksali, Supilinn on meile lähimad, Karlova pole ka väga kaugel. Perepäevahoidude üks mõte on ju ka see, et ei peaks igapäevaselt oma laste hoidmiseks autot kulutama, meie ühist linnaõhku reostama. Aga noh, see on juba natuke teine teema.

– Kui leiame sobiva inimese, siis tööleping temaga tuleb vaid aastaks; samas sobivuse korral seda pikendatakse. Ilmselt ei lähe Hiie rühm kauem edasi, aga … esiteks, kunagi ei tea, võibolla läheb ka?, ja teiseks, Tartu Lastehoiu Seltsil on mitmeid rühmi ja ka mitmeid plaane uuteks rühmadeks.

– Haiguslehel olemise jaoks on meil ka olemas asendaja variant (kuigi samas, loomulikult loodame, et haiguslehte väga palju ei tuleks…)

Sai vist kõik kõige tähtsam kirja…

Igatahes võib ühenduda epp.petrone@gmail.com.

4 mõtet “Otsime oma perepäevahoidu ametlikku lastehoidjat (Tartus)

 1. Mari

  Mulle ikka väga-väga meeldib, et te lastehoidu veate-teete-olemas olete!
  Tublid!
  Jõudu, rõõmsat meelt!

 2. marju

  Kas see hoidja peaks olema päevad läbi üksi nende 5 lapsega?
  See küsimus tundub küll sarkastiline, aga kas lapsi hoiab diplom või inimene;)?
  Veel tekkis mõte, et kui väga hea õpetaja elaks linna teises otsas, siis ta Teile ei sobiks, sest ta näiteks külma ilmaga ei jaksaks hommikul vara sealt kohale suusatada ja põhimõtted ei luba bussi kasutada ;)?
  Jah ma sain aru, et eelistate inimest, kes lähedal elab ja see roheline elulaad on mullegi sümpaatne
  Suvel ei võta me ilma erilise põhjuseta autot välja , vaid kasutame kogu perega jalg- ja tõukkerattaid
  Mina muudkui kelgutan oma nelja rattalise kelguga, toidukraam kastiga kelgu istmel ja tekitan linnas sellega elevust
  Igatsen väga taga tööd väikeste lastega ja siinset teadet lugedes lõi süda hetke nagu rõõmsalt kiiremini, et nüüd on ehk võimalus…
  Tingimusi lugedes sain aru, et mind pole enam kellelgi vaja;( 😉

  50 aastaselt enam ülikooli ju ei lähe ja 20 aastane töökogemus ei maksa vist midagi, lapsehoidja tunnistus mul on aga see ka kunagi aegub ;(
  Aga see on hästi vahva , mis Te teete, olen alati unistanud sellest, et oleks rühmas alla 10 lapse, siis saaks igaühega ilusti tegeleda, ei pea lapsed kogu aeg ootama millal õpetajal aega ta jaoks on.
  Väiksed lapsi mul enam ei ole, kelle pärast peaks kodus haiguste pärast kogu aeg istuma, aga ma pole 2 aastat ametlikult lastega töötanud, teadmised ja veendumusedki ehk vananenud ;)P

  Kohtusin mõne päeva eest juhuslikult ühe Te kasvatajaga, kes on eriliselt kena ja motiveeritud selle töö peale

  Aga jõudu Teile Te tegemistes!!!
  Parimate soovidega
  marju

 3. Eppppp Postituse autor

  Marju, millest su järeldus, et sa ei sobi? Kui sul on sobiv kutsetunnistus ja kogemused? Saada meil, arutame. Kui sa ka meile ei sobi, siis TLS teeb rühmi juurde.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.